Projekty domów z poddaszem

622 projektów

Sortuj według:

Sortuj wg:


Filtruj

Powierzchnia

od  

  m2   do  

  m2

Szerokość

od  

  m   do  

  m

Długość

od  

  m   do  

  m

Liczba pokoi

Typ zabudowy

Kondygnacje

Liczba łazienek

Garaż

podpiwniczenie

Kąt nachylenia dachu

Rodzaj dachu

Autor


Wyświetl:

Strona:

Projekty domów z poddaszem

Wybierz projekt domu z poddaszem użytkowym - funkcjonalny dom z poddaszem mieszkalnym dla każdego

Domy z użytkowym poddaszem zarówno w stylu tradycyjnym, jak i nowoczesnym cieszą się największym powodzeniem wśród inwestorów wybierających wymarzony projekt. To idealne rozwiązanie do każdego rodzaju działki, zarówno dużej, jak i małej, a także na tyle wąskiej, że dom parterowy byłby zupełnie niewystarczający. Dodanie jednej kondygnacji sprawia, że powierzchnia użytkowa zwiększa się, nie zabierając jednocześnie przestrzeni przeznaczonej na ogród bądź strefę wypoczynkową. W naszej ofercie domów parterowych z poddaszem użytkowym przeznaczonych dla każdej rodziny znajdziesz wiele rozwiązań, które możesz dopasować do swoich potrzeb oraz do wymiarów działki budowlanej.

Wybór projektu domu z poddaszem to inwestycja przyszłościowa. Jeśli dysponujesz ilością gotówki wystarczającą do wykończenia domu parterowego, ale myślisz o powiększeniu rodziny bądź masz w planach perspektywę zamieszkania ze starszym rodzicem, wybierz gotowy projekt domu jednorodzinnego, który umożliwi Ci zwiększenie jego powierzchni w dowolnym momencie. Co jeszcze zyskujesz, wybierając plany domów z poddaszem? Realizację swoich dziecięcych marzeń! W dzieciństwie zapewne chciałeś w mieszkać w pokoju ze skosem i oknami dachowymi, przez które można podziwiać niebo nocą - teraz to rozwiązanie znajduje się w zasięgu Twojej ręki i kieszeni, gdyż wiele z nich jest również tanich w budowie.

Dla kogo projekt domu z poddaszem użytkowym będzie najlepszym wyborem? Poznaj zalety projektów domów!

Przede wszystkim to idealne rozwiązanie dla małej lub średniej rodziny. Odpowiednio urządzony i zaplanowany dom jednorodzinny z poddaszem użytkowym charakteryzuje się tym, że będzie mogło wygodnie mieszkać w nim nawet 6 osób. Wyznaczenie strefy dziennej oraz nocnej będzie znacznie łatwiejsze dzięki dodatkowej kondygnacji, jaką jest urządzona przestrzeń poddasza. Domownicy, którzy zapragną odpocząć, będą mogli przejść na poddasze, gdzie w spokoju spędzą czas na górnej kondygnacji.

Kto jeszcze skorzysta z takiego projektu? Z pewnością właściciele działki o niewielkiej powierzchni bądź nietypowym układzie. Wąski teren nie sprzyja budowaniu dużych domów. W naszej ofercie znajdziesz także domy z poddaszem na wąską działkę - w tej kategorii znajdują się zarówno projekty domów małych, jak i tych o większym metrażu. Wybudowanie domu z poddaszem daje Ci gwarancję największej możliwej powierzchni użytkowej bez wykorzystania całego terenu działki budowlanej. Niezależnie od tego, czy wybierzesz projekt domu parterowego, czy może postawisz na dom piętrowy, dzięki zaadaptowaniu projektu poddasza znajdzie się jeszcze miejsce na garaż, piwnicę, taras lub ogródek.

Właściciele dużej działki, którzy pragną przeznaczyć znaczną jej część na ogrodowe wyposażenie rekreacyjne, takie jak basen czy duży plac zabaw dla dzieci z trampoliną, z pewnością także docenią zalety projektów domów z poddaszem. Wysokość budynku odgrywa tutaj dużą rolę. Budowanie w górę pozwoli bowiem zaoszczędzić również więcej zielonego miejsca, dzięki czemu możliwe stanie się zaplanowanie pięknego, wyróżniającego się ogrodu warzywnego bądź kwietnika.

Jaki jest koszt budowy domu z poddaszem użytkowym?

Warto podkreślić niskie koszty budowy domu z poddaszem użytkowym. To tańsza opcja niż dom parterowy o takiej samej powierzchni, gdyż zmniejsza się kwota, którą musisz przeznaczyć w pierwszym etapie inwestycji na budowę szerszych fundamentów.

Projekty domów parterowych - co zyskasz, wybierając idealny projekt domu energooszczędnego z garażem?

