ZAMÓW KATALOG
E-BOOK
71 352 04 40
BEZPŁATNE KONSULTACJE
FACEBOOK
DOŁĄCZ DO NAS
POMOC FACHOWCA
Sprawdź
NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ

CHARAKTERYSTYKA

Opis

PROJEKT DOSTĘPNY TYLKO U NAS

Kaspian II to projekt uroczego, małego domu jednorodzinnego, parterowego, z jednostanowiskowym garażem. Dwuspadowy dach i prosty zarys ścian pozytywnie wpłyną na koszty budowy. Stosunkowo niewielka powierzchnia użytkowa w tym domu została doskonale zaplanowana. Przechowywanie rzeczy jest bardzo istotną sprawą w codziennym życiu, dlatego architekci zadbali, aby znalazło się miejsce dla dwóch dużych, zabudowanych szaf - w wiatrołapie i w hallu. Pomocna będzie również spiżarnia, która oprócz swojej tradycyjne roli świetnie sprawdzi się również jako schowek dla drobnych sprzętów gospodarczych i porządkowych. Strefa dzienna zajmuje lewe skrzydło domu. Pokój dzienny jest pięknie doświetlony dużym, przesuwnym oknem. Jadalnia umieszczona została w całkowicie przeszklonym wykuszu. Otwarta kuchnia zapewni aktywne uczestniczenie w życiu rodzinnym nawet podczas gotowania. Całości dopełnia niewielka łazienka dla gości umieszczona w hallu. Strefa nocna to trzy odizolowane od codziennego zgiełku sypialnie oraz duża łazienka. Projekt dostępny jest w wersji bez garażu (Kaspian) i z garażem dwustanowiskowym (Kaspian III), a także w wersjach z takim samym układem pomieszczeń, ale wielospadowym dachem - Talita (bez garażu), Talita II (garaż jednostanowiskowy) oraz Talita III (garaż dwustanowiskowy).

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych, posadowione na betonowych fundamentach. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop prefabrykowany z wiązarów drewnianych.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną kamienną i drewnianą. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.

Autor

 • Marcin Abramowicz
 • Jagoda Gruca

KOSZTORYS

CENY UŚREDNIONE
kosztorys ceny uśrednione – jest to opracowanie, w którym ceny materiałów, robocizny i sprzętu zostały przyjęte jako średnie ceny, dostępne w cennikach SEKOCENBUD. Kosztorysy te przedstawiają koszty budowy dla systemu wynajęcia firmy budowlanej, która na zlecenie wybuduje budynek mieszkalny. Zawarte koszty obejmują pełen zakres łącznie z robotami zewnętrznymi, wejściami i tarasem, zgodnie z projektem budowlanym.
CENY PRZY
BUDOWIE METODĄ
GOSPODARCZĄ
kosztorysy dla systemu gospodarczego – opracowanie to przedstawia koszty wybudowania budynku w zakresie wynajęcia ekip budowlanych a także zaangażowania się inwestora w niektóre roboty budowlane i prace zlecone „fachowcom”. W stosunku do cen średnich, ceny te uwzględniają minimalne stawki robocizny, a dla materiałów budowlanych - ceny z 10% rabatem. Zakres kosztów pośrednich (organizacji placu budowy czy kosztów związanych z prowadzeniem firmy budowlanej) oraz zakupu materiałów, został przyjęty na minimalnym poziomie. Koszty te również obejmują pełen zakres robót łącznie z zakresem zewnętrznym.
WERSJA EKONOMICZNA
kosztorys w wersji ekonomicznej – przedstawia koszty tak jak w przypadku metody gospodarczej, czyli minimalne robocizny i kosztów pośrednich. Jednakże w swoim zakresie nie obejmują robót zewnętrznych, oraz materiały opisane w projekcie jak np. dachówka ceramiczna czy izolacja cieplna, stolarka okienna zostały zastąpione materiałami tańszymi dostępnymi na rynku. W zakresie wykończenia elewacji, w kosztorysie tym został przyjęty tynk mineralny (zamiana wykończenia z kamienia czy desek elewacyjnych na tynk mineralny).
Stan surowy
zamknięty
stan surowy zamknięty - to etap budowy, który obejmuje roboty ziemne i fundamentowe, roboty murowe, stropy, konstrukcję i pokrycie dachu. Wykonane są również wylewki betonowe pod posadzki, ścianki działowe oraz wmontowane są okna i drzwi zewnętrzne.
212 000 zł 161 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Stan wykończony
Stan wykończony "pod klucz" jest to etap końcowy budowy. Obejmuje elementy stanu surowego zamkniętego oraz dodatkowo: wykończenie ścian i sufitów wraz z ociepleniem dachu, wykonanie elewacji, wykonanie podłóg i posadzek, wykonanie i wykończenie balkonów oraz stolarkę wewnętrzną.
371 000 zł 273 000 zł 240 000 zł
Elementy zewnętrzne
elementy zewnętrzne – dotyczą wejść, podjazdów i tarasów.
25 000 zł 18 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Instalacje
instalacje – ich wartość przyjmowana jest szacunkowo, na poziomie 20% wartości robót kosztorysowych w danej wersji wyceny
74 200 zł 54 600 zł 48 000 zł

