Rzuty

Alanis
Rzut parter
Alanis
Rzut działki

Elewacje

Alanis
Elewacja przód
Alanis
Elewacja boczna
Alanis
Elewacja boczna
Alanis
Elewacja tył

Przekroje

Alanis
Przekroje

Opis

PROJEKT DOSTĘPNY TYLKO U NAS

Ten projekt domu to propozycja dla osób poszukujących domu w nowoczesnej stylizacji przy zachowaniu tradycyjnych rozwiązań podziału wnętrz. Głównym zamysłem architekta było dostosowanie funkcji domu do potrzeb współczesnej rodziny. Stąd też garaż dwustanowiskowy został zaprojektowany od czoła budynku. Łącznikiem z częścią mieszkalną jest pomieszczenie gospodarcze. Wyraźnie zaznacza się tutaj strefa dzienna, jednolita otwarta przestrzeń i część prywatna. Salon przenika się z jadalnią , która z kolei łączy się z otwartą kuchnią. Obok kuchni znalazło się miejsce na sporą spiżarnię, a przy wejściu oraz w hallu – na duże wnękowe szafy. Druga część domu, wyciszona i intymna to strefa nocna Składają się na nią dwie sypialnie z ogólnodostępną łazienką oraz apartament Gospodarzy z własną garderobą. Część budynku od strony ogrodu wyróżniono dużym przeszkleniem i kamienną okładziną, co nadało jej ciepły, a zarazem oryginalny charakter. Szeroko zadaszony taras z tyłu budynku pozwoli na komfortowy wypoczynek na świeżym powietrzu.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych, ocieplone styropianem, posadowione na betonowych fundamentach. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop gęstożebrowy oraz płyta monolityczna.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika, okładziną kamienną, drewnianym profilem elewacyjnym. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

Tomasz Flak
Katarzyna Widurska

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 329 000 zł 263 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 499 000 zł 394 000 zł 363 000 zł
Elementy zewnętrzne 22 000 zł 17 000 zł tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.