Rzuty

Dawid III
Rzut parter
Dawid III
Rzut poddasze
Dawid III
Rzut działki

Elewacje

Dawid III
Elewacja przód
Dawid III
Elewacja boczna
Dawid III
Elewacja boczna
Dawid III
Elewacja tył

Przekroje

Dawid III
Przekroje

Opis

Dawid III to prosty dom z dwuspadowym dachem, o bardzo klasycznym stylu, dzięki czemu idealnie wkomponuje się w każde otoczenie. Jego dodatkowym atutem są niskie koszty budowy. Mimo niewielkiej powierzchni użytkowej, układ pomieszczeń zapewnia wygodne życie przyszłym mieszkańcom. Wiatrołap ma miejsce na zabudowaną szafę. Bezpośrednio z wiatrołapu jest przejście do garderoby, a dalej do garażu i pomieszczenia gospodarczego. Tuż obok kuchni zaprojektowano niewielką, ale praktyczną spiżarnię. Wolne miejsce pod schodami wykorzystano na toaletę. Pokój dzienny połączony jest przestrzennie z jadalnią. Poddasze to trzy pokoje i wspólna łazienka. Strych nad garażem można w ramach adaptacji przekształcić w bardzo wygodny apartament dla Gospodarzy lub pokój hobby. Projekt można wykorzystać do zabudowy bliźniaczej. Projekt dostępny jest w wersji bez garażu - Dawid, oraz w wersji z garażem jednostanowiskowym - Dawid II.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych ocieplone styropianem, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop żelbetowy.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

Marta Zaperty-Adamek
Marcin Abramowicz

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 282 000 zł 227 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 487 000 zł 383 000 zł 368 000 zł
Elementy zewnętrzne 30 000 zł 23 000 zł tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.