Rzuty

Elsa V
Rzut parter
Elsa V
Rzut poddasze
Elsa V
Rzut działki

Elewacje

Elsa V
Elewacja przód
Elsa V
Elewacja boczna
Elsa V
Elewacja boczna
Elsa V
Elewacja tył

Przekroje

Opis

Projekt domu jednorodzinnego o intrygującej bryle i nowoczesnym wykończeniu. Parter domu to w głównej mierze część dzienna. Przestronny salon połączony jest przestrzennie z jadalnią i otwartą kuchnią, która uzupełniona jest o niewielką spiżarnię. Położony w ustronnym miejscu gabinet świetnie sprawdzi się jako pokój dla Seniora, szczególnie, że tuż obok zlokalizowana została nieduża, ale w pełni funkcjonalna łazienka. Na poddaszu zaprojektowano część prywatną domowników. Trzy spore sypialnie i duża łazienka spełnią oczekiwania 4-5-osobowej rodziny. Dużym udogodnieniem będzie z pewnością wydzielone miejsce na pralnię w łazience oraz garderoba w sypialni Gospodarzy. Projekt dostępny jest w wersji o mniejszej powierzchni użytkowej, bez gabinetu na parterze - Elsa IV oraz w wersjach z innym układem pomieszczeń - Elsa, Elsa II i Elsa III.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne z bloczków gazobetonowych, ściany wewnętrzne parteru z bloczków wapienno-piaskowych, posadowione na betonowych fundamentach. Na poddaszu ścianki o konstrukcji lekkiej, gipsowo-kartonowe, wypełnione wełną mineralną. Strop gęstożebrowy oraz żelbetowy monolityczny.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika, okładziną kamienną oraz okładziną drewnianą. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną lub cementową.

Autor

Tomasz Flak
Katarzyna Widurska

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 272 000 zł 210 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 482 000 zł 362 000 zł 326 000 zł
Elementy zewnętrzne 38 000 zł 28 000 zł tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.