Rzuty

Helike Nowa III
Rzut parter
Helike Nowa III
Rzut poddasze
Helike Nowa III
Rzut działki

Elewacje

Helike Nowa III
Elewacja przód
Helike Nowa III
Elewacja boczna
Helike Nowa III
Elewacja boczna
Helike Nowa III
Elewacja tył

Przekroje

Opis

Helike Nowa III jest to tradycyjny dom z garażem dwustanowiskowym i dachem dwuspadowym, który idealnie wkomponuje się niemal w każdą działkę. Ciekawa bryła i przemyślane rozwiązania zaproponowane wewnątrz domu, czynią go funkcjonalnym, jak i wyjątkowo atrakcyjnym wizualnie. Strefę dzienną domu wyznaczają jasny i przestronny salon, połączony z obszerną jadalnią i kuchnią. Na parterze odnajdujemy również przytulny gabinet oraz wspólną łazienkę. Poddasze skrywa w sobie również obszerny strych, który może zostać zaadaptowany w późniejszym okresie, na przykład na bardzo komfortowy apartament dla rodziców. Układ ścianek działowych na poddaszu można dowolnie aranżować, dzięki czemu łatwo będzie tę przestrzeń dostosować do indywidualnych potrzeb i upodobań przyszłych mieszkańców domu. Projekt dostępny jest w wersji z garażem jednostanowiskowym - Helike Nowa II.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych, posadowione na betonowych fundamentach. Ściany wewnętrzne z bloczków z keramzytobetonu lub wapienno-piaskowych, na poddaszu ścianki lekkie. Strop żelbetowy.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika i okładziną klinkierową. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.

Autor

Marcin Abramowicz
Jagoda Gruca

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 247 000 zł 189 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 443 000 zł 325 000 zł 316 000 zł
Elementy zewnętrzne 32 000 zł 22 000 zł tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.