ZAMÓW KATALOG
E-BOOK
71 352 04 40
BEZPŁATNE KONSULTACJE
FACEBOOK
DOŁĄCZ DO NAS
POMOC FACHOWCA
Sprawdź
NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ

CHARAKTERYSTYKA

Opis

Projekt domu Owidiusz to doskonała propozycja dla osób poszukujących nowoczesnego, piętrowego domu, komfortowego i niezwykle wygodnego. Ciekawa bryła sprawi, że dom ten z pewnością wyróżni się z otoczenia, a jego reprezentacyjny wygląd przyciągnie uwagę. Parter domu rozplanowany jest tak, aby zapewnić maksimum wygody w jego użytkowaniu. Z wiatrołapu przechodzimy do hallu, z którego jest wejście do łazienki, gabinetu, dalej do schowka, a następnie pomieszczenia gospodarczego i garażu. Strefa dzienna obejumuje bardzo duży salon, przestronną jadalnię i kuchnię wraz ze spiżarnią. Piętro to niezwykle komfortowa strefa prywatna domowników. Gospodarzy domu ucieszy sypialnia z osobną garderoba i łazienką. Dla pozostałych domowników przewidziano dwa duże pokoje (jeden z własną garderobą) oraz wspólną garderobę, przez którą przechodzi się do łazienki.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop żelbetowy, monolityczny.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną drewnianą. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

 • Marcin Abramowicz
 • Marta Zaperty-Adamek

KOSZTORYS

CENY UŚREDNIONE
kosztorys ceny uśrednione – jest to opracowanie, w którym ceny materiałów, robocizny i sprzętu zostały przyjęte jako średnie ceny, dostępne w cennikach SEKOCENBUD. Kosztorysy te przedstawiają koszty budowy dla systemu wynajęcia firmy budowlanej, która na zlecenie wybuduje budynek mieszkalny. Zawarte koszty obejmują pełen zakres łącznie z robotami zewnętrznymi, wejściami i tarasem, zgodnie z projektem budowlanym.
CENY PRZY
BUDOWIE METODĄ
GOSPODARCZĄ
kosztorysy dla systemu gospodarczego – opracowanie to przedstawia koszty wybudowania budynku w zakresie wynajęcia ekip budowlanych a także zaangażowania się inwestora w niektóre roboty budowlane i prace zlecone „fachowcom”. W stosunku do cen średnich, ceny te uwzględniają minimalne stawki robocizny, a dla materiałów budowlanych - ceny z 10% rabatem. Zakres kosztów pośrednich (organizacji placu budowy czy kosztów związanych z prowadzeniem firmy budowlanej) oraz zakupu materiałów, został przyjęty na minimalnym poziomie. Koszty te również obejmują pełen zakres robót łącznie z zakresem zewnętrznym.
WERSJA EKONOMICZNA
kosztorys w wersji ekonomicznej – przedstawia koszty tak jak w przypadku metody gospodarczej, czyli minimalne robocizny i kosztów pośrednich. Jednakże w swoim zakresie nie obejmują robót zewnętrznych, oraz materiały opisane w projekcie jak np. dachówka ceramiczna czy izolacja cieplna, stolarka okienna zostały zastąpione materiałami tańszymi dostępnymi na rynku. W zakresie wykończenia elewacji, w kosztorysie tym został przyjęty tynk mineralny (zamiana wykończenia z kamienia czy desek elewacyjnych na tynk mineralny).
Stan surowy
zamknięty
stan surowy zamknięty - to etap budowy, który obejmuje roboty ziemne i fundamentowe, roboty murowe, stropy, konstrukcję i pokrycie dachu. Wykonane są również wylewki betonowe pod posadzki, ścianki działowe oraz wmontowane są okna i drzwi zewnętrzne.
261 000 zł 187 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Stan wykończony
Stan wykończony "pod klucz" jest to etap końcowy budowy. Obejmuje elementy stanu surowego zamkniętego oraz dodatkowo: wykończenie ścian i sufitów wraz z ociepleniem dachu, wykonanie elewacji, wykonanie podłóg i posadzek, wykonanie i wykończenie balkonów oraz stolarkę wewnętrzną.
487 000 zł 344 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Elementy zewnętrzne
elementy zewnętrzne – dotyczą wejść, podjazdów i tarasów.
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
Instalacje
instalacje – ich wartość przyjmowana jest szacunkowo, na poziomie 20% wartości robót kosztorysowych w danej wersji wyceny
97 400 zł 68 800 zł tymczasowy
brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają
szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji
przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.

