Rzuty

Karol
Rzut parter
Karol
Rzut poddasza
Karol
Rzut działki

Elewacje

Karol
Elewacja przód
Karol
Elewacja boczna
Karol
Elewacja boczna
Karol
Elewacja tył

Przekroje

Opis

PROJEKT DOSTĘPNY TYLKO U NAS

Jednorodzinny dom Karol spodoba się rodzinom lubiącym klasyczną elegancję. Białe elewacje podkreślone są szarą cegłą klinkierową i ciepłą drewnianą okładziną. Zadaszony taras i zewnętrzny kominek umilą towarzyskie spotkania. Karol to dom parterowy z nieużytkowym poddaszem, które w ramach adaptacji można przekształcić w pomieszczenia mieszkalne. Na parterze projektanci zaplanowali trzy sypialnie (w tym jedna w wyjściem na taras, osobną garderobą i łazienką), dużą wspólną łazienkę, garderobę i wc. Strefa dzienna to salon połączony przestrzennie z jadalnią i kuchnią. W strefie gospodarczej znajdują się garaż oraz kotłownia. Na poddaszu zaprojektowano strych, na którym można wydzielić dodatkowy pokój. Projekt dostępny jest w wersjach o innym układzie funkcjonalnym, z poddaszem do adaptacji lub bez poddasza - Karol II, Karol III, Karol IV, Karol V, Karol VII i Karol VIII oraz w wersji z dachem dwuspadowym, o różnych aranżacjach - Karolina I, Karolina II, Karolina III, Karolina IV, Karolina V, Karolina VI i Karolina VII.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe, z bloczków gazobetnowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop żelbetowy.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną drewnianą i klinkierową. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.

Autor

Marcin Abramowicz
Marta Zaperty-Adamek

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 329 000 zł 261 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 558 000 zł 435 000 zł 406 000 zł
Elementy zewnętrzne 85 000 zł 63 000 zł tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.