Rzuty

Karol III
Rzut parter
Karol III
Rzut poddasza
Karol III
Rzut działki

Elewacje

Karol III
Elewacja przód
Karol III
Elewacja boczna
Karol III
Elewacja boczna
Karol III
Elewacja tył

Przekroje

Opis

Karol III to dom parterowy z możliwością adaptacji poddasza. Biały tynk na elewacji pięknie współgra z ciepłą, drewnianą okładziną. Parter domu jest tak zaprojektowany, aby zapewnić wygodne życie dla 4-5-osobowej rodziny. Do wnętrza zaprasza ustawny wiatrołap z miejscem na dużą szafę. Szeroki hall prowadzi do dalszej części domu. Strefa dzienna jest jasna i przestronna. Salon połączony jest przestrzennie z jadalnią. Częściowo otwarta kuchnia uzupełniona została o niewielką spiżarnię. W części prywatnej architekci zaproponowali dwa pokoje, moduł dla Rodziców (sypialnia połączona z garderobą i łazienką), łazienkę oraz osobną toaletę. Całość funkcji dopełniają dwustanowiskowy garaż oraz kotłownia. Nieużytkowe poddasze można w ramach adaptacji przekształcić w pomieszczenie mieszkalne, aranżując je według własnych potrzeb. Projekt dostępny jest w wersjach o innym układzie funkcjonalnym, z poddaszem do adaptacji lub bez poddasza - Karol, Karol II, Karol IV, Karol V, Karol VI, Karol VII i Karol VIII oraz w wersji z dachem dwuspadowym, o różnych aranżacjach - Karolina I, Karolina II, Karolina III, Karolina IV, Karolina V, Karolina VI, Karolina VII i Karolina VIII.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe, z bloczków gazobetonowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop żelbetowy monolityczny.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną drewnianą i klinkierową. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.

Autor

Marcin Abramowicz
Marta Zaperty-Adamek

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 328 000 zł 291 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 515 000 zł 455 000 zł 428 000 zł
Elementy zewnętrzne 49 000 zł 43 000 zł tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.