Czy potrzebujesz więcej czasu?

 TAK / NIE
ZAMÓW KATALOG
71 352 04 40
BEZPŁATNE KONSULTACJE
FACEBOOK
DOŁĄCZ DO NAS
POMOC FACHOWCA
Sprawdź
NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ

CHARAKTERYSTYKA

Opis

Projekt domu Atlas III to dom idealnie pasujący na działkę z wjazdem od południa. Dom Atlas III dedykowany jest 4-6-osobowej rodzinie, poszukującej projektu domu bez garażu. Na parterze znajduje się część dzienna z obszernym salonem połączonym z jadalnią i bezpośrednim dostępem do kuchni, część gospodarcza oraz gabinet. Na poddaszu zlokalizowano część nocną z sypialniami dzieci, sypialnią rodziców z oddzielną garderobą i ogólnodostępną łazienką. W strefie wejściowej zlokalizowano garderobę oraz pomieszczenie gospodarcze. W ramach adaptacji można powiększyć salon kosztem gabinetu oraz wydzielić kuchnię i jadalnię. Projekt dostępny w wersji z garażem dwustanowiskowym - Atlas II oraz w wersji z garażem jednostanowiskowym - Atlas.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne z pustaków ceramicznych docieplonych wełną mineralną, posadowione na betonowych fundamentach. Ściany wewnętrzne z pustaków ceramicznych Strop żelbetowy, monolityczny.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.

Autor

  • Marcin Abramowicz

KOSZTORYS

CENY UŚREDNIONE
kosztorys ceny uśrednione – jest to opracowanie, w którym ceny materiałów, robocizny i sprzętu zostały przyjęte jako średnie ceny, dostępne w cennikach SEKOCENBUD. Kosztorysy te przedstawiają koszty budowy dla systemu wynajęcia firmy budowlanej, która na zlecenie wybuduje budynek mieszkalny. Zawarte koszty obejmują pełen zakres łącznie z robotami zewnętrznymi, wejściami i tarasem, zgodnie z projektem budowlanym.
CENY PRZY
BUDOWIE METODĄ
GOSPODARCZĄ
kosztorysy dla systemu gospodarczego – opracowanie to przedstawia koszty wybudowania budynku w zakresie wynajęcia ekip budowlanych a także zaangażowania się inwestora w niektóre roboty budowlane i prace zlecone „fachowcom”. W stosunku do cen średnich, ceny te uwzględniają minimalne stawki robocizny, a dla materiałów budowlanych - ceny z 10% rabatem. Zakres kosztów pośrednich (organizacji placu budowy czy kosztów związanych z prowadzeniem firmy budowlanej) oraz zakupu materiałów, został przyjęty na minimalnym poziomie. Koszty te również obejmują pełen zakres robót łącznie z zakresem zewnętrznym.
WERSJA EKONOMICZNA
kosztorys w wersji ekonomicznej – przedstawia koszty tak jak w przypadku metody gospodarczej, czyli minimalne robocizny i kosztów pośrednich. Jednakże w swoim zakresie nie obejmują robót zewnętrznych, oraz materiały opisane w projekcie jak np. dachówka ceramiczna czy izolacja cieplna, stolarka okienna zostały zastąpione materiałami tańszymi dostępnymi na rynku. W zakresie wykończenia elewacji, w kosztorysie tym został przyjęty tynk mineralny (zamiana wykończenia z kamienia czy desek elewacyjnych na tynk mineralny).
Stan surowy
zamknięty
stan surowy zamknięty - to etap budowy, który obejmuje roboty ziemne i fundamentowe, roboty murowe, stropy, konstrukcję i pokrycie dachu. Wykonane są również wylewki betonowe pod posadzki, ścianki działowe oraz wmontowane są okna i drzwi zewnętrzne.
223 000 zł 155 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Stan wykończony
Stan wykończony "pod klucz" jest to etap końcowy budowy. Obejmuje elementy stanu surowego zamkniętego oraz dodatkowo: wykończenie ścian i sufitów wraz z ociepleniem dachu, wykonanie elewacji, wykonanie podłóg i posadzek, wykonanie i wykończenie balkonów oraz stolarkę wewnętrzną.
372 000 zł 255 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Elementy zewnętrzne
elementy zewnętrzne – dotyczą wejść, podjazdów i tarasów.
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
Instalacje
instalacje – ich wartość przyjmowana jest szacunkowo, na poziomie 20% wartości robót kosztorysowych w danej wersji wyceny
74 400 zł 51 000 zł tymczasowy
brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają
szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji
przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.

