Projekty domów na wąską działkę

Sortuj według:

Sortuj wg:


Filtruj

Powierzchnia

od  

  m2   do  

  m2

Szerokość

od  

  m   do  

  m

Długość

od  

  m   do  

  m

Liczba pokoi

Typ zabudowy

Kondygnacje

Liczba łazienek

Garaż

podpiwniczenie

Kąt nachylenia dachu

Rodzaj dachu

Autor


Wyświetl:

Strona:

Projekty domów na wąską działkę

Projekt domu na wąską działkę – jak wybrać odpowiedni?

Czy budowa domu na działce, która ma np. 16 metrów szerokości, jest możliwa? Okazuje się, że jak najbardziej! Trzeba tylko wydajnie zagospodarować wąski teren użytkowy. W tej kategorii znajdziesz różnorodne projekty, które pozwolą Ci wybudować funkcjonalny dom na parceli o małej szerokości.

Zdarza się, że inwestor nie potrafi zdecydować, gdzie wybudować swój wymarzony dom. Różne miejsca mają swoje zalety, ale i wady. Jednym z najczęstszych minusów lokalizacji budowlanych, szczególnie tych położonych w mieście, bywa niewielka szerokość działki. Jeśli znajdziesz taką ofertę w korzystnej cenie, nie odrzucaj jej. Rozważ wybór projektu domu jednorodzinnego przeznaczonego specjalnie do wybudowania na niezbyt szerokim terenie.

Gotowe projekty domów na niezbyt szeroką działkę – różnorodne propozycje w zasięgu ręki

W naszej ofercie znajdziesz wiele projektów na wąską działkę – taką, której szerokość nie przekracza 20 m, a nawet 16 m. To zarówno budynki wolnostojące, jak i domy w zabudowie bliźniaczej czy szeregowej. Charakteryzuje je przede wszystkim:

  • różnorodny metraż – oferujemy projekty małych domów na niewielką działkę, ale też projekty o większej powierzchni użytkowej (idealne, gdy ziemia pod budowę jest niezbyt szeroka, ale długa),
  • zróżnicowana stylistyka – w naszej ofercie znajdziesz zarówno domy klasyczne, jak i modernistyczne,
  • rodzaje dachów – do wyboru masz projekty z dachem płaskim, dwuspadowym czy czterospadowym, z różnie usytuowaną kalenicą,
  • obecność garażu jedno- lub dwustanowiskowego albo jego brak (projekty bez zadaszonego miejsca na samochód przeznaczone są na niezbyt szeroką działkę z garażem już wybudowanym; sprawdzą się też jeśli planujesz postawić garaż jako osobny budynek); niektóre z tego typu domów mają garaż w bryle domu, co pozwala zaoszczędzić miejsce na działce.

Co łączy wszystkie budynki, które powstają na podstawie naszych projektów przeznaczonych na przestrzeń o małej szerokości? Są starannie rozplanowane i wygodne w użytkowaniu. Wiele z nich to także domy tanie w budowie.

Dom parterowy, piętrowy czy dom z poddaszem – który najlepiej sprawdzi się na niezbyt szerokiej działce?

Osoby, które decydują się na zakup projektu i budowę wymarzonego domu na działce o małej szerokości, mają do wyboru:

  • projekty domów parterowych, idealne dla niewielkiej rodziny,
  • domy piętrowe, które dają wiele możliwości rozplanowania przestrzeni; ich atutem jest czytelne i naturalne oddzielenie strefy dziennej od nocnej (poprzez zlokalizowanie ich na osobnych kondygnacjach),
  • domy z poddaszem użytkowym, które gwarantują największą możliwą powierzchnię użytkową na najmniejszej działce.

To, ile kondygnacji powinien mieć Twój nowy dom i czy sprawdzi się w nim nieużytkowe lub użytkowe poddasze, zależy od wielkości rodziny oraz jej potrzeb. Pamiętaj jednak, że w budynku na działce o małej szerokości może wygodnie mieszkać nawet 5 czy 6 osób.

Jak wybrać idealny spośród gotowych projektów domów na wąską działkę?

Zastanawiasz się, czy jest coś, na co trzeba szczególnie zwracać uwagę podczas wybierania projektu budynku na działkę o małej szerokości? Warto rozważyć kilka ważnych kwestii.

Przede wszystkim dom powinien być jak najlepiej dopasowany zarówno do potrzeb mieszkańców, jak i do obowiązujących przepisów (ogólnych budowlanych oraz miejscowych). Jeśli jednak w tej kwestii coś się nie zgadza, nie trać optymizmu. Pamiętaj, że projekty budynków na niezbyt szerokie lub małe działki można w procesie adaptacji dostosować indywidualnie tak, by spełniały one potrzeby mieszkańców oraz odpowiadały wymaganym prawem zapisom.

