Rzuty

Gracja Mała III
Rzut parter
Gracja Mała III
Rzut poddasze
Gracja Mała III
Rzut działki

Elewacje

Gracja Mała III
Elewacja przód
Gracja Mała III
Elewacja boczna
Gracja Mała III
Elewacja boczna
Gracja Mała III
Elewacja tył

Przekroje

Gracja Mała III
Przekroje

Opis

Gracja Mała III to dom zaprojektowany dla miłośników tradycyjnej architektury. Idealnie sprawdzi się w przypadku 4-6-osobowej rodziny. Parter domu skupia się wokół kominka, którego centralne położenie umożliwia zastosowanie ogrzewania kominkowego, jako alternatywę lub uzupełnienie ogrzewania tradycyjnego. Pokój dzienny jest otwarty na jadalnię i kuchnię, jednakże każde z tych pomieszczeń stanowi wizualnie odrębną przestrzeń. Prosto z salonu jest wejście do pokoju, mogącego pełnić rolę biblioteki lub dziennego pokoju zabaw dla najmłodszych mieszkańców. Obok kuchni zaplanowano wygodną spiżarnię, która ucieszy każdą Panią i Pana domu. Funkcji parteru dopełnia toaleta. Zabudowana klatka schodowa prowadzi na poddasze, gdzie zaplanowano trzy sypialnie i ogólnodostępną łazienkę. Projekt dostępny w wersji z garażem jednostanowiskowym - Gracja Mała oraz dwustanowiskowym - Gracja Mała II, a także w wersji o większej powierzchni użytkowej: z garażem jednostanowiskowym - Gracja, z garażem dwustanowiskowym - Gracja II oraz bez garażu - Gracja III.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych, posadowione na betonowych fundamentach. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop gęstożebrowy oraz żelbetowy monolityczny.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika. Pokrycie dachu - dachówka cementowa lub ceramiczna.

Autor

Marcin Abramowicz

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 186 000 zł 132 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 324 000 zł 224 000 zł 219 000 zł
Elementy zewnętrzne 23 000 zł 15 000 zł tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.