ZAMÓW KATALOG
E-BOOK
71 352 04 40
BEZPŁATNE KONSULTACJE
FACEBOOK
DOŁĄCZ DO NAS
POMOC FACHOWCA
Sprawdź
NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ

CHARAKTERYSTYKA

Opis

PROJEKT DOSTĘPNY TYLKO U NAS

Prosty dom z poddaszem użytkowym, jednostanowiskowym garażem, przekryty dwuspadowym dachem. Przełamaniem elewacji frontowej jest wysunięty garaż oraz lukarna. Przestronne wnętrze domu zaprojektowane zostało z myślą o 4-6 osobowej rodzinie. Parter to otwarta przestrzeń dzienna z salonem, kuchnią i jadalnią, dodatkowy pokój/gabinet, toaleta, garaż oraz dostępne z niego pomieszczenie gospodarcze. Dodatkowo w strefie wejściowej do budynku znajduje się wiatrołap z miejscem na szafę wnękową oraz zlokalizowana tuż przy kuchni podręczna spiżarnia. Prowadząca na poddasze zabudowana klatka schodowa znajduje się na uboczu, dzięki czemu nie ogranicza możliwości aranżacji parteru. Na poddaszu zlokalizowana jest strefa nocna - cztery sypialnie, przy czym trzy z wyjściem na balkon, oraz ogólnodostępna łazienka. Zlokalizowany w salonie kominek doda uroku w chłodniejsze, jesienno-zimowe dni. Natomiast duży taras będzie idealnym miejscem na popołudniowy odpoczynek w cieplejsze dni w roku.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe, z bloczków wapienno-piaskowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych, na poddaszu g-k. Strop gęstożebrowy oraz żelbetowy, monolityczny.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną kamienną i drewnianą. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.

Autor

 • Marcin Abramowicz
 • Jagoda Gruca

KOSZTORYS

CENY UŚREDNIONE
kosztorys ceny uśrednione – jest to opracowanie, w którym ceny materiałów, robocizny i sprzętu zostały przyjęte jako średnie ceny, dostępne w cennikach SEKOCENBUD. Kosztorysy te przedstawiają koszty budowy dla systemu wynajęcia firmy budowlanej, która na zlecenie wybuduje budynek mieszkalny. Zawarte koszty obejmują pełen zakres łącznie z robotami zewnętrznymi, wejściami i tarasem, zgodnie z projektem budowlanym.
CENY PRZY
BUDOWIE METODĄ
GOSPODARCZĄ
kosztorysy dla systemu gospodarczego – opracowanie to przedstawia koszty wybudowania budynku w zakresie wynajęcia ekip budowlanych a także zaangażowania się inwestora w niektóre roboty budowlane i prace zlecone „fachowcom”. W stosunku do cen średnich, ceny te uwzględniają minimalne stawki robocizny, a dla materiałów budowlanych - ceny z 10% rabatem. Zakres kosztów pośrednich (organizacji placu budowy czy kosztów związanych z prowadzeniem firmy budowlanej) oraz zakupu materiałów, został przyjęty na minimalnym poziomie. Koszty te również obejmują pełen zakres robót łącznie z zakresem zewnętrznym.
WERSJA EKONOMICZNA
kosztorys w wersji ekonomicznej – przedstawia koszty tak jak w przypadku metody gospodarczej, czyli minimalne robocizny i kosztów pośrednich. Jednakże w swoim zakresie nie obejmują robót zewnętrznych, oraz materiały opisane w projekcie jak np. dachówka ceramiczna czy izolacja cieplna, stolarka okienna zostały zastąpione materiałami tańszymi dostępnymi na rynku. W zakresie wykończenia elewacji, w kosztorysie tym został przyjęty tynk mineralny (zamiana wykończenia z kamienia czy desek elewacyjnych na tynk mineralny).
Stan surowy
zamknięty
stan surowy zamknięty - to etap budowy, który obejmuje roboty ziemne i fundamentowe, roboty murowe, stropy, konstrukcję i pokrycie dachu. Wykonane są również wylewki betonowe pod posadzki, ścianki działowe oraz wmontowane są okna i drzwi zewnętrzne.
209 000 zł 174 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Stan wykończony
Stan wykończony "pod klucz" jest to etap końcowy budowy. Obejmuje elementy stanu surowego zamkniętego oraz dodatkowo: wykończenie ścian i sufitów wraz z ociepleniem dachu, wykonanie elewacji, wykonanie podłóg i posadzek, wykonanie i wykończenie balkonów oraz stolarkę wewnętrzną.
358 000 zł 265 000 zł 251 000 zł
Elementy zewnętrzne
elementy zewnętrzne – dotyczą wejść, podjazdów i tarasów.
11 000 zł 8 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Instalacje
instalacje – ich wartość przyjmowana jest szacunkowo, na poziomie 20% wartości robót kosztorysowych w danej wersji wyceny
71 600 zł 53 000 zł 50 200 zł

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają
szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji
przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.

