ZAMÓW KATALOG
E-BOOK
71 352 04 40
BEZPŁATNE KONSULTACJE
FACEBOOK
DOŁĄCZ DO NAS
POMOC FACHOWCA
Sprawdź
NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ

CHARAKTERYSTYKA

Opis

PROJEKT DOSTĘPNY TYLKO U NAS

Ten projekt domu to propozycja dla osób poszukujących domu w nowoczesnej stylizacji przy zachowaniu tradycyjnych rozwiązań podziału wnętrz. Głównym zamysłem architekta było dostosowanie funkcji domu do potrzeb współczesnej rodziny. Stąd też garaż dwustanowiskowy został zaprojektowany od czoła budynku. Łącznikiem z częścią mieszkalną jest pomieszczenie gospodarcze. Wyraźnie zaznacza się tutaj strefa dzienna, jednolita otwarta przestrzeń i część prywatna. Salon przenika się z jadalnią , która z kolei łączy się z otwartą kuchnią. Obok kuchni znalazło się miejsce na sporą spiżarnię, a przy wejściu oraz w hallu – na duże wnękowe szafy. Druga część domu, wyciszona i intymna to strefa nocna Składają się na nią dwie sypialnie z ogólnodostępną łazienką oraz apartament Gospodarzy z własną garderobą. Część budynku od strony ogrodu wyróżniono dużym przeszkleniem i kamienną okładziną, co nadało jej ciepły, a zarazem oryginalny charakter. Szeroko zadaszony taras z tyłu budynku pozwoli na komfortowy wypoczynek na świeżym powietrzu.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych, ocieplone styropianem, posadowione na betonowych fundamentach. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop gęstożebrowy oraz płyta monolityczna.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika, okładziną kamienną, drewnianym profilem elewacyjnym. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

 • Tomasz Flak
 • Katarzyna Widurska

KOSZTORYS

CENY UŚREDNIONE
kosztorys ceny uśrednione – jest to opracowanie, w którym ceny materiałów, robocizny i sprzętu zostały przyjęte jako średnie ceny, dostępne w cennikach SEKOCENBUD. Kosztorysy te przedstawiają koszty budowy dla systemu wynajęcia firmy budowlanej, która na zlecenie wybuduje budynek mieszkalny. Zawarte koszty obejmują pełen zakres łącznie z robotami zewnętrznymi, wejściami i tarasem, zgodnie z projektem budowlanym.
CENY PRZY
BUDOWIE METODĄ
GOSPODARCZĄ
kosztorysy dla systemu gospodarczego – opracowanie to przedstawia koszty wybudowania budynku w zakresie wynajęcia ekip budowlanych a także zaangażowania się inwestora w niektóre roboty budowlane i prace zlecone „fachowcom”. W stosunku do cen średnich, ceny te uwzględniają minimalne stawki robocizny, a dla materiałów budowlanych - ceny z 10% rabatem. Zakres kosztów pośrednich (organizacji placu budowy czy kosztów związanych z prowadzeniem firmy budowlanej) oraz zakupu materiałów, został przyjęty na minimalnym poziomie. Koszty te również obejmują pełen zakres robót łącznie z zakresem zewnętrznym.
WERSJA EKONOMICZNA
kosztorys w wersji ekonomicznej – przedstawia koszty tak jak w przypadku metody gospodarczej, czyli minimalne robocizny i kosztów pośrednich. Jednakże w swoim zakresie nie obejmują robót zewnętrznych, oraz materiały opisane w projekcie jak np. dachówka ceramiczna czy izolacja cieplna, stolarka okienna zostały zastąpione materiałami tańszymi dostępnymi na rynku. W zakresie wykończenia elewacji, w kosztorysie tym został przyjęty tynk mineralny (zamiana wykończenia z kamienia czy desek elewacyjnych na tynk mineralny).
Stan surowy
zamknięty
stan surowy zamknięty - to etap budowy, który obejmuje roboty ziemne i fundamentowe, roboty murowe, stropy, konstrukcję i pokrycie dachu. Wykonane są również wylewki betonowe pod posadzki, ścianki działowe oraz wmontowane są okna i drzwi zewnętrzne.
329 000 zł 263 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Stan wykończony
Stan wykończony "pod klucz" jest to etap końcowy budowy. Obejmuje elementy stanu surowego zamkniętego oraz dodatkowo: wykończenie ścian i sufitów wraz z ociepleniem dachu, wykonanie elewacji, wykonanie podłóg i posadzek, wykonanie i wykończenie balkonów oraz stolarkę wewnętrzną.
499 000 zł 394 000 zł 363 000 zł
Elementy zewnętrzne
elementy zewnętrzne – dotyczą wejść, podjazdów i tarasów.
22 000 zł 17 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Instalacje
instalacje – ich wartość przyjmowana jest szacunkowo, na poziomie 20% wartości robót kosztorysowych w danej wersji wyceny
99 800 zł 78 800 zł 72 600 zł

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają
szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji
przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.

