ZAMÓW KATALOG
E-BOOK
71 352 04 40
BEZPŁATNE KONSULTACJE
FACEBOOK
DOŁĄCZ DO NAS
POMOC FACHOWCA
Sprawdź
NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ

CHARAKTERYSTYKA

Opis

Projekt domu jednorodzinnego o intrygującej bryle i nowoczesnym wykończeniu. Parter domu to w głównej mierze część dzienna. Przestronny salon połączony jest przestrzennie z jadalnią i otwartą kuchnią, która uzupełniona jest o niewielką spiżarnię. Położony w ustronnym miejscu gabinet świetnie sprawdzi się jako pokój dla Seniora, szczególnie, że tuż obok zlokalizowana została nieduża, ale w pełni funkcjonalna łazienka. Na poddaszu zaprojektowano część prywatną domowników. Trzy spore sypialnie i duża łazienka spełnią oczekiwania 4-5-osobowej rodziny. Dużym udogodnieniem będzie z pewnością wydzielone miejsce na pralnię w łazience oraz garderoba w sypialni Gospodarzy. Projekt dostępny jest w wersji o mniejszej powierzchni użytkowej, bez gabinetu na parterze - Elsa IV oraz w wersjach z innym układem pomieszczeń - Elsa, Elsa II i Elsa III.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne z bloczków gazobetonowych, ściany wewnętrzne parteru z bloczków wapienno-piaskowych, posadowione na betonowych fundamentach. Na poddaszu ścianki o konstrukcji lekkiej, gipsowo-kartonowe, wypełnione wełną mineralną. Strop gęstożebrowy oraz żelbetowy monolityczny.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika, okładziną kamienną oraz okładziną drewnianą. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną lub cementową.

Autor

 • Tomasz Flak
 • Katarzyna Widurska

KOSZTORYS

CENY UŚREDNIONE
kosztorys ceny uśrednione – jest to opracowanie, w którym ceny materiałów, robocizny i sprzętu zostały przyjęte jako średnie ceny, dostępne w cennikach SEKOCENBUD. Kosztorysy te przedstawiają koszty budowy dla systemu wynajęcia firmy budowlanej, która na zlecenie wybuduje budynek mieszkalny. Zawarte koszty obejmują pełen zakres łącznie z robotami zewnętrznymi, wejściami i tarasem, zgodnie z projektem budowlanym.
CENY PRZY
BUDOWIE METODĄ
GOSPODARCZĄ
kosztorysy dla systemu gospodarczego – opracowanie to przedstawia koszty wybudowania budynku w zakresie wynajęcia ekip budowlanych a także zaangażowania się inwestora w niektóre roboty budowlane i prace zlecone „fachowcom”. W stosunku do cen średnich, ceny te uwzględniają minimalne stawki robocizny, a dla materiałów budowlanych - ceny z 10% rabatem. Zakres kosztów pośrednich (organizacji placu budowy czy kosztów związanych z prowadzeniem firmy budowlanej) oraz zakupu materiałów, został przyjęty na minimalnym poziomie. Koszty te również obejmują pełen zakres robót łącznie z zakresem zewnętrznym.
WERSJA EKONOMICZNA
kosztorys w wersji ekonomicznej – przedstawia koszty tak jak w przypadku metody gospodarczej, czyli minimalne robocizny i kosztów pośrednich. Jednakże w swoim zakresie nie obejmują robót zewnętrznych, oraz materiały opisane w projekcie jak np. dachówka ceramiczna czy izolacja cieplna, stolarka okienna zostały zastąpione materiałami tańszymi dostępnymi na rynku. W zakresie wykończenia elewacji, w kosztorysie tym został przyjęty tynk mineralny (zamiana wykończenia z kamienia czy desek elewacyjnych na tynk mineralny).
Stan surowy
zamknięty
stan surowy zamknięty - to etap budowy, który obejmuje roboty ziemne i fundamentowe, roboty murowe, stropy, konstrukcję i pokrycie dachu. Wykonane są również wylewki betonowe pod posadzki, ścianki działowe oraz wmontowane są okna i drzwi zewnętrzne.
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
Stan wykończony
Stan wykończony "pod klucz" jest to etap końcowy budowy. Obejmuje elementy stanu surowego zamkniętego oraz dodatkowo: wykończenie ścian i sufitów wraz z ociepleniem dachu, wykonanie elewacji, wykonanie podłóg i posadzek, wykonanie i wykończenie balkonów oraz stolarkę wewnętrzną.
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
Elementy zewnętrzne
elementy zewnętrzne – dotyczą wejść, podjazdów i tarasów.
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
Instalacje
instalacje – ich wartość przyjmowana jest szacunkowo, na poziomie 20% wartości robót kosztorysowych w danej wersji wyceny
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają
szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji
przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.

