Z czego najlepiej wykonać taras?

Z czego najlepiej wykonać taras?


Zimą jest przejściem między ogrodem a domem. Latem – przedłużeniem salonu, na którym bardzo chętnie spędzamy wolny czas w gronie rodziny lub z książką w ręku. Taras – aż trudno wyobrazić sobie ogród bez tego magicznego miejsca, zależności od sposobu wykonania wprowadzającego nas w zupełnie inny świat.

Współcześnie taras to coś więcej niż kawałek podłogi. Człowiek potrafi spędzić tam cały dzień, gotuje, spożywa posiłki, odpoczywa, jednoczy się z naturą, słuchając ptasich śpiewów i szumu drzew. To jednocześnie bliskość domu i ogrodu. Kompromis między przebywaniem w budynku a oddychaniem świeżym powietrzem na zewnątrz. Jednak aby w pełni cieszyć się funkcjonalnością tarasu, warto zastanowić się nad tym, z czego powinien być on wykonany. Pracownia Dobre Domy podpowiada, na co zwrócić uwagę!

1. Położenie tarasu względem podłoża

Ten punkt zależy przede wszystkim od typu domu. W projektach domów z podpiwniczeniem taras siłą rzeczy jest wyniesiony ponad ziemię i znajduje się nawet 2 metry ponad nią, najczęściej ponad linią piwnicy. W takiej sytuacji staje się on przedłużeniem salonu. Jednak możliwe okazuje się również stworzenie tarasu na równi z ogrodem – wtedy stanowi jego część i warto wykorzystać to w pracach architektonicznych.

2. Styl domu

Wybierając projekt tarasu, dobrze zwrócić uwagę na styl całego domu – nowoczesny czy tradycyjny – i materiałom wykorzystanym w elewacji. Dzisiejsze trendy panujące w architekturze pozwalają łączyć ze sobą kolory i faktury. Dlatego np. szarą, kamienną ścianę można swobodnie połączyć z drewnianym, eleganckim tarasem.

Jeśli taras jest przedłużeniem salonu, to jego nawierzchnia powinna współgrać z podłogą we wnętrzu – takie swobodne przejście z jednej przestrzeni w drugą stworzy harmonię i jedność.

Sprawdź ofertę pracowni i znajdź projekt idealny dla Ciebie! Urządź się klasycznie lub nowocześnie.

3. Materiał wykonania

Istnieje wiele możliwości, w zależności od wspomnianej wyżej stylistyki i gustu mieszkańców. A wybierać można z:

W poradniku Dobrych Domów znajdziesz również informację o tym, jak urządzić ogród dla dzieci.

4. Z zadaszeniem czy bez?

Kwestia zadaszenia jest sprawą indywidualną – zależy od architektury elewacji oraz ekspozycji na słońce. Duża zaleta dachu to możliwość ochrony materiału na podłodze przed szkodliwą działalnością słońca. Nie osłoni jednak podestu przed opadami. Jeśli nie chcesz typowego dachu, możesz zdecydować się na markizę – nieco delikatniejszą i kolorową.

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z atrakcyjnymi promocjami na projekty oraz poradami dotyczącymi budowy i wystroju domu!

Podaj imię

Podaj adres e-mail

Dziękujemy

SPRAWDŹ SKRZYNKĘ I POTWIERDŹ SWÓJ ZAPIS DO NEWSLETTERA

Ważne informacje

Polecane kategorie

Polecane

Newsletter

Zapisz się do newslettera
i otrzymaj

100

rabatu

na projekt Twojego domu!

Newsletter

Zostań z nami!
Otrzymałeś

5%

rabatu

na projekt Twojego domu!

Sprawdź dostępność projektu

W celu sprawdzenia dostępności tego projektu prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta (tel. 71 352 04 40, biuro@dobredomy.pl).

71 352 04 40

bezpłatne konsultacje