Rzuty

Bella
Rzut parter
Bella
Rzut poddasze
Bella
Rzut działki

Elewacje

Bella
Elewacja przód
Bella
Elewacja boczna
Bella
Elewacja boczna
Bella
Elewacja tył

Przekroje

Bella
Przekroje

Opis

PROJEKT DOSTĘPNY TYLKO U NAS

Bella to niewielki dom z poddaszem użytkowym, bez garażu, z niezwykle starannie i funkcjonalnie zaplanowanym wnętrzem - idealne rozwiązanie dla 4-5 osobowej rodziny, ceniącej niebanalną architekturę i codzienną wygodę. Niezwykle proporcjonalna, stonowana kolorystycznie bryła budynku wzbogacona została o dwa podcienie - jeden na elewacji frontowej, dający zadaszenie nad wejściem do budynku, drugi na elewacji ogrodowej, stanowiący częściowe zadaszenie dla tarasu. Nietuzinkowe balkony dodają budynkowi uroku. Większą część parteru zajmuje strefa dzienna, obejmująca salon z kominkiem, kuchnię z podręczną spiżarnią i jadalnię. Przestrzeń salonu powiększa zaprojektowany bezpośrednio przy nim, częściowo zadaszony taras, idealne miejsce na poobiednią kawę. Uzupełnieniem programu parteru jest pokój z możliwością wykorzystania go zarówno jako gabinet, biblioteka, jak i dodatkowa sypialnia, z przylegającą do niego łazienką (w której znalazło się miejsce na prysznic), hall z obszerną garderobą, spory wiatrołap z miejscem na szafę wnękową oraz pomieszczenie gospodarcze/kotłownia. Warto zauważyć, że kuchnię można w bardzo prosty sposósb zamknąć - w ramach adaptacji projektu. Strefę nocną budynku zaplanowano w całości na poddaszu. Zmieściły się tu trzy ustawne sypialnie, z czego dwie posiadają wyjście na balkon, oraz obszerna łazienka z wanną. Projekt dostępny w wersji z garażem jednostanowiskowym - Bella II oraz dwustanowiskowym - Bella III.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych, posadowione na betonowych fundamentach. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych, na poddaszu ścianki lekkie. Strop gęstożebrowy oraz płyta monolityczna.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną kamienną. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

Tomasz Flak
Katarzyna Widurska

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 210 000 zł 165 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 375 000 zł 288 000 zł 275 000 zł
Elementy zewnętrzne 25 000 zł 19 000 zł tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.