Czy potrzebujesz więcej czasu?

 TAK / NIE
ZAMÓW KATALOG
71 352 04 40
BEZPŁATNE KONSULTACJE
FACEBOOK
DOŁĄCZ DO NAS
POMOC FACHOWCA
Sprawdź
NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ

CHARAKTERYSTYKA

Opis

PROJEKT DOSTĘPNY TYLKO U NAS

Askot to dobrze przemyślany projekt domu, który swym wyglądem zewnętrznym przykuwa uwagę niejednego przechodnia. Ciekawie zaaranżowany, otwarty salon z częścią kominkową i telewizyjną, połączony został z jadalnią i przestronną kuchnią, w której przewidziano dużą ilość blatu roboczego. Na parterze zlokalizowano także pokój gościnny, sąsiadujący z łazienką. Do części gospodarczej przechodzi się prosto z wiatrołapu. Atrakcyjny taras, dostępny z poziomu reprezentacyjnego salonu, w letnie dni może pełnić rolę jadalni. Wydzieloną na poddaszu, prywatną część domu wyznaczają duża łazienka i trzy obszerne sypialnie. W jednej z nich zaprojektowano pomieszczenie garderoby, która pomieści niemałych rozmiarów galanterię. Ten projekt domu powinien spodobać się rodzinie 4-5 osobowej, bowiem jest to propozycja domu przestronnego, ustawnego i nader atrakcyjnego. Askot swoim wyglądem zewnętrznym zauroczy niemal każdego Inwestora, a jego funkcjonalny rozkład zaspokoi potrzeby wszystkich domowników.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe, z bloczków wapienno-piaskowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych, na poddaszu g-k. Strop gęstożebrowy oraz żelbetowy monolityczny.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną klinkierową i drewnianą. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.

Autor

 • Marta Zaperty-Adamek
 • Marcin Abramowicz

KOSZTORYS

CENY UŚREDNIONE
kosztorys ceny uśrednione – jest to opracowanie, w którym ceny materiałów, robocizny i sprzętu zostały przyjęte jako średnie ceny, dostępne w cennikach SEKOCENBUD. Kosztorysy te przedstawiają koszty budowy dla systemu wynajęcia firmy budowlanej, która na zlecenie wybuduje budynek mieszkalny. Zawarte koszty obejmują pełen zakres łącznie z robotami zewnętrznymi, wejściami i tarasem, zgodnie z projektem budowlanym.
CENY PRZY
BUDOWIE METODĄ
GOSPODARCZĄ
kosztorysy dla systemu gospodarczego – opracowanie to przedstawia koszty wybudowania budynku w zakresie wynajęcia ekip budowlanych a także zaangażowania się inwestora w niektóre roboty budowlane i prace zlecone „fachowcom”. W stosunku do cen średnich, ceny te uwzględniają minimalne stawki robocizny, a dla materiałów budowlanych - ceny z 10% rabatem. Zakres kosztów pośrednich (organizacji placu budowy czy kosztów związanych z prowadzeniem firmy budowlanej) oraz zakupu materiałów, został przyjęty na minimalnym poziomie. Koszty te również obejmują pełen zakres robót łącznie z zakresem zewnętrznym.
WERSJA EKONOMICZNA
kosztorys w wersji ekonomicznej – przedstawia koszty tak jak w przypadku metody gospodarczej, czyli minimalne robocizny i kosztów pośrednich. Jednakże w swoim zakresie nie obejmują robót zewnętrznych, oraz materiały opisane w projekcie jak np. dachówka ceramiczna czy izolacja cieplna, stolarka okienna zostały zastąpione materiałami tańszymi dostępnymi na rynku. W zakresie wykończenia elewacji, w kosztorysie tym został przyjęty tynk mineralny (zamiana wykończenia z kamienia czy desek elewacyjnych na tynk mineralny).
Stan surowy
zamknięty
stan surowy zamknięty - to etap budowy, który obejmuje roboty ziemne i fundamentowe, roboty murowe, stropy, konstrukcję i pokrycie dachu. Wykonane są również wylewki betonowe pod posadzki, ścianki działowe oraz wmontowane są okna i drzwi zewnętrzne.
238 000 zł 181 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Stan wykończony
Stan wykończony "pod klucz" jest to etap końcowy budowy. Obejmuje elementy stanu surowego zamkniętego oraz dodatkowo: wykończenie ścian i sufitów wraz z ociepleniem dachu, wykonanie elewacji, wykonanie podłóg i posadzek, wykonanie i wykończenie balkonów oraz stolarkę wewnętrzną.
385 000 zł 284 000 zł 265 000 zł
Elementy zewnętrzne
elementy zewnętrzne – dotyczą wejść, podjazdów i tarasów.
26 000 zł 19 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Instalacje
instalacje – ich wartość przyjmowana jest szacunkowo, na poziomie 20% wartości robót kosztorysowych w danej wersji wyceny
77 000 zł 56 800 zł 53 000 zł

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają
szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji
przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.