Parametry

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA169.8 m²
Powierzchnia zabudowy147.0 m²
Kubatura netto424.9 m³
Powierzchnia dachu233.4 m²
Kąt nachylenia dachu38°
Wysokość budynku9.0 m
Min. wymiary działki dł.20.03 m
Min. wymiary działki szer.20.98 m
Liczba pokoi4
Liczba łazienek2
Garaż0
ZAMÓW PROJEKT    2 535 zł 2 835 zł* * promocja dotyczy klientów indywidualnych

Dlaczego warto u nas zamówić projekt?

Do każdego projektu otrzymasz:

  • zestawienie materiałów do stanu surowego
  • zestawienie powierzchni ścian
  • bezpłatną zgodę na zmiany w dokumentacji
  • pakiet energetyczny
  • obrys budynku w skali 1:500 w formacie pdf lub dwg
  • zbiór poradników od producentów materiałów budowlanych
  • teczkę na dokumentację projektową

oraz w zależności od projektu:

  • projekt prefabrykowanej więźby dachowej
  • plan wentylacji mechanicznej

Bezpłatne konsultacje z architektem:

Wszystkie projekty na stronie są wykonane przez architektów z Pracowni Dobre Domy. Możesz bezpośrednio skontaktować się z autorem projektu: email: info@dobredomy.pl / tel. 71 352 04 40

Gwarancja satysfakcji

Jeśli zakupiony projekt nie spełni Twoich oczekiwań, masz 14 dni na jego zwrot i otrzymanie pieniędzy z powrotem lub 90 dni na wymianę na inny projekt.

Najszybsza realizacja zamówienia

Zamówiony projekt wysyłamy w ciągu 24h!*
*nie dotyczy projektów w fazie koncepcji

Bezpłatna wysyłka

Komentarze z forum

2015-04-06 09:33

Interesuje mnie ten projekt ale chciałabym go obejrzeć na żywo, czy w podlaskim jest taki dom już wybudowany?

Maryna

+

2015-02-23 20:32

Witam posiadam na sprzedaż projekt domu ATLAS III z doprojektowanym podpiwniczeniem w którym znajduje się garaż dwustanowiskowy duża kotłownia i pralnia (niestety nasza budowa została zaniechana) zainteresowanych proszę dzwonić 514843609 po 16.00

Justyna

+

2014-08-26 23:35

Witam ponownie Poniżej odpowiedzi na Pańskie zapytania:   Luksfery są propozycją naszą, jako autora projektu. Pan jako Inwestor wcale nie musi z nich skorzystać, jeśli uważa Pan, że nie spełnią Pańskich oczekiwań. Może Pan wprowadzać dowolne modyfikacje funkcjonalne w projekcie - jeśli chce Pan zamurować ten otwór, nie ma żadnych przeciwwskazań. Rzecz gustu i indywidualnych potrzeb każdego Inwestora.   Faktycznie zagadnienie otwierania okien łukowych jest problematyczne i warto byłoby zamieszczać wzmiankę o konieczności cofnięcia stolarki do wewnątrz otworu. Staramy się od jakiegoś czasu projektować mniejsze strzałki łuków – wówczas problem nie występuje. Dziękujemy za spostrzeżenie. Pozostałe pytania dotyczą rozwiązań projektowych, które nie są błędne. Po prostu projektant tak rozwiązał układ funkcji bądź konstrukcji.   Pozdrawiam
  Osobiście wolał bym :   Aby propozycja luksfer była jakoś na projekcie oznaczona ,np (w tym miejscu proponujemy luksfery) i do tego jakieś oznaczenie . Tymczasem nie ma tam nic i wygląda to jak goły otwór w ścianie. Tak naprawdę dopiero po czasie dowiedziałem się o takim rozwiązaniu w projekcie ,wcześniej traktując to miejsce jako pomyłkę , błąd (w ścianie nośnej dziura ? ).   Jeśli są w projekcie okna o wymiarach niestandardowych , mogło by być zaznaczone (uwaga okno wymiarów niestandardowych). Naprawdę mało kto na etapie surowego stanu interesuje się takimi sprawami , okazuje się to jak otwory są wykonane i robione są pomiary pod okna .   Okno okrągłe , tu też mogła by być wzmianka na rysunku A8 stolarki okiennej uwaga sofix . Na pewno zainteresowało by to tych co chcą mieć to okno otwierane .   Takie proste wzmianki jako wskazówki informacyjne , dla wykonawcy a i po części dla inwestora ,który uczy się w miarę jak rosną mury.   Co do okien łukowych balkonowych to są dwa rozwiązania ,to w trakcie budowy (zrobić nadproża łukowe ścięte do wewnątrz ku górze , a po czasie zostaje cofnąć się z oknami w głąb otworu ). Wzmianka o ściętych nadprożach nakierowała by wykonawcę i dała do myślenia inwestorowi .     To były by pomocne informacje ,które dały by do myślenia mi w trakcie budowy , patrzę na to przez pryzmat stanu faktycznego i przebiegu budowy .     Do przyszłych inwestorów ,zmienił bym grubość ściany działowej (nawet od etapu fundamentów zaczynając) robiąc ją jak nośną . Chodzi o ścianę miedzy kotłownią a łazienką . Jeśli ma być piec gazowy wiszący ,ewentualnie jakieś piony w tej ścianie , zasobnik wiszący a z drugiej muszla podwieszana w zabudowie . Jest mocniej i lepsze pole do popisu jeśli chodzi o wiercenia otworów ,kosztem 6 cm na stronę. No i jeśli chodzi o schowanie pionu odpowietrzenia kanalizacji .    Zastanowić się też trzeba nad obróbka dekarska balkonów łukowych (wygląd , rozwiązanie i koszty).   