Nie bez znaczenia jest także właściwe usytuowanie budynku względem stron świata. Warto zaplanować budowę tak, aby salon i inne pomieszczenia strefy dziennej znajdowały się od południowej strony, gdzie jest najwięcej światła – ponieważ to tutaj domownicy będą przebywać najdłużej i najczęściej.

Dobrym wyborem będą nowoczesne domy energooszczędne, w których stosuje się rozwiązania sprzyjające dbaniu o środowisko oraz... zawartość Twojego portfela.

Wymiary działki pod budowę domu a prawo – o czym powinien pamiętać właściciel?

Pamiętaj, że zgodnie z przepisami prawa budowlanego, ścianę z oknami można sytuować 4 m od końca działki, a ścianę bez okien 3 m od granicy – o ile miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego lub warunki zabudowy nie stanowią inaczej. Jeśli jednak dana parcela ma szerokość mniejszą niż 16 m, można zbudować dom 1,5 m od granicy działki (odległość ściany bez otworów okiennych i drzwiowych).

Dla właścicieli niezbyt szerokich działek szczególnie ważne mogą być także inne informacje i wytyczne zawarte we wspomnianym już miejscowym planie lub warunkach zabudowy dla konkretnej działki. Ich pełną treść sprawdzisz z łatwością w urzędzie gminy, do której przynależy dany teren. Do tych dokumentów może zajrzeć każdy, nie tylko właściciel działki przeznaczonej pod budowę – a to oznacza, że możesz zweryfikować wiele kwestii związanych z działką oraz jej otoczeniem jeszcze zanim dokonasz zakupu gruntu pod budowę.

Ogród na wąskiej działce – jak urządzić piękne i zielone otoczenie, gdy brakuje przestrzeni?

Jeśli chcesz, aby Twoja niezbyt szeroka działka była harmonijna i przyjemna w odbiorze, zadbaj o zielone otoczenie domu. Ważne, aby za pomocą odpowiedniego doboru roślin i materiałów wykończeniowych domu zadbać o łagodne zatarcie granic pomiędzy budynkiem a ogrodem. Aby uzyskać taki efekt, wybierz element wspólny tych dwóch jednostek – na przykład elewację frontową i tarasową zbliżoną kolorystycznie do materiałów zastosowanych do wykończenia wnętrza. Świetnie sprawdzą się duże przeszklenia od strony podwórka, które sprawią, że dom będzie sprawiał wrażenie przedłużenia ogrodu – i odwrotnie.

Nie zapomnij o podziale podwórka na strefy, np. rekreacyjną, do zabawy dla dzieci, pod uprawę warzyw, kwiatową oraz z miejscem do przechowywania rzeczy (składzik).

Istotny jest także staranny wybór roślin, które optycznie powiększą lub zmniejszą Twój ogród. Jeśli urządzasz działkę długą, ale o małej szerokości, postaw na niskie krzewy i drobne kwiaty.

Działka długa, ale o szerokości tylko 16 czy 18 metrów? To dla nas żaden problem! Sprawdź projekty budynków, które świetnie sprawdzą się na tak nietypowej przestrzeni. Wiele z nich nadaje się do wykorzystania nawet w bardzo gęsto zabudowanym terenie, z czym często nieodłącznie wiąże się mieszkanie w mieście.

Zapisz się do newslettera

Newsletter

Podaj adres e-mail

1) Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Strzegomskiej 2-4 2) osobą kontaktową w sprawie danych osobowych z ramienia "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa jest Pełnomocnik ds. Ochrony Danych Osobowych Osobowych - e-mail: odo@dobredomy.pl , nr. tel. 71 352 04 40 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celach marketingowych na podstawie art. 6 ust 1 pkt a) RODO. 4) Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane i przetwarzane   więcej czasu cofnięcia wyrażonej zgody. 5) Pani/Pana dane osobowe mogą zostać przekazane podmiotom przetwarzającym je na zlecenie Administratora, takim jak: agencje marketingowe, dostawcy usług teleinformatycznych, firmy kurierskie, podmioty obsługujące płatności, dostawcy usług księgowych, prawnych i doradczych, podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa 6) posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania (jeżeli przetwarzanie odbywa się na podstawie zgody), którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem 7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony danych Osobowych gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.; 8) podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania oraz wyrażenia powyższych zgód marketingowych uniemożliwi otrzymywanie Newslettera. Jeśli chce Pani/Pan dowiedzieć się więcej na temat przetwarzanych przez nas danych osobowych – zachęcamy do zapoznania się z naszą Polityką Prywatności (https://www.dobredomy.pl/dd_files/File/polityka-prywatnosci-pracowni.pdf)

Dziękujemy

za zapis do newslettera

Ważne informacje

Polecane kategorie

Polecane

Newsletter

Zapisz się do newslettera
i otrzymaj

100

rabatu

na projekt Twojego domu!

Newsletter

Zostań z nami!
Otrzymałeś

5%

rabatu

na projekt Twojego domu!