ZAMÓW KATALOG
71 352 04 40
BEZPŁATNE KONSULTACJE
FACEBOOK
DOŁĄCZ DO NAS
POMOC FACHOWCA
Sprawdź
NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ

CHARAKTERYSTYKA

Opis

Letycja to mały dom parterowy, idealny dla rodziny 3-4-osobowej. Nowoczesny wygląd i bardzo funkcjonalne wnętrze szczególnie przypadną do gustu młodym ludziom, szukającym niestandardowych rozwiązań nawet w tak małym domu. Projekt ten będzie również idealny dla seniorów, pragnących zamienić swoje mieszkanie w bloku na własny dom z ogródkiem. Plan domu podzielony jest na trzy strefy. Część dzienna zaprojektowana jest jako otwarta strefa, co optycznie powiększa przestrzeń. Duże przeszklenia - w salonie niemal cała ściana, długie, podwójne okno w jadalni oraz szerokie, panoramiczne okno w kuchni - sprawiają, że strefa ta jest bardzo jasna i przestronna. Dwie sypialnie i łazienka umieszczone są w górnej części domu. Każdy pokój ma bezpośrednie wyjście na taras, co jeszcze bardziej przybliży mieszkańców do natury. Z wiatrołapu przechodzi się bezpośrednio do części gospodarczej - kotłowni, a stamtąd do garażu. Wśród pozostałych atutów tego niewielkiego domku należy wymienić dodatkowe wc, spiżarnię oraz wnękę na zabudowaną szafę w hallu.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych ocieplone styropianem, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop gęstożebrowy.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną drewnianą i kamienną. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

 • Marcin Abramowicz
 • Marta Zaperty-Adamek

KOSZTORYS

CENY UŚREDNIONE
kosztorys ceny uśrednione – jest to opracowanie, w którym ceny materiałów, robocizny i sprzętu zostały przyjęte jako średnie ceny, dostępne w cennikach SEKOCENBUD. Kosztorysy te przedstawiają koszty budowy dla systemu wynajęcia firmy budowlanej, która na zlecenie wybuduje budynek mieszkalny. Zawarte koszty obejmują pełen zakres łącznie z robotami zewnętrznymi, wejściami i tarasem, zgodnie z projektem budowlanym.
CENY PRZY
BUDOWIE METODĄ
GOSPODARCZĄ
kosztorysy dla systemu gospodarczego – opracowanie to przedstawia koszty wybudowania budynku w zakresie wynajęcia ekip budowlanych a także zaangażowania się inwestora w niektóre roboty budowlane i prace zlecone „fachowcom”. W stosunku do cen średnich, ceny te uwzględniają minimalne stawki robocizny, a dla materiałów budowlanych - ceny z 10% rabatem. Zakres kosztów pośrednich (organizacji placu budowy czy kosztów związanych z prowadzeniem firmy budowlanej) oraz zakupu materiałów, został przyjęty na minimalnym poziomie. Koszty te również obejmują pełen zakres robót łącznie z zakresem zewnętrznym.
WERSJA EKONOMICZNA
kosztorys w wersji ekonomicznej – przedstawia koszty tak jak w przypadku metody gospodarczej, czyli minimalne robocizny i kosztów pośrednich. Jednakże w swoim zakresie nie obejmują robót zewnętrznych, oraz materiały opisane w projekcie jak np. dachówka ceramiczna czy izolacja cieplna, stolarka okienna zostały zastąpione materiałami tańszymi dostępnymi na rynku. W zakresie wykończenia elewacji, w kosztorysie tym został przyjęty tynk mineralny (zamiana wykończenia z kamienia czy desek elewacyjnych na tynk mineralny).
Stan surowy
zamknięty
stan surowy zamknięty - to etap budowy, który obejmuje roboty ziemne i fundamentowe, roboty murowe, stropy, konstrukcję i pokrycie dachu. Wykonane są również wylewki betonowe pod posadzki, ścianki działowe oraz wmontowane są okna i drzwi zewnętrzne.
181 000 zł 138 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Stan wykończony
Stan wykończony "pod klucz" jest to etap końcowy budowy. Obejmuje elementy stanu surowego zamkniętego oraz dodatkowo: wykończenie ścian i sufitów wraz z ociepleniem dachu, wykonanie elewacji, wykonanie podłóg i posadzek, wykonanie i wykończenie balkonów oraz stolarkę wewnętrzną.
325 000 zł 239 000 zł 273 000 zł
Elementy zewnętrzne
elementy zewnętrzne – dotyczą wejść, podjazdów i tarasów.
25 000 zł 18 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Instalacje
instalacje – ich wartość przyjmowana jest szacunkowo, na poziomie 20% wartości robót kosztorysowych w danej wersji wyceny
65 000 zł 47 800 zł 54 600 zł

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają
szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji
przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.