zigi 76

+

2014-08-26 07:46

Jakie oznaczenie na projekcie mówi ,że tam są luksfery ? W łazience przez okno nie wpada aż tyle światła ,by można doświetlić schowek pod schodami , to wedle mojego zdania w oparciu o fizyczny stan .     Napisano 07 luty 2012 - 08:23 Witam, Dziękujemy za wpis. Przejrzymy dokumentację pod kątem wymienionych przez Pana uwag. W razie jakichkolwiek pytań lub uwag proszę o kontakt. Pozdrawiam   Jakieś wnioski w związku z tym wpisem się nasunęły ?
Witam ponownie Poniżej odpowiedzi na Pańskie zapytania:   Luksfery są propozycją naszą, jako autora projektu. Pan jako Inwestor wcale nie musi z nich skorzystać, jeśli uważa Pan, że nie spełnią Pańskich oczekiwań. Może Pan wprowadzać dowolne modyfikacje funkcjonalne w projekcie - jeśli chce Pan zamurować ten otwór, nie ma żadnych przeciwwskazań. Rzecz gustu i indywidualnych potrzeb każdego Inwestora.   Faktycznie zagadnienie otwierania okien łukowych jest problematyczne i warto byłoby zamieszczać wzmiankę o konieczności cofnięcia stolarki do wewnątrz otworu. Staramy się od jakiegoś czasu projektować mniejsze strzałki łuków – wówczas problem nie występuje. Dziękujemy za spostrzeżenie. Pozostałe pytania dotyczą rozwiązań projektowych, które nie są błędne. Po prostu projektant tak rozwiązał układ funkcji bądź konstrukcji.   Pozdrawiam

Dobre Domy

+

2014-08-20 07:22

Jakie oznaczenie na projekcie mówi ,że tam są luksfery ? W łazience przez okno nie wpada aż tyle światła ,by można doświetlić schowek pod schodami , to wedle mojego zdania w oparciu o fizyczny stan .     Napisano 07 luty 2012 - 08:23 Witam, Dziękujemy za wpis. Przejrzymy dokumentację pod kątem wymienionych przez Pana uwag. W razie jakichkolwiek pytań lub uwag proszę o kontakt. Pozdrawiam   Jakieś wnioski w związku z tym wpisem się nasunęły ?
Witam ponownie W przyszłym tygodniu, po powrocie architekta z urlopu, odniesiemy się do Pańskich zapytań.   Pozdrawiam

Dobre Domy

+

Twój IP: 54.147.142.16
Komentarz:
Podpis:

Zobacz wszystkie komentarze

Twoja przeglądarka nie spełnia minimalnych wymagań naszego nowego serwisu!

Uaktualnij przęglądarkę aby wyświetlić naszą stronę poprawnie. Aktualizacja

×