Rzuty

Agaton
Rzut parter
Agaton
Rzut poddasza
Agaton
Rzut działki

Elewacje

Agaton
Elewacja przód
Agaton
Elewacja boczna
Agaton
Elewacja boczna
Agaton
Elewacja tył

Przekroje

Agaton
Przekroje

Opis

Niewielki i przytulny projekt domu Agaton jest idealnym rozwiązaniem dla 3-4-osobowej rodziny, zainteresowanej budową domu funkcjonalnego i ekonomicznego. Agaton to dom parterowy, niepodpiwniczony. Na parterze znajdują się pokój dzienny połączony z jadalnią, częściowo zamknięta kuchnia ze spiżarnią, dwie sypialnie, łazienka, pom. gospodarcze z kotłem grzewczym oraz garaż. W strefie wejściowej znajdują się schody na przestronny strych. Na poddaszu, w ramach adaptacji, można wygospodarować dwa pokoje z łazienką. Projekt jest dostępny również w wersji bez garażu - Agis II, w wersji bez strychu i bez garażu – Agis, bez strychu – Agaton II, oraz z innym układem funkcjonalnym – Agis III A, Agis III B i Agis IV.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych docieplonych styropianem, posadowione na betonowych fundamentach. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop gęstożebrowy z elementami żelbetowymi.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika, okładziną drewnianą oraz klinkierową. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.

Autor

Małgorzata Dracz
Marcin Abramowicz

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 237 000 zł 182 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 444 000 zł 332 000 zł 300 000 zł
Elementy zewnętrzne 20 000 zł 14 000 zł tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.