Rzuty

Fabia III
Rzut parter
Fabia III
Rzut działki

Elewacje

Fabia III
Elewacja przód
Fabia III
Elewacja boczna
Fabia III
Elewacja boczna
Fabia III
Elewacja tył

Przekroje

Opis

Fabia III to projekt niedużego domu parterowego z dwustanowiskowym garażem. Dostępna przestrzeń użytkowa na parterze została bardzo dokładnie zaplanowana. Wiatrołap jest w stanie pomieścić dwie szafy. Lewe skrzydło domu zajęte jest przez strefę dzienną - salon połączony z jadalnią i kuchnią, która została uzupełniona o przydatną spiżarnię. Dodatkowo zaprojektowano osobną toaletę. Strefa nocna jest nieco odizolowana, co zapewni mieszkańcom ciszę i spokój podczas odpoczynku czy nauki. Trzy sypialnie (w tym dwie z bezpośrednim wyjściem na taras i widokiem na ogród) i ustawna łazienka zapewnią komfort 4-osobowej rodzinie. Strefa gospodarcza to dostępna z hallu kotłownia, będąca jednocześnie łącznikiem między częścią mieszkalną a garażem. Projekt dostępny w wersji bez garażu - Fabia; z garażem 1-st. - Fabia II i Fabia IV; z innym układem funkcjonalnym - Fabia V, Fabia VII i Fabia X; o większej powierzchni użytkowej - Fabia VI, Fabia VIII, Fabia IX i Fabia XI, Fabia XII, Fabia XIII, Fabia XIV i Fabia XIVa.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych ocieplone styropianem, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop żelbetowy.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną drewnianą i kamienną. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

Marcin Abramowicz
Marta Zaperty-Adamek

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 272 000 zł 240 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 407 000 zł 358 000 zł 343 000 zł
Elementy zewnętrzne 24 000 zł 21 000 zł tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.