Rzuty

Ametyst III
Rzut parter
Ametyst III
Rzut poddasze
Ametyst III
Rzut działki

Elewacje

Ametyst III
Elewacja przód
Ametyst III
Elewacja boczna
Ametyst III
Elewacja boczna
Ametyst III
Elewacja tył

Przekroje

Opis

Uroczy dom z poddaszem użytkowym, bez garażu. Od strony frontowej prezentuje się prosta elewacja, podkreślona drewnianą okładziną. Od strony ogrodowej uwagę przykuwa duży, zadaszony taras, na którym przyszli mieszkańcy będą mogli delektować się odpoczynkiem na świeżym powietrzu. Blask i ciepło zewnętrznego kominka umilą niejeden wiosenny i jesienny wieczór. Na parterze, w strefie wejściowej, architekci zaprojektowali wiatrołap z miejscem na szafę, co jest niezwykle ważne przy domach o niezbyt dużej powierzchni użytkowej. Dalej znajdują się dwa pokoje, łazienka i kotłownia. Część dzienna to otwarta przestrzeń, w której salon połączony jest z jadalnią i kuchnią. Na głównej ścianie umieszono dwa duże okna z wyjściem na taras oraz piękny kominek. Na częścią dzienną domu jest wysoki sufit, co jest niezaprzeczalnym atutem tego projektu. Użytkowe poddasze składa się z antresoli, dwóch pokoi oraz łazienki. Projekt dostępny jest w wersji o mniejszej powierzchni użytkowej: bez garażu Ametyst oraz z garażem Ametyst II.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne z bloczków gazobetonowych, ściany wewnętrzne parteru z bloczków wapienno-piaskowych, posadowione na betonowych fundamentach. Na poddaszu ścianki o konstrukcji lekkiej, gipsowo-kartonowe, wypełnione wełną mineralną.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika, okładziną kamienną i drewnianą. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną lub cementową.

Autor

Tomasz Flak
Katarzyna Widurska

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 246 000 zł 193 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 411 000 zł 316 000 zł 280 000 zł
Elementy zewnętrzne 10 000 zł 8 000 zł tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.