Rzuty

Amanda III
Rzut parter
Amanda III
Rzut poddasze
Amanda III
Rzut działki

Elewacje

Amanda III
Elewacja przód
Amanda III
Elewacja boczna
Amanda III
Elewacja boczna
Amanda III
Elewacja tył

Przekroje

Amanda III
Przekroje

Opis

Amanda III to uroczy dom parterowy z poddaszem, zaprojektowany z myślą o 4-5-osobowej rodzinie. Naturalne materiały w ciepłych, wyrazistych odcieniach użyte do wykończenia elewacji sprawiają, że dom ten wpasowuje się w każde otoczenie. Aby dom spełniał wszystkie swoje funkcje architekt dobrze zaplanował rozkład wszystkich pomieszczeń wewnątrz. Zastosował tradycyjny podział na strefę dzienną i nocną co pozwoli na łatwe uporządkowanie części mieszkalnej. Na poddaszu dostępne są trzy sypialnie oraz łazienka. Na parterze kuchnia z jadalnią i salonem tworzą jedną całość. Duże okna w pokoju dziennym doskonale doświetlają pomieszczenia światłem naturalnym. Kominek w części centralnej stać się może sercem domu, miejscem przy którym można wypoczywać w długie zimowe wieczory, a otwarta przestrzeń na dole pozwoli wszystkim domownikom na wspólne spędzanie wolnego czasu. Dodatkowo na parterze zostały wydzielone pomieszczenia zamknięte. Pozwolą one uporządkować otwartą przestań, a należą do nich spiżarnia w sąsiedztwie kuchni, pomieszczenie gospodarcze i pokój, który może stać się gabinetem lub pokojem zabaw dla dzieci. W wiatrołapiejest wydzielone miejsca na szafę pod zabudowę. Funkcjonalnie zaplanowana przestrzeń domu pozwoli na komfort jej użytkowania. Projekt dostępny jest w wersji z garażem jedno- i dwustanowiskowym (Amanda i Amanda II) oraz w wersji o mniejszej powierzchni użytkowej - Amanda Mała, Amanda Mała II oraz Amanda Mała III.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych, na poddaszu g-k. Strop mieszany.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną drewnianą. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.

Autor

Marcin Abramowicz

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 166 000 zł 119 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 297 000 zł 205 000 zł 198 000 zł
Elementy zewnętrzne 23 000 zł 15 000 zł tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.