Czy potrzebujesz więcej czasu?

 TAK / NIE
ZAMÓW KATALOG
71 352 04 40
BEZPŁATNE KONSULTACJE
FACEBOOK
DOŁĄCZ DO NAS
POMOC FACHOWCA
Sprawdź
NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ

Projekty domów z poddaszem

Projekty domów z poddaszem użytkowym to aktualnie najbardziej popularna kategoria wybierana przez Inwestorów. Największą ich zaletą jest stosunkowo niski koszt budowy domu w przeliczeniu na metr kwadratowy powierzchni użytkowej budynku. Ponadto realizacja takiego domu pozwala na uzyskanie sporej przestrzeni mieszkalnej na niewielkiej działce. Cechą charakterystyczną dla tej grupy projektów jest wyraźny podział na strefę dzienną, ogólnodostępną, ulokowaną na parterze, oraz strefę prywatną, nocną, mieszczącą się na poddaszu. W projektach domów z poddaszem użytkowym autorstwa naszej pracowni znajdujemy często wzbogaconą balkonami, licznymi przeszkleniami, tarasami czy podcieniami bryłę budynku, co umożliwia kontakt z przyrodą bez względu na pomieszczenie, w którym się znajdujemy, i bez względu na aurę panującą za oknem. Osoby ceniące sobie klasyczną, prostą bryłę budynku, pozbawioną zbędnych detali architektonicznych również odnajdą liczne propozycje domów znajdujące się w tej właśnie kategorii. Dowodem na różnorodność, niepowtarzalność, praktyczną aranżację wnętrz i komfort użytkowania naszych domów z poddaszem użytkowym zapewne będą liczne ich realizacje.

... więcej

Domy z poddaszem użytkowym

Kto w dzieciństwie nie marzył o przytulnym, oryginalnym pokoju na poddaszu? Już dziś to marzenie może zacząć się spełniać. Pracownia architektoniczna „Dobre Domy” przygotowała dla Państwa niezwykle bogatą ofertę projektów domów z poddaszem użytkowym. Nasi najlepsi specjaliści zadbali o to, aby koncepcje były przemyślane i niebanalne, a ich realizacja zapewniła komfort wszystkim mieszkańcom.

Cechy domów z poddaszem użytkowym:

 • To kompromis pomiędzy domem parterowym a dwukondygnacyjnym – zajmuje mniej miejsca niż dom parterowy o takiej samej powierzchni użytkowej.
 • Posiada schody, przy budowie należy więc uwzględnić przestrzeń, która przeznaczona zostanie na klatkę schodową.
 • Często posiadają loggie i balkony, które pozwalają na dobry widok dalszego otoczenia.
 • Różna wysokość pomieszczeń, która związana jest z obecnością skosów

Plusy domów z poddaszem użytkowym:

 • Możliwość rozłożenia inwestycji na etapy – dom z poddaszem można budować w podziale na kilka faz, co jest bardzo komfortowym rozwiązaniem.
 • Dobrze izolowane poddasze ogranicza ucieczkę ciepłego powietrza.
 • Poddasze można wykorzystać w standardowy, ale również bardzo kreatywny sposób. Fani sportu mogą urządzić tam mini siłownię, miłośnicy filmów urządzić domową salę kinową. Ważne jest to, że poddasze można zagospodarować później niż część parterową. Takie rozwiązanie sprawdzi się w przypadku młodych ludzi, którzy myślą o założeniu rodziny – przed pojawieniem się dziecka poddasze może służyć za strych lub suszarnię.  
 • Pozwala na maksymalne wykorzystanie niewielkiej działki, obniża koszty jej zakupu, nadaje się więc dla tych inwestorów, którzy nie posiadają dużego gruntu, ponieważ budynek z poddaszem użytkowym zajmie mniej miejsca niż parterówka, która posiada taką samą powierzchnie użytkową.
 • Łatwiejszy podział na strefę dzienną i nocną – na parterze urządzić można przestronny salon, w którym przyjmowani będą goście, a na poddaszu strefę sypialną oraz miejsce cichej pracy.
 • Łatwiejsze wykorzystanie naturalnego oświetlenia – warto zbudować dom tak, aby jego ściany szczytowe znajdowały się po bardziej nasłonecznionych stronach.
 • Plany miejskie w warunkach zagospodarowania przestrzennego najczęściej uwzględniają budowę domów z poddaszem użytkowym – warto o tym pamiętać przy wyborze projektu. 

Idealne dla:

 • Młodych ludzi, którzy w przyszłości planują powiększenie rodziny – poddasze użytkowe można zagospodarować dopiero po urodzeniu się dziecka.
 • Osób, które potrzebują spokojnego miejsca do pracy – na górze zaaranżować można wygodny pokój cichej pracy.

Koszty budowy domu z poddaszem użytkowym:

Domy z poddaszem użytkowym mają mniejszą niż dom parterowy powierzchnię dachu, co obniża jego koszt. Wydatki zależą od powierzchni ścian zewnętrznych, rodzaju klatki schodowej, wyboru materiałów przeznaczonych na wykończenie. Okna dachowe mogą powodować utratę ciepła, warto więc rozważyć wybór energooszczędnych szyb. Przy wyborze projektu domu warto zdecydować się na opcję z kosztorysem, którą przygotują dla Państwa nasi profesjonaliści.

SORTUJ WEDŁUG:   NAZWY  |  POWIERZCHNI UŻYTKOWEJ

1 2 ... 22 23 24 Następne
Twoja przeglądarka nie spełnia minimalnych wymagań naszego nowego serwisu!

Uaktualnij przęglądarkę aby wyświetlić naszą stronę poprawnie. Aktualizacja

×