Projekty domów z poddaszem

Sortuj według:

Sortuj wg:


Filtruj

Powierzchnia

od  

  m2   do  

  m2

Szerokość

od  

  m   do  

  m

Długość

od  

  m   do  

  m

Liczba pokoi

Typ zabudowy

Kondygnacje

Liczba łazienek

Garaż

podpiwniczenie

Kąt nachylenia dachu

Rodzaj dachu

Autor


Wyświetl:

Strona:

Projekty domów z poddaszem

Projekt domu z poddaszem użytkowym – funkcjonalny dom dla każdego

Domy z poddaszem użytkowym cieszą się największym powodzeniem wśród inwestorów wybierających wymarzony projekt. Są one idealnym wyborem do zagospodarowania każdego rodzaju działki, zarówno dużej, jak i małej, a także na tyle wąskiej, że dom parterowy byłby zupełnie niewystarczający. Dodanie jednej kondygnacji do zwykłego projektu domu parterowego bądź do domu piętrowego sprawia, że powierzchnia użytkowa zwiększa się, nie zabierając jednocześnie przestrzeni przeznaczonej na ogród bądź strefę wypoczynkową, np. taras. W naszej ofercie domów z poddaszem użytkowym znajdziesz wiele projektów, które możesz dopasować do swoich potrzeb oraz do wymiarów działki budowlanej.

Dom z poddaszem to najczęściej wybierana inwestycja przyszłościowa. Jeśli dysponujesz ilością gotówki wystarczającą do wykończenia domu parterowego, ale myślisz o powiększeniu rodziny bądź masz w planach perspektywę zamieszkania ze starszym rodzicem, wybierz projekt domu, który umożliwi Ci zwiększenie jego powierzchni użytkowej w dowolnym momencie. Co jeszcze zyskujesz, wybierając dom z poddaszem? Realizację swoich dziecięcych marzeń! W dzieciństwie zapewne chciałeś w mieszkać w pokoju ze skosem i oknami dachowymi, przez które można podziwiać niebo nocą – teraz to rozwiązanie znajduje się w zasięgu Twojej ręki i kieszeni, gdyż wiele domów z poddaszem jest również tanich w budowie.

Dla kogo projekt domu z użytkowym poddaszem jest najlepszym wyborem?

Przede wszystkim jest to projekt idealny dla małej lub średniej rodziny. W odpowiednio urządzonym i zaplanowanym domu z poddaszem będzie wygodnie mieszkać nawet 6 osób. Wyznaczenie strefy dziennej oraz nocnej będzie znacznie łatwiejsze dzięki dodatkowej kondygnacji, jaką jest poddasze. Domownicy, którzy zapragną odpocząć i spędzić trochę czasu bez towarzystwa, będą mogli w spokoju udać się na piętro.

Kto jeszcze skorzysta z takiego projektu? Z pewnością właściciele działki o niewielkiej powierzchni bądź nietypowym układzie. Wąski teren nie sprzyja budowaniu dużych domów. W naszej ofercie znajdziesz także domy przeznaczone specjalnie pod budowę na wąskiej działce – w tej kategorii znajdują się także projekty z poddaszem użytkowym. Wybudowanie takiego domu daje Ci gwarancję największej możliwej powierzchni użytkowej bez wykorzystania całego terenu działki budowlanej. Niezależnie od tego, czy wybierzesz dom parterowy z poddaszem, czy może postawisz dom piętrowy, dzięki zaadaptowaniu projektu poddasza znajdzie się jeszcze miejsce na taras lub ogródek.

Właściciele dużej działki, którzy pragną przeznaczyć znaczną jej część na ogrodowe wyposażenie rekreacyjne, takie jak basen czy duży plac zabaw dla dzieci z trampoliną, z pewnością także docenią zalety projektów domów z poddaszem. Budowanie w górę pozwoli zaoszczędzić również więcej zielonego miejsca, dzięki czemu możliwe stanie się zaplanowanie idealnego ogrodu warzywnego bądź kwietnika.

Warto podkreślić także niskie koszty budowy domu z poddaszem. Jest on tańszy w budowie niż dom parterowy o takiej samej powierzchni, gdyż zmniejsza się kwota, którą musisz przeznaczyć w pierwszym etapie inwestycji na budowę szerszych fundamentów.

Dom z poddaszem – co zyskasz, wybierając taki projekt?

Wybór takiego projektu ma wiele zalet. Poniżej przedstawiamy najważniejsze z nich, które z pewnością pomogą Ci podjąć decyzję, czy taki projekt architektoniczny spełni wymagania stawiane wobec Twojego wymarzonego domu:

  • Taki dom daje możliwości rozbudowy. Nawet jeśli po wprowadzeniu się do gotowego budynku uznasz, że poddasze będzie pełnić funkcję strychu, gdzie będziesz gromadzić dodatkowe meble bądź rzeczy, których obecnie nie używasz, ale których nie chcesz wyrzucać. W razie potrzeby możesz zorganizować tam dodatkowy pokój lub przenieść swoją sypialnię, jeśli uznasz, że dół mieszkania przeznaczony będzie na otwartą strefę wspólną.
  • Dom z poddaszem jest także energooszczędny. Warto podkreślić, że taki dom oraz dom parterowy o podobnej powierzchni użytkowej notują znaczne różnice w stratach ciepła. Dom z poddaszem wypada w tym zestawieniu znacznie lepiej, gdyż główną powierzchnią wymiany ciepła jest dach – ograniczając jego gabaryty, przyczyniasz się jednocześnie do zmniejszenia kosztów ogrzewania.
  • Domy z poddaszem niezwykle często mają garaż zaplanowany już w bryle budynku. To istotna kwestia, która wpływa na powierzchnię zabudowy na działce budowlanej. Zaletą tego rozwiązania jest bezpośrednie przejście z domu do garażu – podczas mroźnych zim ma to znaczenie – nikt przecież nie lubi z rana wychodzić na zimne powietrze, zamiast od razu znaleźć się w ogrzewanym samochodzie.

