Rzuty

Alabama V
Rzut parter
Alabama V
Rzut poddasza
Alabama V
Rzut działki

Elewacje

Alabama V
Elewacja przód
Alabama V
Elewacja boczna
Alabama V
Elewacja boczna
Alabama V
Elewacja tył

Przekroje

Opis

PROJEKT DOSTĘPNY TYLKO U NAS

Alabama V to komfortowy dom parterowy z możliwością adaptacji (we własnym zakresie) nieużytkowego strychu na pomieszczenia mieszkalne. Takie rozwiązanie jest idealne dla rodzin, które w przyszłości chciałyby powiększyć dostępną przestrzeń użytkową. Na parterze zaprojektowano otwartą strefę dzienną, w której salon płynnie łączy się z jadalnią i kuchnią. Warto podkreślić, że kuchnię można w łatwy sposób oddzielić szerokimi, przesuwnymi drzwiami. Całość uzupełniona jest spiżarnią, pralnią i toaletą w hallu. W części nocnej domu znajdują się trzy sypialnie, w tym jedna z osobną łazienką i garderobą. Na nieużytkowym poddaszu można wydzielić w ramach adaptacji dwa dodatkowe pokoje. Projekt dostępny jest w wersjach bez strychu, o większych powierzchniach użytkowych i innym układzie pomieszczeń: Alabama, Alabama II, Alabama III, Alabama IV oraz Alabama VI.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe, z bloczków gazobetonowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych, na poddaszu g-k. Strop żelbetowy.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną drewnianą i klinkierową. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

Marcin Abramowicz
Marta Zaperty-Adamek

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 336 000 zł 297 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 522 000 zł 458 000 zł 440 000 zł
Elementy zewnętrzne 54 000 zł 47 000 zł tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.