Wybór takiego projektu ma wiele zalet. Poniżej przedstawiamy najważniejsze z nich, które z pewnością pomogą Ci podjąć decyzję, czy taki projekt architektoniczny spełni parametry i wymagania stawiane wobec Twojego wymarzonego domu:

  • Taki dom daje możliwości rozbudowy. Nawet jeśli po wprowadzeniu się do gotowego budynku uznasz, że poddasze będzie pełnić funkcję strychu, gdzie będziesz gromadzić dodatkowe meble bądź rzeczy, których obecnie nie używasz, ale których nie chcesz wyrzucać. W razie potrzeby możesz zorganizować tam dodatkowy pokój lub przenieść swoją sypialnię, jeśli uznasz, że dół mieszkania przeznaczony będzie na otwartą strefę wspólną.
  • Dom z poddaszem wyróżnia także energooszczędność. Warto podkreślić, że domy podobnej powierzchni użytkowej notują znaczne różnice w stratach ciepła. Nawet mały dom z poddaszem wypada w tym zestawieniu znacznie lepiej, gdyż główną powierzchnią wymiany ciepła jest dach - ograniczając jego gabaryty, przyczyniasz się jednocześnie do zmniejszenia kosztów ogrzewania. Postaw na domy energooszczędne!
  • Domy z poddaszem projekty gotowe często są już z zaplanowanym już w bryle budynku garażem dwustanowiskowym. To istotna kwestia, która wpływa na powierzchnię zabudowy na działce budowlanej. Zaletą tego rozwiązania jest bezpośrednie przejście z domu do garażu - podczas mroźnych zim ma to znaczenie - nikt przecież nie lubi z rana wychodzić na zimne powietrze, zamiast od razu znaleźć się w ogrzewanym samochodzie. Postaw na projekty domów z garażem!

Gotowe projekty domów z poddaszem - tradycyjny czy nowoczesny? Wybierz odpowiedni projekt dopasowany do Ciebie!

W naszej bogatej ofercie domów mamy projekty domów nowoczesnych z poddaszem oraz tradycyjnych budynków. Idealna koncepcja domu z dachem dwuspadowym oraz balkonem to trend, który nigdy nie wychodzi z mody i sprawdza się w sąsiedztwie każdego rodzaju - niezależnie od tego, czy budujesz się na wsi, czy w aglomeracji miejskiej. Dom z dwuspadowym dachem pozwala na aranżację części dziennej na parterze oraz przeniesienie sypialni na wysokie poddasze, gdzie również możesz urządzić miejsce na balkon. Jeśli natomiast Twój idealny dom ma być wyrażony poprzez nowoczesny projekt, postaw na przeszklenia oraz nieco mniej standardowe wykończenie elewacji. Zamiast inwestować w klinkier lub farbę elewacyjną na całej powierzchni, wybierz projekt, który zakłada wykorzystanie bardziej oryginalnych połączeń materiałów, jak np. okładziny drewnianej. Jednocześnie taki projekt będzie zawierał mniej detali, które mogłyby zaburzyć minimalistyczny styl nowoczesnego domu. Rozważ też, czy na garaż przeznaczysz część powierzchni domu, czy może jednak, zgodnie z najnowszymi trendami, wybudujesz oddzielny budynek. Możesz postawić na garaż jednostanowiskowy lub dwustanowiskowy w zależności od Twoich potrzeb. W naszej ofercie znajdziesz gotowe plany domów z poddaszem uwzględniające garaż.

Duży i mały dom z poddaszem mieszkalnym a prawo budowlane - co musisz wiedzieć?

Zanim zaczniesz wybierać wymarzony projekt, udaj się do odpowiedniego urzędu gminy i sprawdź miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. To niezbędny element przygotowania do wybudowania domu. Niekiedy warunki zabudowy określają dokładnie, jakie budynki możesz stawiać w konkretnym sąsiedztwie. Dokumenty, które musisz sprawdzić w urzędzie, zawierają takie informacje, jak: dopuszczalna liczba kondygnacji, kąt nachylenia dachu, odległość od granicy działki czy niekiedy (na terenie zabudowań zabytkowych) także styl budynku (czyli np. kolor dachu bądź elewacji). Dopiero mając takie dane dotyczące rozplanowania przestrzeni, którą dysponujesz, możesz zdecydować, jaki dom z poddaszem i garażem oraz dwuspadowym dachem wybudować na swojej działce. Możesz również zdecydować się na dom z poddaszem bez garażu. Decyzja o zagospodarowaniu przestrzeni zależy wyłącznie od Ciebie. To Ty prowadząc budowę domu z kosztorysem, będziesz w stanie stwierdzić, która opcja jest najlepsza dla Ciebie i Twojej rodziny.

Wybierz idealny projekt domu jednorodzinnego z poddaszem! Szeroka oferta propozycji domów z poddaszem pozwoli Ci zagospodarować swoją działkę budowlaną zgodnie z przepisami oraz spełnić wszystkie Twoje oczekiwania. Jeśli natomiast marzysz o nowoczesnym projekcie domu z poddaszem, który będzie zwartą bryłą budowaną do góry, ale Twoja rodzina potrzebuje znacznie więcej miejsca, zajrzyj do naszej kategorii domów piętrowych - wybór jest w Twoich rękach!

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z atrakcyjnymi promocjami na projekty oraz poradami dotyczącymi budowy i wystroju domu!

Podaj imię

Podaj adres e-mail

Dziękujemy

SPRAWDŹ SKRZYNKĘ I POTWIERDŹ SWÓJ ZAPIS DO NEWSLETTERA

Ważne informacje

Polecane kategorie

Polecane

Newsletter

Zapisz się do newslettera
i otrzymaj

100

rabatu

na projekt Twojego domu!

Newsletter

Zostań z nami!
Otrzymałeś

5%

rabatu

na projekt Twojego domu!

Sprawdź dostępność projektu

W celu sprawdzenia dostępności tego projektu prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta (tel. 71 352 04 40, biuro@dobredomy.pl).

71 352 04 40

bezpłatne konsultacje