ZAMÓW KATALOG
71 352 04 40
BEZPŁATNE KONSULTACJE
FACEBOOK
DOŁĄCZ DO NAS
POMOC FACHOWCA
Sprawdź
NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ

CHARAKTERYSTYKA

Opis

PROJEKT DOSTĘPNY TYLKO U NAS

Hawana II to projekt parterowego domu z garażem jednostanowiskowym. Wejście do domu ulokowane jest pod obszernym zadaszeniem. Wiatrołap posiada miejsce na zabudowaną szafę, dość sporych rozmiarów. Dodatkowo między wiatrołapem a hallem zaprojektowano garderobę, gdzie zmieszczą się kolejne dwie szafy. Takie rozwiązanie ułatwi utrzymanie porządku w domu. Strefa dzienna zlokalizowana została w lewej części domu. Jednym z głównym atutów Hawany II jest wysoki sufit nad salonem i jadalnią. Uwagę przyciągają również nietypowe okna balkonowe. Zaprojektowany na środku ściany kominek wyznacza granicę między pokojem dziennym a jadalnią. Wyraźnie oddzielona kuchnia powiększona została o spiżarnię, gdzie z łatwością schować można drobne sprzęty domowe. Zaplanowana w hallu niewielka toaleta dopełnia całości. W części nocnej zaplanowane zostały trzy sypialnie i wspólna łazienka. Taki układ doskonale spełni potrzeby 4-osobowej rodziny. Na część gospodarczą domu składają się kotłownia z przejściem do garażu. Projekt dostępny w wersji z garażem dostawionym z boku budynku - Hawana III oraz w wersji bez garażu - Hawana.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych, posadowione na betonowych fundamentach. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop gęstożebrowy.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną kamienną i drewnianą. Pokrycie dachu - blacha trapezowa.

Autor

 • Marcin Abramowicz
 • Jagoda Gruca

KOSZTORYS

CENY UŚREDNIONE
kosztorys ceny uśrednione – jest to opracowanie, w którym ceny materiałów, robocizny i sprzętu zostały przyjęte jako średnie ceny, dostępne w cennikach SEKOCENBUD. Kosztorysy te przedstawiają koszty budowy dla systemu wynajęcia firmy budowlanej, która na zlecenie wybuduje budynek mieszkalny. Zawarte koszty obejmują pełen zakres łącznie z robotami zewnętrznymi, wejściami i tarasem, zgodnie z projektem budowlanym.
CENY PRZY
BUDOWIE METODĄ
GOSPODARCZĄ
kosztorysy dla systemu gospodarczego – opracowanie to przedstawia koszty wybudowania budynku w zakresie wynajęcia ekip budowlanych a także zaangażowania się inwestora w niektóre roboty budowlane i prace zlecone „fachowcom”. W stosunku do cen średnich, ceny te uwzględniają minimalne stawki robocizny, a dla materiałów budowlanych - ceny z 10% rabatem. Zakres kosztów pośrednich (organizacji placu budowy czy kosztów związanych z prowadzeniem firmy budowlanej) oraz zakupu materiałów, został przyjęty na minimalnym poziomie. Koszty te również obejmują pełen zakres robót łącznie z zakresem zewnętrznym.
WERSJA EKONOMICZNA
kosztorys w wersji ekonomicznej – przedstawia koszty tak jak w przypadku metody gospodarczej, czyli minimalne robocizny i kosztów pośrednich. Jednakże w swoim zakresie nie obejmują robót zewnętrznych, oraz materiały opisane w projekcie jak np. dachówka ceramiczna czy izolacja cieplna, stolarka okienna zostały zastąpione materiałami tańszymi dostępnymi na rynku. W zakresie wykończenia elewacji, w kosztorysie tym został przyjęty tynk mineralny (zamiana wykończenia z kamienia czy desek elewacyjnych na tynk mineralny).
Stan surowy
zamknięty
stan surowy zamknięty - to etap budowy, który obejmuje roboty ziemne i fundamentowe, roboty murowe, stropy, konstrukcję i pokrycie dachu. Wykonane są również wylewki betonowe pod posadzki, ścianki działowe oraz wmontowane są okna i drzwi zewnętrzne.
228 000 zł 170 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Stan wykończony
Stan wykończony "pod klucz" jest to etap końcowy budowy. Obejmuje elementy stanu surowego zamkniętego oraz dodatkowo: wykończenie ścian i sufitów wraz z ociepleniem dachu, wykonanie elewacji, wykonanie podłóg i posadzek, wykonanie i wykończenie balkonów oraz stolarkę wewnętrzną.
396 000 zł 287 000 zł 262 000 zł
Elementy zewnętrzne
elementy zewnętrzne – dotyczą wejść, podjazdów i tarasów.
28 000 zł 20 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Instalacje
instalacje – ich wartość przyjmowana jest szacunkowo, na poziomie 20% wartości robót kosztorysowych w danej wersji wyceny
79 200 zł 57 400 zł 52 400 zł

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają
szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji
przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.