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają
szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji
przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.

Parametry

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA113.3 m²
+ Powierzchnia garażu20.1 m²
Powierzchnia zabudowy178.9 m²
Kubatura netto414.9 m³
Powierzchnia dachu225.6 m²
Powierzchnia dachu płaskiego16.8 m²
Kąt nachylenia dachu25°
Wysokość budynku6.5 m
Min. wymiary działki dł.23.48 m
Min. wymiary działki szer.23.70 m
Liczba pokoi3
Liczba łazienek2
Garaż1
ZAMÓW PROJEKT    2 480 zł 2 730 zł* * promocja dotyczy klientów indywidualnych

Dlaczego warto u nas zamówić projekt?

Do każdego projektu otrzymasz:

 • zestawienie materiałów do stanu surowego
 • zestawienie powierzchni ścian
 • bezpłatną zgodę na zmiany w dokumentacji
 • pakiet energetyczny
 • obrys budynku w skali 1:500 w formacie pdf lub dwg
 • zbiór poradników od producentów materiałów budowlanych
 • teczkę na dokumentację projektową

oraz w zależności od projektu:

 • projekt prefabrykowanej więźby dachowej
 • plan wentylacji mechanicznej

Bezpłatne konsultacje z architektem:

Wszystkie projekty na stronie są wykonane przez architektów z Pracowni Dobre Domy. Możesz bezpośrednio skontaktować się z autorem projektu: email: info@dobredomy.pl / tel. 71 352 04 40

Gwarancja satysfakcji

Jeśli zakupiony projekt nie spełni Twoich oczekiwań, masz 14 dni na jego zwrot i otrzymanie pieniędzy z powrotem lub 90 dni na wymianę na inny projekt.

Najszybsza realizacja zamówienia

Zamówiony projekt wysyłamy w ciągu 24h!*
*nie dotyczy projektów w fazie koncepcji

Bezpłatna wysyłka

Komentarze z forum

2019-01-20 20:19

8 godzin temu, Gość Klaudia napisał: Witam, Proszę o przesłanie bezpłatnych materiałów dot. tego projektu na adres klaudia.toporkiewicz@gmail.com
Dzień dobry, materiały zostały wysłane na podany adres. Pozdrawiam. 

Dobre Domy

+

2019-01-20 12:16

Witam, Proszę o przesłanie bezpłatnych materiałów dot. tego projektu na adres klaudia.toporkiewicz@gmail.com

Klaudia

+

2017-07-10 06:53

Witam,  Proszę o przesłanie bezpłanych materiałów dot. tego proejektu na adres agata.chydz@gmail.com
Witam. Materiały prześlemy w dniu dzisiejszym. Pozdrawiam.

Dobre Domy

+

2017-07-09 09:22

Witam,  Proszę o przesłanie bezpłanych materiałów dot. tego proejektu na adres agata.chydz@gmail.com

Agata

+

2017-04-30 10:10

Czy ktoś budował ten dom? Jestem ciekawa ile wyszedł koszt stanu surowego zamkniętego . Ktoś coś ?

Jola

+

Twój IP: 3.87.147.184
Komentarz:
Podpis:

Zobacz wszystkie komentarze

Twoja przeglądarka nie spełnia minimalnych wymagań naszego nowego serwisu!

Uaktualnij przęglądarkę aby wyświetlić naszą stronę poprawnie. Aktualizacja

×