ZAMÓW KATALOG
E-BOOK
71 352 04 40
BEZPŁATNE KONSULTACJE
FACEBOOK
DOŁĄCZ DO NAS
POMOC FACHOWCA
Sprawdź
NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ

CHARAKTERYSTYKA

Opis

PROJEKT DOSTĘPNY TYLKO U NAS

Niewielki, lecz funkcjonalny dom Kaspian, powinien zadowolić nawet 4-5 osobową rodzinę, zapewniając jej członkom wygodne i dobrze zaprojektowane wnętrza. Zaproponowany w tym domu rozkład pomieszczeń, w którym starannie zaplanowano każdy metr powierzchni, sprawia, że dom ten jest przytulny, spełniający oczekiwania nawet najbardziej wybrednych klientów. Dzienną część domu stanowią salon z jadalnią i otwartą kuchnią, z której dostępna jest podręczna spiżarnia. W części nocnej zlokalizowano trzy sypialnie i dość obszerną łazienkę. Pomieszczenie gospodarcze, które z powodzeniem może stanowić kotłownię, zaprojektowano w strefie wejściowej. Uniwersalna architektura tego projektu domu sprawia, że doskonale wkomponuje się on praktycznie w każde otoczenie, a dzięki sprawdzonym rozwiązaniom konstrukcyjnym jest również niedrogim domem, zarówno w budowie, jak i eksploatacji. Projekt ten dostępny jest w wersji z dachem wielospadowym - Talita.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych, posadowione na betonowych fundamentach. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop gęstożebrowy oraz żelbetowy monolityczny.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną kamienną i drewnianą. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.

Autor

 • Marcin Abramowicz
 • Jagoda Gruca

KOSZTORYS

CENY UŚREDNIONE
kosztorys ceny uśrednione – jest to opracowanie, w którym ceny materiałów, robocizny i sprzętu zostały przyjęte jako średnie ceny, dostępne w cennikach SEKOCENBUD. Kosztorysy te przedstawiają koszty budowy dla systemu wynajęcia firmy budowlanej, która na zlecenie wybuduje budynek mieszkalny. Zawarte koszty obejmują pełen zakres łącznie z robotami zewnętrznymi, wejściami i tarasem, zgodnie z projektem budowlanym.
CENY PRZY
BUDOWIE METODĄ
GOSPODARCZĄ
kosztorysy dla systemu gospodarczego – opracowanie to przedstawia koszty wybudowania budynku w zakresie wynajęcia ekip budowlanych a także zaangażowania się inwestora w niektóre roboty budowlane i prace zlecone „fachowcom”. W stosunku do cen średnich, ceny te uwzględniają minimalne stawki robocizny, a dla materiałów budowlanych - ceny z 10% rabatem. Zakres kosztów pośrednich (organizacji placu budowy czy kosztów związanych z prowadzeniem firmy budowlanej) oraz zakupu materiałów, został przyjęty na minimalnym poziomie. Koszty te również obejmują pełen zakres robót łącznie z zakresem zewnętrznym.
WERSJA EKONOMICZNA
kosztorys w wersji ekonomicznej – przedstawia koszty tak jak w przypadku metody gospodarczej, czyli minimalne robocizny i kosztów pośrednich. Jednakże w swoim zakresie nie obejmują robót zewnętrznych, oraz materiały opisane w projekcie jak np. dachówka ceramiczna czy izolacja cieplna, stolarka okienna zostały zastąpione materiałami tańszymi dostępnymi na rynku. W zakresie wykończenia elewacji, w kosztorysie tym został przyjęty tynk mineralny (zamiana wykończenia z kamienia czy desek elewacyjnych na tynk mineralny).
Stan surowy
zamknięty
stan surowy zamknięty - to etap budowy, który obejmuje roboty ziemne i fundamentowe, roboty murowe, stropy, konstrukcję i pokrycie dachu. Wykonane są również wylewki betonowe pod posadzki, ścianki działowe oraz wmontowane są okna i drzwi zewnętrzne.
201 000 zł 154 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Stan wykończony
Stan wykończony "pod klucz" jest to etap końcowy budowy. Obejmuje elementy stanu surowego zamkniętego oraz dodatkowo: wykończenie ścian i sufitów wraz z ociepleniem dachu, wykonanie elewacji, wykonanie podłóg i posadzek, wykonanie i wykończenie balkonów oraz stolarkę wewnętrzną.
336 000 zł 248 000 zł 230 000 zł
Elementy zewnętrzne
elementy zewnętrzne – dotyczą wejść, podjazdów i tarasów.
25 000 zł 18 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Instalacje
instalacje – ich wartość przyjmowana jest szacunkowo, na poziomie 20% wartości robót kosztorysowych w danej wersji wyceny
67 200 zł 49 600 zł 46 000 zł

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają
szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji
przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.

