Zobacz, na co zwrócić uwagę podczas wyboru projektu domu z tarasem

Zobacz, na co zwrócić uwagę podczas wyboru projektu domu z tarasem


Jeśli decydujesz się na budowę domu, to podczas przeglądania projektów koniecznie zwróć uwagę na te, które prezentują nowoczesne domy z tarasem. W końcu skoro już planujesz swoje miejsce na ziemi, warto zadbać o wszystkie udogodnienia, które oferuje dom. A przecież grillowanie na tarasie czy wypoczynek na łonie natury to kusząca perspektywa!

Z tekstu dowiesz się:

Strefa wypoczynkowa, którą łatwo możesz stworzyć na zadaszonym tarasie przy domu, jest warta każdego zachodu. Warto jednak zacząć od przemyślenia tematu, przejrzenia projektów domów z tarasem i podjęcia kilku ważnych decyzji (m.in. tych dotyczących lokalizacji czy zabezpieczenia tarasu). Możesz wybrać gotowy projekt, który uwzględni miejsce na grill zadaszony. Dzięki temu zapewnisz swojej rodzinie i przyjaciołom niezapomniane wrażenia z wakacyjnych spotkań, niezależnie od tego, czy jesteś właścicielem pokaźnej willi, czy małego domu z tarasem.

Dom z zadaszonym tarasem – lokalizacja

Najlepsza lokalizacja tarasu w domu jednorodzinnym często zależy po prostu od usytuowania działki. Wiedząc o tym, możesz też szukać odpowiedniego projektu domu jednorodzinnego z tarasem. Projekty domów różnią się między sobą rozplanowaniem pomieszczeń, w tym także zewnętrznego tarasu. Zobacz, jak umiejscowienie względem stron świata wpływa na jego funkcjonalność:

Przeczytaj także: Budowa altany ogrodowej – co warto wiedzieć?

Wybór tarasu zadaszonego – projekt wykończenia

Taras – podobnie jak większość przestrzeni w domu – może mieć różną formę. Możesz zdecydować się bowiem na taras:

Każda z tych propozycji ma oczywiście swoje zalety i wady. A decyzja powinna opierać się na tym, do czego i kiedy masz w planach wykorzystywać niezadaszony lub zadaszony taras przy domu.

Jeśli wiesz, że będziesz korzystać z zewnętrznej strefy wypoczynkowej głównie latem, uwielbiasz grillowanie na tarasie, słońce i wolne przestrzenie – taras bez zadaszenia jest propozycją dla Ciebie. Jeśli jednak lubisz przesiadywać na zewnątrz także podczas pochmurnych dni a nawet burzowych wieczorów, to zdecyduj się na taras z zadaszeniem, chociaż częściowym, a także grill w altance.

Taras powinien być trwały i bezpieczny. Czasem jednak trudno postawić to bezpieczeństwo ponad efektowny wygląd. Jeśli wybierzesz piękne, ale niezmatowione płytki, niezwykle łatwo będzie się na nich pośliznąć przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych, takich jak śnieg czy deszcz. Czy jest na to rada? Oczywiście! Obecnie na rynku jest dostępnych tak wiele trwałych, zapewniających bezpieczeństwo i jednocześnie po prostu ładnych materiałów, że na pewno znajdziesz wśród nich coś dla siebie.

Do najczęstszych wyborów należą:

Przeczytaj także: Z czego najlepiej wykonać taras?

Grill w altance – pomysły na aranżację

Przed budową grilla bardzo ważne jest wybranie odpowiedniej lokalizacji, która ułatwi domownikom jego wygodną obsługę. Jak zorganizować funkcjonalne miejsce do grillowania na przydomowym tarasie?

Podczas urządzania stanowiska na zadaszonego grilla pamiętaj o kilku elementach, które znacznie ułatwią tę formę spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu:

Miejsce na grilla w ogrodzie warto urządzić w optymalnej odległości od domu, aby dym nie zabrudził elewacji budynku, a zapachy z grilla nie przeniosły się do środka. Przestrzeń warto też zaplanować w pewnej odległości od drzew, ponieważ wiatr wiejący w palenisko mógłby zaprószyć ogień i spowodować pożar.

Wiesz już, jak możesz wybudować taras w domku jednorodzinnym. W naszej ofercie znajdziesz zarówno projekty domów parterowych z tarasem, jak i budynki wielokondygnacyjne oraz nowoczesne domy z tarasem. Wybierz ten, który najbardziej odpowiada Twoim potrzebom!

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z atrakcyjnymi promocjami na projekty oraz poradami dotyczącymi budowy i wystroju domu!

Podaj imię

Podaj adres e-mail

Dziękujemy

SPRAWDŹ SKRZYNKĘ I POTWIERDŹ SWÓJ ZAPIS DO NEWSLETTERA

Ważne informacje

Polecane kategorie

Polecane

Newsletter

Zapisz się do newslettera
i otrzymaj

100

rabatu

na projekt Twojego domu!

Newsletter

Zostań z nami!
Otrzymałeś

5%

rabatu

na projekt Twojego domu!

Sprawdź dostępność projektu

W celu sprawdzenia dostępności tego projektu prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta (tel. 71 352 04 40, biuro@dobredomy.pl).

71 352 04 40

bezpłatne konsultacje