Parametry

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA129.6 m²
+ Powierzchnia garażu20.7 m²
+ Pomieszczenie gospodarcze5.4 m²
Powierzchnia zabudowy127.3 m²
Kubatura netto508.6 m³
Powierzchnia dachu211.3 m²
Kąt nachylenia dachu40°
Wysokość budynku7.8 m
Min. wymiary działki dł.21.12 m
Min. wymiary działki szer.19.92 m
Liczba pokoi4
Liczba łazienek2
Garaż1
ZAMÓW PROJEKT    2 690 zł 2 940 zł* * promocja dotyczy klientów indywidualnych

Dlaczego warto u nas zamówić projekt?

Do każdego projektu otrzymasz:

 • zestawienie materiałów do stanu surowego
 • zestawienie powierzchni ścian
 • bezpłatną zgodę na zmiany w dokumentacji
 • pakiet energetyczny
 • obrys budynku w skali 1:500 w formacie pdf lub dwg
 • zbiór poradników od producentów materiałów budowlanych
 • teczkę na dokumentację projektową

oraz w zależności od projektu:

 • projekt prefabrykowanej więźby dachowej
 • plan wentylacji mechanicznej

Bezpłatne konsultacje z architektem:

Wszystkie projekty na stronie są wykonane przez architektów z Pracowni Dobre Domy. Możesz bezpośrednio skontaktować się z autorem projektu: email: info@dobredomy.pl / tel. 71 352 04 40

Gwarancja satysfakcji

Jeśli zakupiony projekt nie spełni Twoich oczekiwań, masz 14 dni na jego zwrot i otrzymanie pieniędzy z powrotem lub 90 dni na wymianę na inny projekt.

Najszybsza realizacja zamówienia

Zamówiony projekt wysyłamy w ciągu 24h!*
*nie dotyczy projektów w fazie koncepcji

Bezpłatna wysyłka

Komentarze z forum

2019-04-11 05:30

7 godzin temu, Gość Dawid napisał:
Dzień dobry, projekt Elsa V jest w trakcie opracowywania dokumentacji technicznej. Dopiero po jej zakończeniu zostanie zlecony kosztorys. Pozdrawiam. 
Czy już wiecie kiedy będzie dokumentacja Elsa V?
Dzień dobry, planowany termin zakończenia prac nad dokumentacją techniczną to koniec kwietnia. Kosztorys będzie natomiast gotowy pod koniec maja. Pozdrawiam

Dobre Domy

+

2019-04-10 21:28

9 godzin temu, Gość Dawid napisał: Czy będzie na stronie dostępny kosztorys budowy domu Elsa V?
Dzień dobry, projekt Elsa V jest w trakcie opracowywania dokumentacji technicznej. Dopiero po jej zakończeniu zostanie zlecony kosztorys. Pozdrawiam. 
Czy już wiecie kiedy będzie dokumentacja Elsa V?

Dawid

+

2019-03-24 21:12

9 godzin temu, Gość Dawid napisał: Czy będzie na stronie dostępny kosztorys budowy domu Elsa V?
Dzień dobry, projekt Elsa V jest w trakcie opracowywania dokumentacji technicznej. Dopiero po jej zakończeniu zostanie zlecony kosztorys. Pozdrawiam. 

Dobre Domy

+

2019-03-24 11:55

Czy będzie na stronie dostępny kosztorys budowy domu Elsa V?

Dawid

+

2019-03-04 11:02

2 godziny temu, Gość JAREK napisał: Dzień dobry, Właśnie zamówiłem u Państwa projekt ELSA V - lustro. Niestety czas oczekiwania to około 5-7 tygodni. Czy mogę od Państwa uzyskać rysunki szczegółowe np rzutu poddasza oraz przekroju wraz z dachem? Potrzebuję ich do pozyskania drzew o odpowiednich wymiarach na więźbę dachową. Jeśli Państwo macie możliwość wysłania jakichkolwiek informacji pozwalających odczytać wymiary krokiew i murłat będę bardzo wdzięczny. Nie ukrywam, że zależy mi na czasie. Pozdrawiam serdecznie email: jaro.turski@gmail.com
Dzień dobry, są to elementy opracowania dokumentacji technicznej, która będzie dostępna za około 5-7 tygodni. Pozdrawiam. 

Dobre Domy

+

Twój IP: 3.87.147.184
Komentarz:
Podpis:

Zobacz wszystkie komentarze

Twoja przeglądarka nie spełnia minimalnych wymagań naszego nowego serwisu!

Uaktualnij przęglądarkę aby wyświetlić naszą stronę poprawnie. Aktualizacja

×