ZAMÓW KATALOG
71 352 04 40
BEZPŁATNE KONSULTACJE
FACEBOOK
DOŁĄCZ DO NAS
POMOC FACHOWCA
Sprawdź
NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ

CHARAKTERYSTYKA

Opis

PROJEKT DOSTĘPNY TYLKO U NAS

Onyks to nowoczesny dom jednorodzinny z poddaszem użytkowym i dużymi przeszkleniami na parterze. Parter domu to duża, otwarta przestrzeń strefy dziennej z centralnie umiejscowionymi schodami, które dzięki ciekawej aranżacji staną się główną ozdobą. Drugim punktem charakterystycznym jest wysoki sufit w jadalni. Całość uzupełniona została o gabinet z bezpośrednim wyjściem na ogród, łazienka i kotłownia. Na poddaszu zaplanowano trzy sypialnie oraz wspólną łazienkę. Warto podkreślić, że sypialnia Gospodarzy posiada własną garderobę. Projekt dostępny w wersji z ogrodem zimowym - Onyks II, oraz w wersji z garażem i innym dachem - Opal.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe, z bloczków wapienno-piaskowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych, na poddaszu g-k. Strop gęstożebrowy.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym oraz okładziną kamienną i drewnianą. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

 • Tomasz Flak
 • Katarzyna Widurska

KOSZTORYS

CENY UŚREDNIONE
kosztorys ceny uśrednione – jest to opracowanie, w którym ceny materiałów, robocizny i sprzętu zostały przyjęte jako średnie ceny, dostępne w cennikach SEKOCENBUD. Kosztorysy te przedstawiają koszty budowy dla systemu wynajęcia firmy budowlanej, która na zlecenie wybuduje budynek mieszkalny. Zawarte koszty obejmują pełen zakres łącznie z robotami zewnętrznymi, wejściami i tarasem, zgodnie z projektem budowlanym.
CENY PRZY
BUDOWIE METODĄ
GOSPODARCZĄ
kosztorysy dla systemu gospodarczego – opracowanie to przedstawia koszty wybudowania budynku w zakresie wynajęcia ekip budowlanych a także zaangażowania się inwestora w niektóre roboty budowlane i prace zlecone „fachowcom”. W stosunku do cen średnich, ceny te uwzględniają minimalne stawki robocizny, a dla materiałów budowlanych - ceny z 10% rabatem. Zakres kosztów pośrednich (organizacji placu budowy czy kosztów związanych z prowadzeniem firmy budowlanej) oraz zakupu materiałów, został przyjęty na minimalnym poziomie. Koszty te również obejmują pełen zakres robót łącznie z zakresem zewnętrznym.
WERSJA EKONOMICZNA
kosztorys w wersji ekonomicznej – przedstawia koszty tak jak w przypadku metody gospodarczej, czyli minimalne robocizny i kosztów pośrednich. Jednakże w swoim zakresie nie obejmują robót zewnętrznych, oraz materiały opisane w projekcie jak np. dachówka ceramiczna czy izolacja cieplna, stolarka okienna zostały zastąpione materiałami tańszymi dostępnymi na rynku. W zakresie wykończenia elewacji, w kosztorysie tym został przyjęty tynk mineralny (zamiana wykończenia z kamienia czy desek elewacyjnych na tynk mineralny).
Stan surowy
zamknięty
stan surowy zamknięty - to etap budowy, który obejmuje roboty ziemne i fundamentowe, roboty murowe, stropy, konstrukcję i pokrycie dachu. Wykonane są również wylewki betonowe pod posadzki, ścianki działowe oraz wmontowane są okna i drzwi zewnętrzne.
180 000 zł 140 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Stan wykończony
Stan wykończony "pod klucz" jest to etap końcowy budowy. Obejmuje elementy stanu surowego zamkniętego oraz dodatkowo: wykończenie ścian i sufitów wraz z ociepleniem dachu, wykonanie elewacji, wykonanie podłóg i posadzek, wykonanie i wykończenie balkonów oraz stolarkę wewnętrzną.
315 000 zł 235 000 zł 209 000 zł
Elementy zewnętrzne
elementy zewnętrzne – dotyczą wejść, podjazdów i tarasów.
27 000 zł 20 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Instalacje
instalacje – ich wartość przyjmowana jest szacunkowo, na poziomie 20% wartości robót kosztorysowych w danej wersji wyceny
63 000 zł 47 000 zł 41 800 zł

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają
szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji
przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.

Parametry

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA127.8 m²
Powierzchnia zabudowy105.6 m²
Kubatura netto425.1 m³
Powierzchnia dachu136.7 m²
Powierzchnia dachu płaskiego6.1 m²
Kąt nachylenia dachu45°
Wysokość budynku8.7 m
Min. wymiary działki dł.20.20 m
Min. wymiary działki szer.17.15 m
Liczba pokoi4
Liczba łazienek2
Garaż0

Dlaczego warto u nas zamówić projekt?

