Rzuty

Hektor
Rzut parter
Hektor
Rzut poddasze
Hektor
Rzut działki

Elewacje

Hektor
Elewacja przód
Hektor
Elewacja boczna
Hektor
Elewacja boczna
Hektor
Elewacja tył

Przekroje

Opis

Nowoczesny projekt Hektor to propozycja idealna dla młodych ludzi, szukających niedużego domu, który wyróżni się z otoczenia i podkreśli ich indywidualność, a zarazem zapewni wygodę i komfort. Uwagę szczególnie zwracają ciekawie ułożona okładzina drewniana oraz płyty włókno-cementowe na elewacjach. Od strony ogrodowej warto zauważyć podwójne okno dachowe, zapewniające piękny efekt wizualny, również wewnątrz domu, oraz doświetlające klatkę schodową. W wiatrołapie zmieści się duża szafa. Hall łączy się przestrzennie z pokojem dziennym, kuchnią i jadalnią. Toaletę zaplanowano pod schodami. Tuż obok kuchni znajduję się wygodna spiżarnia. Na poddaszu architekci zaproponowali trzy pokoje - dwa mniejsze z wyjściami na wspólny balkon, większy z dużą garderobą. Całość uzupełnia wspólna łazienka. Projekt domu Hektor doskonale spełni potrzeby mieszkaniowe 4-5-osobowej rodziny.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków gazobetonowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych lub gazobetonowych, na poddaszu g-k. Strop gęstożebrowy z elementami żelbetowymi.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika, płytami włókno-cementowymi (lub kamiennymi) i okładziną drewnianą. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

Tomasz Flak
Katarzyna Widurska

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 214 000 zł 161 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 365 000 zł 267 000 zł 242 000 zł
Elementy zewnętrzne 14 000 zł 10 000 zł tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.