Rzuty

Adele
Rzut parter
Adele
Rzut działki

Elewacje

Adele
Elewacja przód
Adele
Elewacja boczna
Adele
Elewacja boczna
Adele
Elewacja tył

Przekroje

Adele
Przekroje

Opis

PROJEKT DOSTĘPNY TYLKO U NAS

Dom parterowy, zaprojektowany z myślą o 4-osobowej rodzinie ceniącej sobie kontakt z naturą. Zastosowane liczne przeszklenia na elewacji ogrodowej oraz niewielki, przeszkolony wypust w jadalni idealnie doświetlają wnętrze światłem naturalnym i sprawiają, że dom otwiera się na otoczenie. Obszerny, częściowo zadaszony taras sprawia, że w cieplejsze dni zyskujemy dodatkową przestrzeń, na której możemy spędzić miło czas z przyjaciółmi czy rodziną, bądź też np. urządzić letnią jadalnię. Jasna, stonowana kolorystyka domu, wzbogacona wykończeniami z drewna i klinkieru, idealnie kontrastująca z ciemną dachówką, nadaje budynkowi charakteru, podkreśla jego klasę i nietuzinkowy styl. Wnętrze domu zaprojektowane zostało niezwykle funkcjonalnie, zapewniając mieszkańcom odpowiedni komfort i intymność, dzięki wyraźnemu oddzieleniu strefy ogólnodostępnej od tzw. sypialni domu. Przestronną strefę dzienną, obejmującą salon z kominkiem, jadalnię mieszczącą stół dla całej rodziny oraz kuchnię, zlokalizowano w lewym skrzydle domu. Prawa strona budynku to część prywatna, obejmująca trzy sypialnie i dwie łazienki. Oddzielenie jej korytarzem od strefy dziennej powoduje, że odpoczywający w niej mieszkańcy będą mieli zapewnioną ciszę, i nie będą do nich docierały hałasy z części dziennej. Dopełnieniem funkcji domu jest wiatrołap z miejscem na wbudowaną szafę oraz pomieszczenie gospodarcze pełniące funkcję kotłowni i spiżarni.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych, ocieplone styropianem, posadowione na betonowych fundamentach. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop drewniany.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika, okładziną klinkierową, drewnianym profilem elewacyjnym. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

Tomasz Flak
Katarzyna Widurska

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 251 000 zł 193 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 388 000 zł 293 000 zł 272 000 zł
Elementy zewnętrzne 18 000 zł 13 000 zł tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.