ZAMÓW KATALOG
E-BOOK
71 352 04 40
BEZPŁATNE KONSULTACJE
FACEBOOK
DOŁĄCZ DO NAS
POMOC FACHOWCA
Sprawdź
NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ

CHARAKTERYSTYKA

Opis

Chciałbyś wybudować dom, ale dysponujesz wąską działką i niezbyt dużymi funduszami? Mamy dla Ciebie idealną propozycję - projekt domu Dawid. Jest to mały dom z poddaszem użytkowym, z prostym, dwuspadowym dachem. Dom ten postawisz na działce o szerokości poniżej 16 m. Układ funkcjonalny domu jest klasycznie podzielony na strefy. Część dzienna przewidziana jest na parterze. Wiatrołap - bardzo praktyczny, z miejscem na dużą szafę, prowadzi do kotłowni oraz do niewielkiego hallu, z którego dostępna jest toaleta. Pokój dzienny jest ustawny i wygodny. Jadalnia jest pięknie doświetlona przez dwa duże przeszklenia. Kuchnia jest funkcjonalna, a jej aranżacja może być bardzo interesująca, szczególnie dzięki dużemu oknu narożnemu. Warto zauważyć, że tuż obok kuchni zaplanowano niewielką spiżarnię. Zabudowana klatka schodowa prowadzi na poddasze, gdzie znajdują się trzy pokoje oraz wspólna łazienka.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych ocieplone styropianem, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop żelbetowy.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

 • Marta Zaperty-Adamek
 • Marcin Abramowicz

KOSZTORYS

CENY UŚREDNIONE
kosztorys ceny uśrednione – jest to opracowanie, w którym ceny materiałów, robocizny i sprzętu zostały przyjęte jako średnie ceny, dostępne w cennikach SEKOCENBUD. Kosztorysy te przedstawiają koszty budowy dla systemu wynajęcia firmy budowlanej, która na zlecenie wybuduje budynek mieszkalny. Zawarte koszty obejmują pełen zakres łącznie z robotami zewnętrznymi, wejściami i tarasem, zgodnie z projektem budowlanym.
CENY PRZY
BUDOWIE METODĄ
GOSPODARCZĄ
kosztorysy dla systemu gospodarczego – opracowanie to przedstawia koszty wybudowania budynku w zakresie wynajęcia ekip budowlanych a także zaangażowania się inwestora w niektóre roboty budowlane i prace zlecone „fachowcom”. W stosunku do cen średnich, ceny te uwzględniają minimalne stawki robocizny, a dla materiałów budowlanych - ceny z 10% rabatem. Zakres kosztów pośrednich (organizacji placu budowy czy kosztów związanych z prowadzeniem firmy budowlanej) oraz zakupu materiałów, został przyjęty na minimalnym poziomie. Koszty te również obejmują pełen zakres robót łącznie z zakresem zewnętrznym.
WERSJA EKONOMICZNA
kosztorys w wersji ekonomicznej – przedstawia koszty tak jak w przypadku metody gospodarczej, czyli minimalne robocizny i kosztów pośrednich. Jednakże w swoim zakresie nie obejmują robót zewnętrznych, oraz materiały opisane w projekcie jak np. dachówka ceramiczna czy izolacja cieplna, stolarka okienna zostały zastąpione materiałami tańszymi dostępnymi na rynku. W zakresie wykończenia elewacji, w kosztorysie tym został przyjęty tynk mineralny (zamiana wykończenia z kamienia czy desek elewacyjnych na tynk mineralny).
Stan surowy
zamknięty
stan surowy zamknięty - to etap budowy, który obejmuje roboty ziemne i fundamentowe, roboty murowe, stropy, konstrukcję i pokrycie dachu. Wykonane są również wylewki betonowe pod posadzki, ścianki działowe oraz wmontowane są okna i drzwi zewnętrzne.
146 000 zł 106 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Stan wykończony
Stan wykończony "pod klucz" jest to etap końcowy budowy. Obejmuje elementy stanu surowego zamkniętego oraz dodatkowo: wykończenie ścian i sufitów wraz z ociepleniem dachu, wykonanie elewacji, wykonanie podłóg i posadzek, wykonanie i wykończenie balkonów oraz stolarkę wewnętrzną.
267 000 zł 189 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Elementy zewnętrzne
elementy zewnętrzne – dotyczą wejść, podjazdów i tarasów.
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
Instalacje
instalacje – ich wartość przyjmowana jest szacunkowo, na poziomie 20% wartości robót kosztorysowych w danej wersji wyceny
53 400 zł 37 800 zł tymczasowy
brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają
szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji
przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.