Parametry

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA113.0 m²
Powierzchnia zabudowy154.1 m²
Kubatura netto328.2 m³
Powierzchnia dachu226.6 m²
Kąt nachylenia dachu25°
Wysokość budynku6.7 m
Min. wymiary działki dł.20.30 m
Min. wymiary działki szer.21.10 m
Liczba pokoi3
Liczba łazienek2
Garaż0
ZAMÓW PROJEKT    2 375 zł 2 625 zł* * promocja dotyczy klientów indywidualnych

Dlaczego warto u nas zamówić projekt?

Do każdego projektu otrzymasz:

 • zestawienie materiałów do stanu surowego
 • zestawienie powierzchni ścian
 • bezpłatną zgodę na zmiany w dokumentacji
 • pakiet energetyczny
 • obrys budynku w skali 1:500 w formacie pdf lub dwg
 • zbiór poradników od producentów materiałów budowlanych
 • teczkę na dokumentację projektową

oraz w zależności od projektu:

 • projekt prefabrykowanej więźby dachowej
 • plan wentylacji mechanicznej

Bezpłatne konsultacje z architektem:

Wszystkie projekty na stronie są wykonane przez architektów z Pracowni Dobre Domy. Możesz bezpośrednio skontaktować się z autorem projektu: email: info@dobredomy.pl / tel. 71 352 04 40

Gwarancja satysfakcji

Jeśli zakupiony projekt nie spełni Twoich oczekiwań, masz 14 dni na jego zwrot i otrzymanie pieniędzy z powrotem lub 90 dni na wymianę na inny projekt.

Najszybsza realizacja zamówienia

Zamówiony projekt wysyłamy w ciągu 24h!*
*nie dotyczy projektów w fazie koncepcji

Bezpłatna wysyłka

Komentarze z forum

2017-02-21 14:06

Witam, czy istnieje możliwość zmiany dachu,na dach o kącie nachylenia 30 stopni w celu późniejszej adaptacji poddasza oraz odwrócenia go o 90 stopni, aby dach był równolegle do drogi, jeżeli wejście pozostanie z boku.. pozdrawiam
Witam Istnieje możliwość zmiany kąta nachylenia dachu na 30 stopni oraz obrócenia dachu. W przypadku adaptacji poddasza należy przewidzieć część przestrzeni na schody. Można postarać się poszukać projektu, który będzie miał już opracowany plan adaptacji poddasza np. projekt Flawia. Dodatkowo informuję, że projekt Kaspian jest w fazie koncepcji. Dokumentacja zacznie być opracowywana po zamówieniu projektu przez pierwszego Klienta. Czas oczekiwania na projekt od momentu ewentualnego zamówienia to około 6 tygodni.   Pozdrawiam

Dobre Domy

+

2017-02-20 20:06

Witam, czy istnieje możliwość zmiany dachu,na dach o kącie nachylenia 30 stopni w celu późniejszej adaptacji poddasza oraz odwrócenia go o 90 stopni, aby dach był równolegle do drogi, jeżeli wejście pozostanie z boku.. pozdrawiam

aga

+

2017-02-08 13:51

Witam Jaka jest charakterystyka energetyczna tego budynku? Jaki strop jest przewidziany? Pozdrawiam
Witam Projekt Kaspian aktualnie jest koncepcją. Oznacza to, że czas oczekiwania na dokumentację do projektu obecnie wynosi około 6 tygodni od momentu złożenia zamówienia na projekt. Dopiero po opracowaniu dokumentacji będą dostępne dla projektu szczegółowe rysunki oraz będziemy mogli zlecić przygotowanie wycen kosztorysowych Charakterystyka energetyczna domu dostępna będzie dopiero po opracowaniu dokumentacji technicznej. W projekcie przewidziano strop gęstożebrowy.   Pozdrawiam

Dobre Domy

+

2017-02-08 07:59

Witam Jaka jest charakterystyka energetyczna tego budynku? Jaki strop jest przewidziany? Pozdrawiam

Andreas

+

2016-10-17 08:59

Projekt domu Kaspian   Szczegółowy opis projektu domu Kaspian znajdą Państwo na naszej stronie: https://www.dobredomy.pl/projekt/kaspian     Zapraszamy do dyskusji!

Redaktor

+

Twój IP: 3.87.147.184
Komentarz:
Podpis:

Zobacz wszystkie komentarze

Twoja przeglądarka nie spełnia minimalnych wymagań naszego nowego serwisu!

Uaktualnij przęglądarkę aby wyświetlić naszą stronę poprawnie. Aktualizacja

×