Rzuty

Bonita
Rzut parter
Bonita
Rzut poddasze
Bonita
Rzut działki

Elewacje

Bonita
Elewacja przód
Bonita
Elewacja boczna
Bonita
Elewacja boczna
Bonita
Elewacja tył

Przekroje

Bonita
Przekroje

Opis

PROJEKT DOSTĘPNY TYLKO U NAS

To piękny dom, który zachwyca swoją niewyszukaną elegancją. Zaprojektowany w klasycznym stylu z pewnością spełni oczekiwania osób ceniących tradycję, wygodę i komfort. Jasne elewacje przykuwają uwagę nielicznymi zdobieniami okładziną kamienną. Spójna, prosta bryła domu oraz dwuspadowy dach wpłyną korzystnie na koszty budowy domu, a także na późniejszej jego eksploatacji. Do wnętrza domu zaprasza otwarty ganek, prowadzący do wiatrołapu. Przy wiatrołapie zaplanowano otwartą garderobę z miejscem na dwie duże szafy, co ułatwi utrzymanie ładu w tym pomieszczeniu. Serce domu to kominek, wokół którego rozplanowano całą strefę dzienną - wygodną kuchnię otwartą na jadalnię z dużym stołem, oraz przestronny salon. Ciepły blask bijący z kominka uprzyjemni mieszkańcom popołudniowy odpoczynek w zimowe wieczory. Ważnym uzupełnieniem funkcji parteru jest gabinet, zlokalizowany tuż obok salonu. Ten dodatkowy pokój świetnie spełni się również jako domowa biblioteka lub bawialnia dla dzieci. W hallu umiejscowiono niewielką, ale bardzo wygodną łazienkę. Do jednostanowiskowego garażu, a dalej do kotłowni, przechodzi się przez wspomnianą wcześniej garderobę. W trosce o wygodę użytkowania tego pomieszczenia zaprojektowano wyjście na ogród. Zabudowana klatka schodowa prowadzi na poddasze, które w całości stanowi część prywatną mieszkańców - duża, ogólnodostępna łazienka oraz trzy sypialnie. W korytarzu prowadzącym na strych zaplanowano garderobę. Przestronny strych nad garażem można w ramach adaptacji przekształcić na wygodny apartament z osobną łazienką i garderobą.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe, z bloczków wapienno-piaskowych, posadowione na betonowych fundamentach. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop gęstożebrowy oraz płyta monolityczna.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną kamienną i drewnianą. W projekcie zastosowano stolarkę okienną marki VELUX. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

Marcin Abramowicz
Jagoda Gruca

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 221 000 zł 171 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 387 000 zł 289 000 zł 270 000 zł
Elementy zewnętrzne 19 000 zł 14 000 zł tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.