Parametry

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA145.2 m²
+ Powierzchnia garażu18.8 m²
+ Pomieszczenie gospodarcze6.1 m²
Powierzchnia zabudowy147.5 m²
Kubatura netto514.5 m³
Powierzchnia dachu206.1 m²
Kąt nachylenia dachu25°
Wysokość budynku8.8 m
Min. wymiary działki dł.20.04 m
Min. wymiary działki szer.21.24 m
Liczba pokoi4
Liczba łazienek3
Garaż1

Dlaczego warto u nas zamówić projekt?

Do każdego projektu otrzymasz:

 • zestawienie materiałów do stanu surowego
 • zestawienie powierzchni ścian
 • bezpłatną zgodę na zmiany w dokumentacji
 • pakiet energetyczny
 • obrys budynku w skali 1:500 w formacie pdf lub dwg
 • zbiór poradników od producentów materiałów budowlanych
 • teczkę na dokumentację projektową

oraz w zależności od projektu:

 • projekt prefabrykowanej więźby dachowej
 • plan wentylacji mechanicznej

Bezpłatne konsultacje z architektem:

Wszystkie projekty na stronie są wykonane przez architektów z Pracowni Dobre Domy. Możesz bezpośrednio skontaktować się z autorem projektu: email: info@dobredomy.pl / tel. 71 352 04 40

Gwarancja satysfakcji

Jeśli zakupiony projekt nie spełni Twoich oczekiwań, masz 14 dni na jego zwrot i otrzymanie pieniędzy z powrotem lub 90 dni na wymianę na inny projekt.

Najszybsza realizacja zamówienia

Zamówiony projekt wysyłamy w ciągu 24h!*
*nie dotyczy projektów w fazie koncepcji

Bezpłatna wysyłka

Komentarze z forum

2018-11-10 14:14

19 godzin temu, Gość ania napisał: Proszę o wysyłkę wymiarów poszczególnych pomieszczeń na adres cherryann91@wp.pl
Dzień dobry, Rysunki szczegółowe zostaną wysłane na podany adres w poniedziałek. Pozdrawiam

Dobre Domy

+

2018-11-09 18:11

Proszę o wysyłkę wymiarów poszczególnych pomieszczeń na adres cherryann91@wp.pl

ania

+

2017-10-09 13:09

Dzień dobry. Czy zamiana dachu na płaski jest drastyczną zmianą w projekcie? Czy wyraziliby Państwo zgodę na taką zmianę? Jak wpłynie to na szacunkowy koszt budowy?
Witam W sprawie zmian proszę o kontakt bezpośrednio z architektami pod adresem info@dobredomy.pl   Pozdrawiam

Dobre Domy

+

2017-10-09 09:59

Dzień dobry. Czy zamiana dachu na płaski jest drastyczną zmianą w projekcie? Czy wyraziliby Państwo zgodę na taką zmianę? Jak wpłynie to na szacunkowy koszt budowy?

Rudy Hes

+

2017-08-07 12:57

Witam, jestem zainteresowana projektem. Bardzo proszę o przesłanie kosztorysu i bezpłatnych materiałów na adres: gt4@gazeta.pl Dziękuję i pozdrawiam,
Witam   Materiały prześlemy w dniu dzisiejszym.     Pozdrawiam  

Dobre Domy

+

Twój IP: 34.204.43.11
Komentarz:
Podpis:

Zobacz wszystkie komentarze

Twoja przeglądarka nie spełnia minimalnych wymagań naszego nowego serwisu!

Uaktualnij przęglądarkę aby wyświetlić naszą stronę poprawnie. Aktualizacja

×