Rzuty

Harold
Rzut parter
Harold
Rzut poddasze
Harold
Rzut działki

Elewacje

Harold
Elewacja przód
Harold
Elewacja boczna
Harold
Elewacja boczna
Harold
Elewacja tył

Przekroje

Opis

Harold to ciekawy dom z poddaszem użytkowym, zaprojektowany w ponadczasowym, klasycznym stylu. Uwagę przykuwa mocno zadaszony taras od strony ogrodowej. Do środka domu prowadzi ustawny wiatrołap. W hallu zaprojektowano niedużą łazienkę, kotłownię z przejściem do garażu oraz gabinet, dyskretnie umieszczony za schodami. Zapewni to ciszę i spokój podczas pracy lub nauki. Strefa dzienna to salon otwarty na jadalnię i kuchnię, która została tak rozplanowana, aby w łatwy sposób móc ją oddzielić, w ramach adaptacji, ścianką działkową. Na użytkowym poddaszu znajdują się trzy pokoje oraz łazienka z pralnią. Warto podkreślić, że każda sypialnia ma własną garderobę.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne z bloczków gazobetonowych, ściany wewnętrzne parteru z bloczków wapienno-piaskowych, posadowione na betonowych fundamentach. Na poddaszu ścianki o konstrukcji lekkiej, gipsowo-kartonowe, wypełnione wełną mineralną. Strop żelbetowy monolityczny.

Wykończenie

Elewacje pokryte okładziną klinkierową. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną lub cementową.

Autor

Tomasz Flak
Katarzyna Widurska

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 374 000 zł 321 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 687 000 zł 588 000 zł 482 000 zł
Elementy zewnętrzne 26 000 zł 21 000 zł tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.