Parametry

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA122.7 m²
+ Powierzchnia garażu21.6 m²
+ Pomieszczenie gospodarcze6.0 m²
Powierzchnia zabudowy162.4 m²
Kubatura netto453.9 m³
Powierzchnia dachu169.5 m²
Kąt nachylenia dachu44°
Wysokość budynku8.3 m
Min. wymiary działki dł.24.10 m
Min. wymiary działki szer.19.10 m
Liczba pokoi4
Liczba łazienek2
Garaż1

Dlaczego warto u nas zamówić projekt?

Do każdego projektu otrzymasz:

 • zestawienie materiałów do stanu surowego
 • zestawienie powierzchni ścian
 • bezpłatną zgodę na zmiany w dokumentacji
 • pakiet energetyczny
 • obrys budynku w skali 1:500 w formacie pdf lub dwg
 • zbiór poradników od producentów materiałów budowlanych
 • teczkę na dokumentację projektową

oraz w zależności od projektu:

 • projekt prefabrykowanej więźby dachowej
 • plan wentylacji mechanicznej

Bezpłatne konsultacje z architektem:

Wszystkie projekty na stronie są wykonane przez architektów z Pracowni Dobre Domy. Możesz bezpośrednio skontaktować się z autorem projektu: email: info@dobredomy.pl / tel. 71 352 04 40

Gwarancja satysfakcji

Jeśli zakupiony projekt nie spełni Twoich oczekiwań, masz 14 dni na jego zwrot i otrzymanie pieniędzy z powrotem lub 90 dni na wymianę na inny projekt.

Najszybsza realizacja zamówienia

Zamówiony projekt wysyłamy w ciągu 24h!*
*nie dotyczy projektów w fazie koncepcji

Bezpłatna wysyłka

Komentarze z forum

2018-11-05 11:50

4 minuty temu, Gość Tomek napisał: Proszę o przesłanie kosztorysu budowy, darmowych rysunków, przekroju i zestawienia materiałów na adres tomekszap@poczta.onet.pl Dziękuję!
Dzień dobry, Materiały zostały wysłane na podany adres. Pozdrawiam

Dobre Domy

+

2018-11-05 11:46

Proszę o przesłanie kosztorysu budowy, darmowych rysunków, przekroju i zestawienia materiałów na adres tomekszap@poczta.onet.pl Dziękuję!

Tomek

+

2017-12-17 15:49

Prosze zatem o przesłanie kosztorysu budowy, darmowych rysunków, przekroju i zestawienia materiałów na adres bjustyna-2@wp.pl.   Z gory dziekuje!
Witam Materiały prześlemy w poniedziałek.   Pozdrawiam

Dobre Domy

+

2017-12-17 11:36

Prosze zatem o przesłanie kosztorysu budowy, darmowych rysunków, przekroju i zestawienia materiałów na adres bjustyna-2@wp.pl.   Z gory dziekuje!

Justyna

+

2017-12-15 07:55

Witam, czy istnieje wersja tego domu bez garażu? Jeśli nie, to proszę mi powiedzieć ile m szerokości ma bryła domu nie licząc garażu.    
Witam Niestety nie posiadamy wersji domu Askot bez garażu - problemem wówczas jest lokalizacja pomieszczenia gospodarczego. Trzeba by to zrobić kosztem któregoś z pomieszczeń na parterze. Budynek po odcięciu części garażowej będzie miał szerokość 8,7m.   Pozdrawiam

Dobre Domy

+

Twój IP: 54.234.228.78
Komentarz:
Podpis:

Zobacz wszystkie komentarze

Twoja przeglądarka nie spełnia minimalnych wymagań naszego nowego serwisu!

Uaktualnij przęglądarkę aby wyświetlić naszą stronę poprawnie. Aktualizacja

×