Parametry

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA89.3 m²
Powierzchnia zabudowy79.2 m²
Kubatura netto288.3 m³
Powierzchnia dachu143.8 m²
Kąt nachylenia dachu44°
Wysokość budynku8.0 m
Min. wymiary działki dł.18.20 m
Min. wymiary działki szer.15.80 m
Liczba pokoi3
Liczba łazienek2
Garaż0
ZAMÓW PROJEKT    2 438 zł 2 688 zł* * promocja dotyczy klientów indywidualnych

Dlaczego warto u nas zamówić projekt?

Do każdego projektu otrzymasz:

 • zestawienie materiałów do stanu surowego
 • zestawienie powierzchni ścian
 • bezpłatną zgodę na zmiany w dokumentacji
 • pakiet energetyczny
 • obrys budynku w skali 1:500 w formacie pdf lub dwg
 • zbiór poradników od producentów materiałów budowlanych
 • teczkę na dokumentację projektową

oraz w zależności od projektu:

 • projekt prefabrykowanej więźby dachowej
 • plan wentylacji mechanicznej

Bezpłatne konsultacje z architektem:

Wszystkie projekty na stronie są wykonane przez architektów z Pracowni Dobre Domy. Możesz bezpośrednio skontaktować się z autorem projektu: email: info@dobredomy.pl / tel. 71 352 04 40

Gwarancja satysfakcji

Jeśli zakupiony projekt nie spełni Twoich oczekiwań, masz 14 dni na jego zwrot i otrzymanie pieniędzy z powrotem lub 90 dni na wymianę na inny projekt.

Najszybsza realizacja zamówienia

Zamówiony projekt wysyłamy w ciągu 24h!*
*nie dotyczy projektów w fazie koncepcji

Bezpłatna wysyłka

Komentarze z forum

2019-06-22 09:45

14 godzin temu, Gość Magdalena napisał: Dzień dobry, proszę o wysłanie dostępnych materiałów na adres: lunarart@wp.pl  Pozdrawiam
Dzień dobry, materiały zostały wysłane na podany adres. Pozdrawiam. 

Dobre Domy

+

2019-06-21 19:16

Dzień dobry, proszę o wysłanie dostępnych materiałów na adres: lunarart@wp.pl  Pozdrawiam

Magdalena

+

2019-03-04 08:08

15 godzin temu, Gość Kowalewski napisał: Gdzieś prędzej napisaliście, że w projekcie użyliście dachówki ceramicznej od Creatona. Pewnie Simpla, bo tak by kształtem pasowała. Ale ja się zastanawiam czy wersja cementowa, czyli Kapstad Creatona nie będzie lepszym rozwiązaniem. Trochę lżejsza, wiec chyba i konstrukcja dachu mogłaby być tańsza, prawda?
Dzień dobry, w projektach znajduje się informacja dachówka ceramiczna bądź cementowa. Wybór dachówki zależy od preferencji inwestora. Pozdrawiam.

Dobre Domy

+

2019-03-03 16:15

Gdzieś prędzej napisaliście, że w projekcie użyliście dachówki ceramicznej od Creatona. Pewnie Simpla, bo tak by kształtem pasowała. Ale ja się zastanawiam czy wersja cementowa, czyli Kapstad Creatona nie będzie lepszym rozwiązaniem. Trochę lżejsza, wiec chyba i konstrukcja dachu mogłaby być tańsza, prawda?

Kowalewski

+

2018-11-05 12:21

2 godziny temu, Gość Aneta napisał:
Dzień dobry, Zmiany w projektach są dopuszczalne. Zawsze należy jednak wcześniej przeanalizować jak wpłyną na funkcjonalność i wygląd budynku. Proszę więc o sprecyzowanie jak miałaby wyglądać wspomniana dobudówka, czy ma to być osobny pokój dostępny z pokoju dziennego itp. ? Pozdrawiam
Dzień dobry. Tak miałby to być osobny pokój sypialniany dostępny z pokoju dziennego ze wzglęgu na to, żeby wstawić w nim okno.Prócz dodatkowego pomieszczenia chciałabym trochę powiększyć łazienkę, żeby wstawić kabinę prysznicową. Posiadam wąską lecz długą działkę i ten projekt odpowiada mi co do układu pomieszczeń.
Dzień dobry, Myślę, że uda się dopasować projekt do Pani potrzeb. W celu dokonania dokładniejszej analizy proszę o kontakt telefoniczny, w ten sposób będziemy mogli zadać konieczne precyzujące temat pytania. W innym wypadku proszę o wysłanie e-maila na nasz adres info@dobredomy.pl. Proszę o sprecyzowanie jak w wypadku doprojektowania pokoju ma być doświetlony salon. Czy na poddaszu nad nowym pomieszczeniem również ma się znaleźć dodatkowa przestrzeń?  Pozdrawiam

Dobre Domy

+

Twój IP: 34.228.185.211
Komentarz:
Podpis:

Zobacz wszystkie komentarze

Twoja przeglądarka nie spełnia minimalnych wymagań naszego nowego serwisu!

Uaktualnij przęglądarkę aby wyświetlić naszą stronę poprawnie. Aktualizacja

×