Parametry

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA111.7 m²
+ Powierzchnia garażu20.5 m²
Powierzchnia zabudowy202.1 m²
Kubatura netto468.4 m³
Powierzchnia dachu301.2 m²
Kąt nachylenia dachu25°
Wysokość budynku5.9 m
Min. wymiary działki dł.23.60 m
Min. wymiary działki szer.25.12 m
Liczba pokoi3
Liczba łazienek2
Garaż1

Dlaczego warto u nas zamówić projekt?

Do każdego projektu otrzymasz:

 • zestawienie materiałów do stanu surowego
 • zestawienie powierzchni ścian
 • bezpłatną zgodę na zmiany w dokumentacji
 • pakiet energetyczny
 • obrys budynku w skali 1:500 w formacie pdf lub dwg
 • zbiór poradników od producentów materiałów budowlanych
 • teczkę na dokumentację projektową

oraz w zależności od projektu:

 • projekt prefabrykowanej więźby dachowej
 • plan wentylacji mechanicznej

Bezpłatne konsultacje z architektem:

Wszystkie projekty na stronie są wykonane przez architektów z Pracowni Dobre Domy. Możesz bezpośrednio skontaktować się z autorem projektu: email: info@dobredomy.pl / tel. 71 352 04 40

Gwarancja satysfakcji

Jeśli zakupiony projekt nie spełni Twoich oczekiwań, masz 14 dni na jego zwrot i otrzymanie pieniędzy z powrotem lub 90 dni na wymianę na inny projekt.

Najszybsza realizacja zamówienia

Zamówiony projekt wysyłamy w ciągu 24h!*
*nie dotyczy projektów w fazie koncepcji

Bezpłatna wysyłka

Komentarze z forum

2018-09-24 11:06

W dniu 21.09.2018 o 19:35, Gość Dorota Biesek napisał: Dzień Dobry Projekt baaaardzo nam się podoba!!! ,a jednak.... zastanawiam się jak można rozwiązać problem suszarni.O ile pralnię moglibyśmy urządzić w pomieszczeniu gospodarczym to jak idzie o suszarnię nie mam pomysłu, pytanie mam do Państwa czy jest jakiś pomysł ...bardzo proszę o radę . Jeszcze jedno pytanie czy hol można pomniejszyć o metr na rzecz pokoi Dziękuję Dorota Biesek
Dzień dobry, W budynku Hawana II miejsce na pralkę zostało przewidziane w łazience. Oczywiście może Pani zmienić jej lokalizację na pomieszczenie gospodarcze. Warto to przewidzieć na etapie adaptacji, aby wprowadzić zmiany w instalacjach wewnętrznych. Jak duże pomieszczenie suszarni chciałaby Pani wygospodarować? Szerokość holu wynosi 1,35m. Jeśli chciałaby Pani go zwęzić, to maksymalnie o 10 - 15cm. Pozdrawiam!

Dobre Domy

+

2018-09-21 17:35

Dzień Dobry Projekt baaaardzo nam się podoba!!! ,a jednak.... zastanawiam się jak można rozwiązać problem suszarni.O ile pralnię moglibyśmy urządzić w pomieszczeniu gospodarczym to jak idzie o suszarnię nie mam pomysłu, pytanie mam do Państwa czy jest jakiś pomysł ...bardzo proszę o radę . Jeszcze jedno pytanie czy hol można pomniejszyć o metr na rzecz pokoi Dziękuję Dorota Biesek

Dorota Biesek

+

2018-09-07 12:53

20 minut temu, Gość Radek napisał: Dzień dobry, czy w ramach zmiany projektu jest możliwość poszerzenia garażu o ok. 1 metr? Dzięki temu poza samochodem zmieszczą się jeszcze inne rzeczy, np. rowery, kosiarka itp.
Dzień dobry, Tak, można wprowadzić taką zmianę do projektu Hawana II. Istnieje taka możliwość zarówno na etapie adaptacji - poprzez lokalnego projektanta lub poprzez naszą pracownię. Jest to usługa dodatkowo odpłatna. Wszelkie wyceny wykonujemy drogą mailową pod adresem: info@dobredomy.pl Pozdrawiam!

Dobre Domy

+

2018-09-07 12:30

Dzień dobry, czy w ramach zmiany projektu jest możliwość poszerzenia garażu o ok. 1 metr? Dzięki temu poza samochodem zmieszczą się jeszcze inne rzeczy, np. rowery, kosiarka itp.

Radek

+

2018-09-05 13:32

Witam, czy ktoś wybudował z Państwa ten dom? jestem ciekawa opinii. Sama zastanawiam się nad nim jednak obawiam się, że pokoje są zbyt małe i że będzie ciasno. Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam wszystkich miłośników projektu Hawana

Karolina

+

Twój IP: 54.162.118.107
Komentarz:
Podpis:

Zobacz wszystkie komentarze

Twoja przeglądarka nie spełnia minimalnych wymagań naszego nowego serwisu!

Uaktualnij przęglądarkę aby wyświetlić naszą stronę poprawnie. Aktualizacja

×