Parametry

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA89.2 m²
+ Powierzchnia garażu19.7 m²
Powierzchnia zabudowy154.2 m²
Kubatura netto317.3 m³
Powierzchnia dachu222.3 m²
Kąt nachylenia dachu30°
Wysokość budynku7.0 m
Min. wymiary działki dł.19.95 m
Min. wymiary działki szer.20.90 m
Liczba pokoi2
Liczba łazienek2
Garaż1
ZAMÓW PROJEKT    2 333 zł 2 583 zł* * promocja dotyczy klientów indywidualnych

Dlaczego warto u nas zamówić projekt?

Do każdego projektu otrzymasz:

 • zestawienie materiałów do stanu surowego
 • zestawienie powierzchni ścian
 • bezpłatną zgodę na zmiany w dokumentacji
 • pakiet energetyczny
 • obrys budynku w skali 1:500 w formacie pdf lub dwg
 • zbiór poradników od producentów materiałów budowlanych
 • teczkę na dokumentację projektową

oraz w zależności od projektu:

 • projekt prefabrykowanej więźby dachowej
 • plan wentylacji mechanicznej

Bezpłatne konsultacje z architektem:

Wszystkie projekty na stronie są wykonane przez architektów z Pracowni Dobre Domy. Możesz bezpośrednio skontaktować się z autorem projektu: email: info@dobredomy.pl / tel. 71 352 04 40

Gwarancja satysfakcji

Jeśli zakupiony projekt nie spełni Twoich oczekiwań, masz 14 dni na jego zwrot i otrzymanie pieniędzy z powrotem lub 90 dni na wymianę na inny projekt.

Najszybsza realizacja zamówienia

Zamówiony projekt wysyłamy w ciągu 24h!*
*nie dotyczy projektów w fazie koncepcji

Bezpłatna wysyłka

Komentarze z forum

2017-05-12 08:33

Szanowni Państwo, bardzo spodobały mi się drzwi wejściowe wykorzystane w tym projekcie. Proszę o informacje, gdzie można je dostać.
Dzień dobry, niestety nie współpracujemy z żadną firmą stolarki okiennej ani drzwiowej. Dlatego nie jestem w stanie wskazać konkretnego producenta. Pozdrawiam!

Dobre Domy

+

2017-05-11 10:57

Szanowni Państwo, bardzo spodobały mi się drzwi wejściowe wykorzystane w tym projekcie. Proszę o informacje, gdzie można je dostać.

Barbara

+

2016-08-18 11:47

Witam,  Bardzo podoba nam się projekt Letycja, jednak brakuje nam dodatkowych pomieszczeń. Wiem że można podnieść ściankę kolankową o 20 cm aby uzyskać poddasze do adaptacji. Chciałabym zapytać gdzie w tym projekcie można umieścić schody? Może ktoś kto budował Letycje z poddaszem wysłał by zdjęcie projektu na adres. k.bankiewicz@wp.pl. Z góry dziękuję
Witam. Schody na poddasze zajmą około 5-6 m2 powierzchni parteru. Można je zaprojektować np. w miejscu łazienki i szafy w holu. Ewentualnie w dowolnym wybranym przez Państwa miejscu, dostosowując konstrukcję budynku do nowego układu pomieszczeń. Pozdrawiam

Dobre Domy

+

2016-08-17 20:51

Witam,  Bardzo podoba nam się projekt Letycja, jednak brakuje nam dodatkowych pomieszczeń. Wiem że można podnieść ściankę kolankową o 20 cm aby uzyskać poddasze do adaptacji. Chciałabym zapytać gdzie w tym projekcie można umieścić schody? Może ktoś kto budował Letycje z poddaszem wysłał by zdjęcie projektu na adres. k.bankiewicz@wp.pl. Z góry dziękuję

Karolina

+

2016-03-31 08:18

Witam,,   czy możliwe jest w tym projekcje umiejscowienie kominka przy toalecie (tak jak w Lukrecji - ale tam nie ma osobno toalety), łazienka i toaleta miałyby być osobno a ściana z tv bez kominka.. Ogrzewanie interesuje mnie podłogowe na pompę powietrza więc drugi komin byłby zbędny. 
Witam. Tak, jest możliwość przesunięcia kominka. Tego typu zmiany proponujemy wykonać na etapie adaptacji projektu. Nasza pracownia jako autor projektu wyda bezpłatną zgodę na wprowadzenie zmian. Pozdrawiam.

Dobre Domy

+

Twój IP: 54.226.25.74
Komentarz:
Podpis:

Zobacz wszystkie komentarze

Twoja przeglądarka nie spełnia minimalnych wymagań naszego nowego serwisu!

Uaktualnij przęglądarkę aby wyświetlić naszą stronę poprawnie. Aktualizacja

×