Rzuty

Melania
Rzut parter
Melania
Rzut poddasze
Melania
Rzut działki

Elewacje

Melania
Elewacja przód
Melania
Elewacja boczna
Melania
Elewacja boczna
Melania
Elewacja tył

Przekroje

Opis

PROJEKT DOSTĘPNY TYLKO U NAS

Prosty dom z poddaszem użytkowym, jednostanowiskowym garażem, przekryty dwuspadowym dachem. Przełamaniem elewacji frontowej jest wysunięty garaż oraz lukarna. Przestronne wnętrze domu zaprojektowane zostało z myślą o 4-6 osobowej rodzinie. Parter to otwarta przestrzeń dzienna z salonem, kuchnią i jadalnią, dodatkowy pokój/gabinet, toaleta, garaż oraz dostępne z niego pomieszczenie gospodarcze. Dodatkowo w strefie wejściowej do budynku znajduje się wiatrołap z miejscem na szafę wnękową oraz zlokalizowana tuż przy kuchni podręczna spiżarnia. Prowadząca na poddasze zabudowana klatka schodowa znajduje się na uboczu, dzięki czemu nie ogranicza możliwości aranżacji parteru. Na poddaszu zlokalizowana jest strefa nocna - cztery sypialnie, przy czym trzy z wyjściem na balkon, oraz ogólnodostępna łazienka. Zlokalizowany w salonie kominek doda uroku w chłodniejsze, jesienno-zimowe dni. Natomiast duży taras będzie idealnym miejscem na popołudniowy odpoczynek w cieplejsze dni w roku.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe, z bloczków wapienno-piaskowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych, na poddaszu g-k. Strop gęstożebrowy oraz żelbetowy, monolityczny.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną kamienną i drewnianą. W projekcie zastosowano stolarkę okienną marki VELUX. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.

Autor

Marcin Abramowicz
Jagoda Gruca

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 209 000 zł 174 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 358 000 zł 265 000 zł 251 000 zł
Elementy zewnętrzne 11 000 zł 8 000 zł tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.