ZAMÓW KATALOG
71 352 04 40
BEZPŁATNE KONSULTACJE
FACEBOOK
DOŁĄCZ DO NAS
POMOC FACHOWCA
Sprawdź
NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ

CHARAKTERYSTYKA

Opis

PROJEKT DOSTĘPNY TYLKO U NAS

Ten projekt domu to propozycja dla osób poszukujących domu w nowoczesnej stylizacji przy zachowaniu tradycyjnych rozwiązań podziału wnętrz. Głównym zamysłem architekta było dostosowanie funkcji domu do potrzeb współczesnej rodziny. Stąd też garaż dwustanowiskowy został zaprojektowany od czoła budynku. Łącznikiem z częścią mieszkalną jest pomieszczenie gospodarcze. Wyraźnie zaznacza się tutaj strefa dzienna, jednolita otwarta przestrzeń i część prywatna. Salon przenika się z jadalnią , która z kolei łączy się z otwartą kuchnią. Obok kuchni znalazło się miejsce na sporą spiżarnię, a przy wejściu oraz w hallu – na duże wnękowe szafy. Druga część domu, wyciszona i intymna to strefa nocna Składają się na nią dwie sypialnie z ogólnodostępną łazienką oraz apartament Gospodarzy z własną garderobą. Część budynku od strony ogrodu wyróżniono dużym przeszkleniem i kamienną okładziną, co nadało jej ciepły, a zarazem oryginalny charakter. Szeroko zadaszony taras z tyłu budynku pozwoli na komfortowy wypoczynek na świeżym powietrzu.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych, ocieplone styropianem, posadowione na betonowych fundamentach. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop gęstożebrowy oraz płyta monolityczna.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika, okładziną kamienną, drewnianym profilem elewacyjnym. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

 • Tomasz Flak
 • Katarzyna Widurska

KOSZTORYS

CENY UŚREDNIONE
kosztorys ceny uśrednione – jest to opracowanie, w którym ceny materiałów, robocizny i sprzętu zostały przyjęte jako średnie ceny, dostępne w cennikach SEKOCENBUD. Kosztorysy te przedstawiają koszty budowy dla systemu wynajęcia firmy budowlanej, która na zlecenie wybuduje budynek mieszkalny. Zawarte koszty obejmują pełen zakres łącznie z robotami zewnętrznymi, wejściami i tarasem, zgodnie z projektem budowlanym.
CENY PRZY
BUDOWIE METODĄ
GOSPODARCZĄ
kosztorysy dla systemu gospodarczego – opracowanie to przedstawia koszty wybudowania budynku w zakresie wynajęcia ekip budowlanych a także zaangażowania się inwestora w niektóre roboty budowlane i prace zlecone „fachowcom”. W stosunku do cen średnich, ceny te uwzględniają minimalne stawki robocizny, a dla materiałów budowlanych - ceny z 10% rabatem. Zakres kosztów pośrednich (organizacji placu budowy czy kosztów związanych z prowadzeniem firmy budowlanej) oraz zakupu materiałów, został przyjęty na minimalnym poziomie. Koszty te również obejmują pełen zakres robót łącznie z zakresem zewnętrznym.
WERSJA EKONOMICZNA
kosztorys w wersji ekonomicznej – przedstawia koszty tak jak w przypadku metody gospodarczej, czyli minimalne robocizny i kosztów pośrednich. Jednakże w swoim zakresie nie obejmują robót zewnętrznych, oraz materiały opisane w projekcie jak np. dachówka ceramiczna czy izolacja cieplna, stolarka okienna zostały zastąpione materiałami tańszymi dostępnymi na rynku. W zakresie wykończenia elewacji, w kosztorysie tym został przyjęty tynk mineralny (zamiana wykończenia z kamienia czy desek elewacyjnych na tynk mineralny).
Stan surowy
zamknięty
stan surowy zamknięty - to etap budowy, który obejmuje roboty ziemne i fundamentowe, roboty murowe, stropy, konstrukcję i pokrycie dachu. Wykonane są również wylewki betonowe pod posadzki, ścianki działowe oraz wmontowane są okna i drzwi zewnętrzne.
296 000 zł 227 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Stan wykończony
Stan wykończony "pod klucz" jest to etap końcowy budowy. Obejmuje elementy stanu surowego zamkniętego oraz dodatkowo: wykończenie ścian i sufitów wraz z ociepleniem dachu, wykonanie elewacji, wykonanie podłóg i posadzek, wykonanie i wykończenie balkonów oraz stolarkę wewnętrzną.
451 000 zł 337 000 zł 316 000 zł
Elementy zewnętrzne
elementy zewnętrzne – dotyczą wejść, podjazdów i tarasów.
20 000 zł 14 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Instalacje
instalacje – ich wartość przyjmowana jest szacunkowo, na poziomie 20% wartości robót kosztorysowych w danej wersji wyceny
90 200 zł 67 400 zł 63 200 zł