Do każdego projektu otrzymasz:

 • zestawienie materiałów do stanu surowego
 • zestawienie powierzchni ścian
 • bezpłatną zgodę na zmiany w dokumentacji
 • pakiet energetyczny
 • obrys budynku w skali 1:500 w formacie pdf lub dwg
 • zbiór poradników od producentów materiałów budowlanych
 • teczkę na dokumentację projektową

oraz w zależności od projektu:

 • projekt prefabrykowanej więźby dachowej
 • plan wentylacji mechanicznej

Bezpłatne konsultacje z architektem:

Wszystkie projekty na stronie są wykonane przez architektów z Pracowni Dobre Domy. Możesz bezpośrednio skontaktować się z autorem projektu: email: info@dobredomy.pl / tel. 71 352 04 40

Gwarancja satysfakcji

Jeśli zakupiony projekt nie spełni Twoich oczekiwań, masz 14 dni na jego zwrot i otrzymanie pieniędzy z powrotem lub 90 dni na wymianę na inny projekt.

Najszybsza realizacja zamówienia

Zamówiony projekt wysyłamy w ciągu 24h!*
*nie dotyczy projektów w fazie koncepcji

Bezpłatna wysyłka

Komentarze z forum

2018-02-11 12:59

Dzień dobry, poproszę o przesłanie kosztorysu i przedmiaru na adres 1986kahna@gmail.com Pozdrawiam
  Kosztorysy dla naszych projekt są odpłatne - 74zł kosztorys stanu surowego zamkniętego, 305zł kosztorys stanu wykończonego. Bezpłatnie możemy udostępnić jedynie ogólne zestawienie kosztorysowe do stanu surowego zamkniętego - prześlemy je na podany adres mailowy.   Pozdrawiam

Dobre Domy

+

2018-02-10 21:16

Dzień dobry, poproszę o przesłanie kosztorysu i przedmiaru na adres 1986kahna@gmail.com Pozdrawiam

Kasia

+

2018-01-29 08:03

Ja jestem w trakcie budowy i niestety mam trochę zastrzeżeń do projektu i wyceny, mój projektant adaptujący ma mi je spisać dokładnie, ale takie główne zastrzeżenie mam do wykuszu szklanego. Żadna firma, a jest ich mnóstwo nie podejmie się wykonania tego wykuszu z plastiku i zarazem koszt nie wynosi do ok. 10 tys. złotych, a ok 50 tys, w jednej firmie trochę mniej, a w kilku jeszcze więcej. Niestety musi być ona wykonana z profili aluminiowych, ryglowych, czy jakoś tak. To bardzo podnosi koszt budowy, nie byłam na to przygotowana.
Witam W sprawie uwag do projektu proszę o kontakt mailowy pod adresem info@dobredomy.pl - chętnie wszystko wyjaśnimy.   Pozdrawiam

Dobre Domy

+

2018-01-28 20:13

Witam, Czy ktoś z Państwa jest już po lub w trakcie realizacji tego projektu? Chętnie przedyskutuję jak projekt wypada w realizacji. Pozdrawiam
Ja jestem w trakcie budowy i niestety mam trochę zastrzeżeń do projektu i wyceny, mój projektant adaptujący ma mi je spisać dokładnie, ale takie główne zastrzeżenie mam do wykuszu szklanego. Żadna firma, a jest ich mnóstwo nie podejmie się wykonania tego wykuszu z plastiku i zarazem koszt nie wynosi do ok. 10 tys. złotych, a ok 50 tys, w jednej firmie trochę mniej, a w kilku jeszcze więcej. Niestety musi być ona wykonana z profili aluminiowych, ryglowych, czy jakoś tak. To bardzo podnosi koszt budowy, nie byłam na to przygotowana.

Ewa

+

2018-01-16 10:04

Witam czy mógłbym otrzymać kosztorys projektu Onyks i Rozalia na adres Luperto87@op.pl
Witam   Kosztorysy dla naszych projektów są odpłatne: 74zł kosztorys stanu surowego zamkniętego, 305zł kosztorys stanu wykończonego. Bezpłatnie udostępniamy ogólne zestawienia kosztorysowe  do stanu surowego zamkniętego. Dla domu Onyks prześlę je na podany adres mailowy. Natomiast projekt Rozalia aktualnie jest koncepcją. Oznacza to, że czas oczekiwania na dokumentację do projektu obecnie wynosi około 6 tygodni od momentu złożenia zamówienia na projekt. Dopiero po opracowaniu dokumentacji będą dostępne dla projektu szczegółowe rysunki oraz będziemy mogli zlecić przygotowanie wycen kosztorysowych.     Pozdrawiam

Dobre Domy

+

IP: 178.63.168.238
Komentarz:
Podpis:

Zobacz wszystkie komentarze

Twoja przeglądarka nie spełnia minimalnych wymagań naszego nowego serwisu!

Uaktualnij przęglądarkę aby wyświetlić naszą stronę poprawnie. Aktualizacja

×