Parametry

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA123.6 m²
+ Powierzchnia garażu20.5 m²
+ Pomieszczenie gospodarcze6.7 m²
Powierzchnia zabudowy124.2 m²
Kubatura netto477.3 m³
Powierzchnia dachu179.2 m²
Powierzchnia dachu płaskiego21.8 m²
Kąt nachylenia dachu40°
Wysokość budynku8.1 m
Min. wymiary działki dł.20.00 m
Min. wymiary działki szer.20.46 m
Liczba pokoi5
Liczba łazienek2
Garaż1
ZAMÓW PROJEKT    2 585 zł 2 835 zł* * promocja dotyczy klientów indywidualnych

Dlaczego warto u nas zamówić projekt?

Do każdego projektu otrzymasz:

 • zestawienie materiałów do stanu surowego
 • zestawienie powierzchni ścian
 • bezpłatną zgodę na zmiany w dokumentacji
 • pakiet energetyczny
 • obrys budynku w skali 1:500 w formacie pdf lub dwg
 • zbiór poradników od producentów materiałów budowlanych
 • teczkę na dokumentację projektową

oraz w zależności od projektu:

 • projekt prefabrykowanej więźby dachowej
 • plan wentylacji mechanicznej

Bezpłatne konsultacje z architektem:

Wszystkie projekty na stronie są wykonane przez architektów z Pracowni Dobre Domy. Możesz bezpośrednio skontaktować się z autorem projektu: email: info@dobredomy.pl / tel. 71 352 04 40

Gwarancja satysfakcji

Jeśli zakupiony projekt nie spełni Twoich oczekiwań, masz 14 dni na jego zwrot i otrzymanie pieniędzy z powrotem lub 90 dni na wymianę na inny projekt.

Najszybsza realizacja zamówienia

Zamówiony projekt wysyłamy w ciągu 24h!*
*nie dotyczy projektów w fazie koncepcji

Bezpłatna wysyłka

Komentarze z forum

2019-05-04 21:07

W dniu 1.05.2019 o 11:19, Gość Joanna napisał: Witam, jaka jest wysokość ścianki kolankowej na poddaszu? proszę o wysłanie rysunków szczegółowych joanna.siedlecka1996@interia.pl
Dzień dobry, materiały zostały wysłane na podany adres. Wysokość ścianki kolankowej wynosi 61 cm. Pozdrawiam. 

Dobre Domy

+

2019-05-01 09:19

Witam, jaka jest wysokość ścianki kolankowej na poddaszu? proszę o wysłanie rysunków szczegółowych joanna.siedlecka1996@interia.pl

Joanna

+

2019-02-18 14:03

3 godziny temu, Gość Monika napisał: Witam, jaka jest wysokość ścianki kolankowej na poddaszu? proszę o wysłanie rysunków szczegółowych wraz z kosztorysem na adres monikaolchowska88@gmail.com, z góry dziękuje, pozdrawiam.
Dzień dobry, wysokość ścianki kolankowej w tym projekcie to 61cm. Rysunki szczegółowe oraz tabelka z zestawieniem kosztów budowy zostały wysłane na podany adres. Kosztorysy są natomiast dostępne odpłatnie w naszej pracowni. Pozdrawiam  

Dobre Domy

+

2019-02-18 10:42

Witam, jaka jest wysokość ścianki kolankowej na poddaszu? proszę o wysłanie rysunków szczegółowych wraz z kosztorysem na adres monikaolchowska88@gmail.com, z góry dziękuje, pozdrawiam.

Monika

+

2019-01-13 09:21

11 godzin temu, Gość Anna napisał: witam, uprzejmie proszę o przesłanie rysunków szczegółowych na adres bardzikanna@gmail.com. Dziękuję za pomoc.
Dzień dobry, materiały zostały wysłane na podany adres. Pozdrawiam. 

Dobre Domy

+

Twój IP: 34.204.0.181
Komentarz:
Podpis:

Zobacz wszystkie komentarze

Twoja przeglądarka nie spełnia minimalnych wymagań naszego nowego serwisu!

Uaktualnij przęglądarkę aby wyświetlić naszą stronę poprawnie. Aktualizacja

×