ZAMÓW KATALOG
E-BOOK
71 352 04 40
BEZPŁATNE KONSULTACJE
FACEBOOK
DOŁĄCZ DO NAS
POMOC FACHOWCA
Sprawdź
NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ

Projekty domów na wąską działkę

Prezentowana przez nas kategoria projektów domów na wąską działkę obejmuje zarówno niewielkie domy parterowe, z kalenicą prostopadłą do linii zabudowy, jak i domy z poddaszem użytkowym. W większości są one bez garażu, jeśli posiadają garaż, to jednostanowiskowy, z reguły wysunięty całkowicie bądź częściowo przed bryłę budynku tak, aby nie zajmował powierzchni użytkowej parteru. Projekty z kategorii domów na wąską działkę skierowane są do osób, które poszukują małych domów bez względu na posiadaną działkę oraz do osób, u których wymiary działki, a przede wszystkim jej szerokość, znacznie ograniczają pole manewru jeśli chodzi o wybór projektu. Jest to grupa projektów z praktycznie rozplanowanym, wygodnym, dobrze doświetlonym wnętrzem, o prostej konstrukcji, tanich w budowie i komfortowych w eksploatacji - idealna dla inwestorów chcących zamieszkać w wygodnym i funkcjonalnym domu. Zapoznając się z poniższą ofertą domów utwierdzą się Państwo w przekonaniu, że domy na nietypową działkę są równie proporcjonalne i estetyczne jak standardowe projekty na pełnowymiarową działkę.

... więcej

Domy na wąską działkę

Czy wąska działa zawsze wiąże się z problematyczną budową i niemożliwością zamieszkania w wygodnym, stylowym domu? Absolutnie nie! Pracownia architektoniczna „Dobre domy” przygotowała dla Państwa oryginalne projekty domów, które idealnie nadają się na wąskie działki i wciąż zapewniają mieszkańcom maksimum komfortu. Niech wąska działka nie będzie przeszkodą w budowie wymarzonego domu!

Cechy domu na wąską działkę:

  • Można je wybudować na niewielkiej, potencjalnie problematycznej działce, której szerokość jest mniejsza niż 19m2
  • Najczęściej jest to dom piętrowy lub z poddaszem użytkowym, ponieważ wykorzystują one mniej przestrzeni niż domy parterowe. Przy odpowiednio wykonanym projekcie nie ma również przeszkód, aby na wąskiej działce wybudować dom w zabudowie bliźniaczej.
  • Domy najczęściej zaprojektowane są tak, aby krótszy bok znajdował się od strony ulicy.

Plusy domu na wąską działkę:

  • Zmniejszają się koszty zakupu gruntu, projekt domu na wąską działkę potrzebuję mniejszej przestrzeni niż standardowa koncepcja.
  • Wąska działka pozwala na wybór ciekawego, niestereotypowego domu.
  • Bliskość furtki i wejścia do domu może być dla niektórych mieszkańców sporym ułatwieniem.
  • Nic nie dzieli domu i ogrodu umieszczonego w głębi działki.

Idealne dla:

  • Dla wszystkich, którzy pomimo posiadania wąskiej działki nie chcą rezygnować z komfortowych warunków zamieszkania. To pomysł dla inwestorów, których ograniczenia budżetowe lub inne okoliczności zmusiły do zakupu problematycznej działki, która potrzebuje dobrego, przemyślanego projektu architektonicznego, który zapewni Państwu pracownia „Dobre Domy”.  

Koszt budowy domu na wąską działkę:

Powszechnym powodem wybierania przez inwestorów wąskich działek jest ich niska cena. To często zmniejsza koszt całej inwestycji. Oczywiście ostateczny wydatek, na który należy się przygotować jest uzależniony od projektu domu, który zdecydują się Państwo wybrać. Większe domy piętrowe będą droższe od małych budynków parterowych, czasem dobrym kompromisem może być wykorzystanie poddasza użytkowego, szczególnie jeśli zależy nam na uzyskaniu większej powierzchni mieszkalnej na problematycznym gruncie. Odpowiednio dobrane okna, drzwi i materiały wykończeniowe oraz decyzja, czy nasz dom będzie wykonany w koncepcji standardowej czy energooszczędnej to również kwestia, o której warto pamiętać przy sporządzaniu kosztorysu domu na wąską działkę.

SORTUJ WEDŁUG:   NAZWY  |  POWIERZCHNI UŻYTKOWEJ

Twoja przeglądarka nie spełnia minimalnych wymagań naszego nowego serwisu!

Uaktualnij przęglądarkę aby wyświetlić naszą stronę poprawnie. Aktualizacja

×