Parametry

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA137.6 m²
+ Powierzchnia garażu32.4 m²
+ Pomieszczenie gospodarcze5.5 m²
Powierzchnia zabudowy250.0 m²
Kubatura netto524.0 m³
Powierzchnia dachu339.9 m²
Kąt nachylenia dachu25°
Wysokość budynku6.8 m
Min. wymiary działki dł.27.95 m
Min. wymiary działki szer.23.40 m
Liczba pokoi3
Liczba łazienek2
Garaż2
ZAMÓW PROJEKT    2 648 zł 2 898 zł* * promocja dotyczy klientów indywidualnych

Dlaczego warto u nas zamówić projekt?

Do każdego projektu otrzymasz:

 • zestawienie materiałów do stanu surowego
 • zestawienie powierzchni ścian
 • bezpłatną zgodę na zmiany w dokumentacji
 • pakiet energetyczny
 • obrys budynku w skali 1:500 w formacie pdf lub dwg
 • zbiór poradników od producentów materiałów budowlanych
 • teczkę na dokumentację projektową

oraz w zależności od projektu:

 • projekt prefabrykowanej więźby dachowej
 • plan wentylacji mechanicznej

Bezpłatne konsultacje z architektem:

Wszystkie projekty na stronie są wykonane przez architektów z Pracowni Dobre Domy. Możesz bezpośrednio skontaktować się z autorem projektu: email: info@dobredomy.pl / tel. 71 352 04 40

Gwarancja satysfakcji

Jeśli zakupiony projekt nie spełni Twoich oczekiwań, masz 14 dni na jego zwrot i otrzymanie pieniędzy z powrotem lub 90 dni na wymianę na inny projekt.

Najszybsza realizacja zamówienia

Zamówiony projekt wysyłamy w ciągu 24h!*
*nie dotyczy projektów w fazie koncepcji

Bezpłatna wysyłka

Komentarze z forum

2019-03-12 08:44

12 godzin temu, Gość Marcin napisał: Witam,prosze o przesłanie szczegółowych rysunków projektu alanis na adres marcinr222@gmail.com bardzo dziękuje.
Dzień dobry, materiały zostały wysłane na podany adres. Pozdrawiam. 

Dobre Domy

+

2019-03-11 20:02

Witam,prosze o przesłanie szczegółowych rysunków projektu alanis na adres marcinr222@gmail.com bardzo dziękuje.

Marcin

+

2019-03-08 07:24

13 godzin temu, Gość Tomek napisał: Proszę o przesłanie szczegółowych rysunków i kosztorysów na adres e-mail e.obara@interia@interia.pl  
Dzień dobry, materiały zostały wysłane na podany adres.  Kosztorysy do naszych projektów są dodatkowo odpłatne. Można zakupić kosztorys do stanu surowego zamkniętego http://www.dobredomy.pl/sklep/zamow-kosztorys-stanu-surowego/ (w cenie: 74zł + koszty wysyłki), do stanu wykończonego http://www.dobredomy.pl/sklep/zamow-kosztorys-stanu-wykonczonego/ (w cenie: 305zł + koszty wysyłki). W załączniku przesyłam zestawienie materiałów do stanu surowego zamkniętego. Mam nadzieję, że nadesłane materiały przybliżą koszt realizacji projektu. Pozdrawiam. 

Dobre Domy

+

2019-03-07 18:10

Proszę o przesłanie szczegółowych rysunków i kosztorysów na adres e-mail e.obara@interia@interia.pl

W dniu 19.10.2015 o 11:59, Redaktor napisał: Projekt domu Alanis   Szczegółowy opis projektu domu Alanis znajdą Państwo na naszej stronie: https://www.dobredomy.pl/projekt/alanis     Zapraszamy do dyskusji!
 

Tomek

+

2019-01-29 10:32

17 godzin temu, Gość Marcin napisał: Witam. Proszę o przesłanie kosztorysu oraz szczegółowych rysunków projektu na adres: mar_pla@wp.pl Pozdrawiam, Marcin
Dzień dobry, Materiały szczegółowe zostały wysłane. Pełne kosztorysy są w naszej ofercie dodatkowo odpłatne. Pozdrawiam!

Dobre Domy

+

Twój IP: 34.228.185.211
Komentarz:
Podpis:

Zobacz wszystkie komentarze

Twoja przeglądarka nie spełnia minimalnych wymagań naszego nowego serwisu!

Uaktualnij przęglądarkę aby wyświetlić naszą stronę poprawnie. Aktualizacja

×