Rzuty

Kaspian II
Rzut parter
Kaspian II
Rzut działki

Elewacje

Kaspian II
Elewacja przód
Kaspian II
Elewacja boczna
Kaspian II
Elewacja boczna
Kaspian II
Elewacja tył

Przekroje

Opis

PROJEKT DOSTĘPNY TYLKO U NAS

Kaspian II to projekt uroczego, małego domu jednorodzinnego, parterowego, z jednostanowiskowym garażem. Dwuspadowy dach i prosty zarys ścian pozytywnie wpłyną na koszty budowy. Stosunkowo niewielka powierzchnia użytkowa w tym domu została doskonale zaplanowana. Przechowywanie rzeczy jest bardzo istotną sprawą w codziennym życiu, dlatego architekci zadbali, aby znalazło się miejsce dla dwóch dużych, zabudowanych szaf - w wiatrołapie i w hallu. Pomocna będzie również spiżarnia, która oprócz swojej tradycyjne roli świetnie sprawdzi się również jako schowek dla drobnych sprzętów gospodarczych i porządkowych. Strefa dzienna zajmuje lewe skrzydło domu. Pokój dzienny jest pięknie doświetlony dużym, przesuwnym oknem. Jadalnia umieszczona została w całkowicie przeszklonym wykuszu. Otwarta kuchnia zapewni aktywne uczestniczenie w życiu rodzinnym nawet podczas gotowania. Całości dopełnia niewielka łazienka dla gości umieszczona w hallu. Strefa nocna to trzy odizolowane od codziennego zgiełku sypialnie oraz duża łazienka. Projekt dostępny jest w wersji bez garażu (Kaspian) i z garażem dwustanowiskowym (Kaspian III), a także w wersjach z takim samym układem pomieszczeń, ale wielospadowym dachem - Talita (bez garażu), Talita II (garaż jednostanowiskowy) oraz Talita III (garaż dwustanowiskowy).

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych, posadowione na betonowych fundamentach. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop prefabrykowany z wiązarów drewnianych.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną kamienną i drewnianą. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.

Autor

Marcin Abramowicz
Jagoda Gruca

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 212 000 zł 161 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 371 000 zł 273 000 zł 240 000 zł
Elementy zewnętrzne 25 000 zł 18 000 zł tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.