Rzuty

Kalina II
Rzut parter
Kalina II
Rzut poddasza
Kalina II
Rzut działki

Elewacje

Kalina II
Elewacja przód
Kalina II
Elewacja boczna
Kalina II
Elewacja boczna
Kalina II
Elewacja tył

Przekroje

Opis

PROJEKT DOSTĘPNY TYLKO U NAS

Kalina II to wyjątkowy projekt domu z poddaszem do adaptacji. Układ pomieszczeń, jaki został zaproponowany, umożliwia rozbudowę domu w przyszłości, poprzez przystosowanie strychu do funkcji mieszkalnej. Prosto z wiatrołapu przechodzi się do kotłowni, a dalej do dwustanowiskowego garażu. Na parterze zaplanowana została otwarta strefa dzienna, w której salon łączy się z jadalnią i kuchnią. Niewielka spiżarnia, zlokalizowana tuż przy kuchni, świetnie sprawdzi się jako schowek. Miejsce pod schodami zostało przeznaczone na małą, ale wygodną łazienkę. W prywatnej strefie domowników znajdują się trzy pokoje oraz wspólna łazienka. Warto podkreślić, że największa sypialnia, przeznaczona dla Rodziców, posiada osobna garderobę i łazienkę. Dużym atutem tego domu jest pustka nad salonem. Nieużytkowy strych można w ramach adaptacji przekształcić na pomieszczenia mieszkalne i wydzielić tam dwa pokoje oraz łazienkę. Projekt dostępny jest w wersji bez poddasza użytkowego - Kalina oraz w wersji bez poddasza użytkowego, z dachem wielospadowym - Jeżyna, Jeżyna II i Jeżyna III.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop gęstożebrowy oraz żelbetowy.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną kamienną. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

Marcin Abramowicz
Marta Zaperty-Adamek

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 303 000 zł 242 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 540 000 zł 422 000 zł 397 000 zł
Elementy zewnętrzne 33 000 zł 26 000 zł tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.