Nowoczesny dom z poddaszem bądź tradycyjna bryła – wybór należy do Ciebie

W naszej bogatej ofercie domów z poddaszem znajdziesz projekt dla siebie, zarówno jeśli jesteś fanem architektonicznego tradycjonalizmu, jak i jeśli wolisz projekty domów nowoczesnych. Projekt domu jednorodzinnego z dachem dwuspadowym oraz balkonem to trend, który nigdy nie wychodzi z mody i sprawdza się w sąsiedztwie każdego rodzaju – niezależnie od tego, czy budujesz się na wsi, czy w aglomeracji miejskiej. Taka konstrukcja domu pozwala na aranżację części dziennej na parterze oraz przeniesienie sypialni na wysokie poddasze, gdzie również możesz zagospodarować miejsce na balkon. Jeśli natomiast Twój idealny dom ma być wyrażony poprzez nowoczesny projekt, postaw na przeszklenia oraz nieco mniej standardowe wykończenie elewacji. Zamiast inwestować w klinkier lub farbę elewacyjną na całej powierzchni, wybierz projekt, który zakłada wykorzystanie bardziej oryginalnych połączeń materiałów, jak np. okładziny drewnianej. Jednocześnie taki projekt będzie zawierał mniej detali, które mogłyby zaburzyć minimalistyczny styl nowoczesnego domu. Rozważ też, czy na garaż przeznaczysz część powierzchni domu, czy może jednak, zgodnie z najnowszymi trendami, wybudujesz oddzielny budynek.

Projekt domu z poddaszem a prawo budowlane – co musisz wiedzieć?

Zanim zaczniesz wybierać wymarzony projekt, udaj się do odpowiedniego urzędu gminy i sprawdź plany zagospodarowania przestrzennego. To niezbędny element przygotowania do zabudowania działki. Niekiedy warunki zabudowy określają dokładnie, jakie domy możesz stawiać w konkretnym sąsiedztwie. Dokumenty, które musisz sprawdzić w urzędzie, zawierają takie informacje, jak: dopuszczalna liczba kondygnacji, kąt nachylenia dachu, odległość od granicy działki czy niekiedy (na terenie zabudowań zabytkowych) także styl budynku (czyli np. kolor dachu bądź elewacji). Dopiero mając takie dane dotyczące rozplanowania przestrzeni, którą dysponujesz, możesz zdecydować, jaki dom wybudować na swojej działce.

Skorzystaj z naszych gotowych projektów domów z poddaszem i znajdź odpowiedni dla siebie i Twojej rodziny. Szeroka oferta w kolekcji domów pozwoli Ci zagospodarować swoją działkę budowlaną zgodnie z przepisami oraz spełnić wszystkie Twoje oczekiwania. Jeśli natomiast marzysz o domu, który będzie również budowany do góry, ale Twoja rodzina potrzebuje znacznie więcej miejsca, zajrzyj do naszej kategorii domów piętrowych i wybierz idealny projekt!

Zapisz się do newslettera

Newsletter

Podaj adres e-mail

1) Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Strzegomskiej 2-4 2) osobą kontaktową w sprawie danych osobowych z ramienia "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa jest Pełnomocnik ds. Ochrony Danych Osobowych Osobowych - e-mail: odo@dobredomy.pl , nr. tel. 71 352 04 40 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celach marketingowych na podstawie art. 6 ust 1 pkt a) RODO. 4) Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane i przetwarzane   więcej czasu cofnięcia wyrażonej zgody. 5) Pani/Pana dane osobowe mogą zostać przekazane podmiotom przetwarzającym je na zlecenie Administratora, takim jak: agencje marketingowe, dostawcy usług teleinformatycznych, firmy kurierskie, podmioty obsługujące płatności, dostawcy usług księgowych, prawnych i doradczych, podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa 6) posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania (jeżeli przetwarzanie odbywa się na podstawie zgody), którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem 7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony danych Osobowych gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.; 8) podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania oraz wyrażenia powyższych zgód marketingowych uniemożliwi otrzymywanie Newslettera. Jeśli chce Pani/Pan dowiedzieć się więcej na temat przetwarzanych przez nas danych osobowych – zachęcamy do zapoznania się z naszą Polityką Prywatności (https://www.dobredomy.pl/dd_files/File/polityka-prywatnosci-pracowni.pdf)

Dziękujemy

za zapis do newslettera

Ważne informacje

Polecane kategorie

Polecane

Newsletter

Zapisz się do newslettera
i otrzymaj

100

rabatu

na projekt Twojego domu!

Newsletter

Zostań z nami!
Otrzymałeś

5%

rabatu

na projekt Twojego domu!

Sprawdź dostępność projektu

W celu sprawdzenia dostępności tego projektu prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta (tel. 71 352 04 40, biuro@dobredomy.pl).