Rzuty

Tulio Nowy
Rzut parter
Tulio Nowy
Rzut poddasze
Tulio Nowy
Rzut działki

Elewacje

Tulio Nowy
Elewacja przód
Tulio Nowy
Elewacja boczna
Tulio Nowy
Elewacja boczna
Tulio Nowy
Elewacja tył

Przekroje

Opis

Tulio Nowy to projekt nowoczesnego domu jednorodzinnego z użytkowym poddaszem. Uwagę przykuwa zarówno forma jak i stylistyka budynku. Podobać się może biel ścian połączona z elementami z drewnianej okładziny oraz liczne przeszklenia, które zapewniają przyjemne oświetlenie wnętrza. Na parterze znajduje się przestronna strefa dzienna, na którą składa się salon z jadalnią, z którego możemy przejść na duży taras i odpoczywać w otoczeniu swojego ogrodu. Z salonem połączona jest kuchnia z dodatkową praktyczną spiżarnią. Pokój, który można przeznaczyć na gabinet, posiada swoje wyjście na taras. Całość dopełnia garaż i dwa pomieszczenia gospodarcze. Na poddaszu zaprojektowano trzy sypialnie, w tym jedną z własną garderobą, pralnię i łazienkę. Dodatkowym atutem jest możliwość adaptacji strychu na pomieszczenie mieszkalne. Projekt dostępny w wersji Tulio oraz Tulio II.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne z bloczków gazobetonowych, ściany wewnętrzne parteru z bloczków wapienno-piaskowych, posadowione na betonowych fundamentach. Strop gęstożebrowy z elementami stropu monolitycznego.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną drewnianą. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

Marcin Abramowicz
Marta Zaperty-Adamek

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 269 000 zł 206 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 443 000 zł 332 000 zł 327 000 zł
Elementy zewnętrzne 39 000 zł 28 000 zł tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.