Rzuty

Atreusz Nowy II
Rzut parter
Atreusz Nowy II
Rzut poddasze
Atreusz Nowy II
Rzut działki

Elewacje

Atreusz Nowy II
Elewacja przód
Atreusz Nowy II
Elewacja boczna
Atreusz Nowy II
Elewacja boczna
Atreusz Nowy II
Elewacja tył

Przekroje

Atreusz Nowy II
Przekroje

Opis

Elegancki projekt domu jednorodzinnego Atreusz Nowy II przeznaczony jest dla cztero-, sześcioosobowej rodziny. Atutem tego domu jest efektywne wykorzystanie powierzchni budynku. Część dzienna obejmuje swoim zasięgiem niemalże cały parter budynku. Została zaprojektowana jako przestrzeń półotwarta, łącząca w sobie funkcje salonu, jadalni oraz schowanej - wydzielonej kuchni ze spiżarnią. Ważnym punktem układu funkcjonalnego domu jest niezależny pokój biurowy usytuowany przy salonie. Część nocna zlokalizowana na poddaszu z założenia jest przestronna, znalazły się tutaj trzy wygodne sypialnie (jedna z garderobą) oraz wspólna łazienka. Wolna przestrzeń nad garażem może zostać zaadaptowana w późniejszym okresie na dodatkowe pomieszczenie techniczne wraz z rosnącymi potrzebami domowników. Przylegający do bryły budynku garaż dwustanowiskowy dostępny jest z części mieszkalnej przez pomieszczenie gospodarcze. Elegancka, klasyczna elewacja to połączenie tynku strukturalnego o stonowanej kolorystyce z okładziną klinkierową. Na uwagę zasługują również duże przeszklenia, które doskonale doświetlają pomieszczenia. Dobrze zaaranżowana przestrzeń pozwoli w pełni odczuwać radość ze spełniania marzeń o posiadaniu własnego domu. Projekt dostępny w wersji z garażem jednostanowiskowym - Atreusz Nowy oraz bez garażu - Atreusz Nowy III, a także w wersjach: z innym układem parteru i poddasza (z garażem jednostanowiskowym - Atreusz, z garażem dwustanowiskowym - Atreusz II oraz bez garażu - Atreusz III) i o mniejszej powierzchni użytkowej (z garażem jednostanowiskowym - Atreusz Mały, z garażem dwustanowiskowym - Atreusz Mały II oraz bez garażu - Atreusz Mały III). Projekt może być wykorzystany do zabudowy bliźniaczej.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop gęstożebrowy z elementami żelbetowymi.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

Marcin Abramowicz

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 241 000 zł 175 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 453 000 zł 320 000 zł tymczasowy brak wyceny
Elementy zewnętrzne tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.