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają
szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji
przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.

Parametry

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA137.6 m²
+ Powierzchnia garażu32.4 m²
+ Pomieszczenie gospodarcze5.5 m²
Powierzchnia zabudowy250.0 m²
Kubatura netto524.0 m³
Powierzchnia dachu339.9 m²
Kąt nachylenia dachu25°
Wysokość budynku6.8 m
Min. wymiary działki dł.27.95 m
Min. wymiary działki szer.23.40 m
Liczba pokoi3
Liczba łazienek2
Garaż2

Dlaczego warto u nas zamówić projekt?

Do każdego projektu otrzymasz:

 • zestawienie materiałów do stanu surowego
 • zestawienie powierzchni ścian
 • bezpłatną zgodę na zmiany w dokumentacji
 • pakiet energetyczny
 • obrys budynku w skali 1:500 w formacie pdf lub dwg
 • zbiór poradników od producentów materiałów budowlanych
 • teczkę na dokumentację projektową

oraz w zależności od projektu:

 • projekt prefabrykowanej więźby dachowej
 • plan wentylacji mechanicznej

Bezpłatne konsultacje z architektem:

Wszystkie projekty na stronie są wykonane przez architektów z Pracowni Dobre Domy. Możesz bezpośrednio skontaktować się z autorem projektu: email: info@dobredomy.pl / tel. 71 352 04 40

Gwarancja satysfakcji

Jeśli zakupiony projekt nie spełni Twoich oczekiwań, masz 14 dni na jego zwrot i otrzymanie pieniędzy z powrotem lub 90 dni na wymianę na inny projekt.

Najszybsza realizacja zamówienia

Zamówiony projekt wysyłamy w ciągu 24h!*
*nie dotyczy projektów w fazie koncepcji

Bezpłatna wysyłka

Komentarze z forum

2018-10-17 17:14

Czy posiadają Państwo zdjęcia z realizacji budowy?

Ewelina

+

2018-08-13 13:13

56 minut temu, Gość Michał napisał: Witam, czy jest możliwość zmiany kąta nachylenia dachu do 28-30 stopni?
Dzień dobry, Można wprowadzić taką zmianę po zakupie projektu, poprzez projektanta adaptującego. Nasza pracownia udziela wówczas bezpłatnej pisemnej zgody na zmiany. Sama usługa wprowadzenia zmian jest odpłatna. Pozdrawiam.

Dobre Domy

+

2018-08-13 12:14

Witam, czy jest możliwość zmiany kąta nachylenia dachu do 28-30 stopni?

Michał

+

2018-07-19 09:01

witam czy jest mozliwosc wybudowania tego domu bez garazu lub z jednym stanowiskiem? pozdrawiam
Witam Na etapie adaptacji projektu, we współpracy ze swoim architektem,  można zlikwidować garaż, zwęzić go lub zmienić jego funkcje. Nasza Pracownia wyrazi zgodę na tego typu zmiany.   Pozdrawiam

Dobre Domy

+

2018-07-18 19:36

witam czy jest mozliwosc wybudowania tego domu bez garazu lub z jednym stanowiskiem? pozdrawiam

mateusz

+

Twój IP: 54.234.114.202
Komentarz:
Podpis:

Zobacz wszystkie komentarze

Twoja przeglądarka nie spełnia minimalnych wymagań naszego nowego serwisu!

Uaktualnij przęglądarkę aby wyświetlić naszą stronę poprawnie. Aktualizacja

×