Rzuty

Fiona VI
Rzut parter
Fiona VI
Rzut poddasze
Fiona VI
Rzut działki

Elewacje

Fiona VI
Elewacja przód
Fiona VI
Elewacja boczna
Fiona VI
Elewacja boczna
Fiona VI
Elewacja tył

Przekroje

Fiona VI
Przekroje

Opis

Fiona VI to projekt domu jednorodzinnego stworzony dla miłośników prostej formy i nowoczesnych rozwiązań. Jasna kolorystyka wykończenia elewacji i połączenie tynku strukturalnego z drewnem, sprawi, że dom ten świetnie współgra z każdym otoczeniem. Dwuspadowy dach przecinają prostokątne lukarny, które obok nowoczesnego stylu wprowadzą dużo naturalnego światła na poddasze. Zarówno pokój dzienny, jak i jadalnia przy kuchni są w dużym stopniu przeszklone co sprawia, że przejście ze strefy wewnętrznej na zewnątrz jest płynne. Częściowo zadaszony taras łagodnie łączy się z częścią ogrodową. To prawdziwy salon w miesiącach letnich, zaciszne miejsca zapraszające do odpoczynku. Z wiatrołapu, w którym zostało wydzielone miejsce na szafy wnękowe prowadzą drzwi do pomieszczenia gospodarczego. Przestrzeń wewnątrz domu została funkcjonalnie zaprojektowana, a na straży domowego ogniska stoi kominek usytuowanym w centralnej części domu. Kuchnia połączona z jadalnią i pokojem dziennym tworzą jedną całość. Zamkniętą część obok łazienki stanowi pokój, który może pełnić funkcję gabinetu lub pokoju gościnnego. Poddasze to prywatna strefa domowników. Tworzą ją trzy sypialnie o zbliżonej wielkości oraz łazienka powiększona o pralnię. W korytarzu wygospodarowano miejsce na garderobę z szafami pod zabudowę. Projekt dostępny jest w wersji z garażem: jednostanowiskowym - Fiona IV oraz dwustanowiskowym - Fiona V. Projekt dostępny jest również w wersjach bez lukarny: Fiona (z garażem 1-st.), Fiona II (z garażem 2-st.) i Fiona III (bez garażu).

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych, posadowione na betonowych fundamentach. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop gęstożebrowy z elementami żelbetowymi.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną drewnianą. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.

Autor

Marcin Abramowicz
Elżbieta Jabłońska-Łuszpińska

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 220 000 zł 172 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 398 000 zł 304 000 zł 290 000 zł
Elementy zewnętrzne 32 000 zł 24 000 zł tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.