ZAMÓW KATALOG
E-BOOK
71 352 04 40
BEZPŁATNE KONSULTACJE
FACEBOOK
DOŁĄCZ DO NAS
POMOC FACHOWCA
Sprawdź
NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ

CHARAKTERYSTYKA

Opis

Nieduży, parterowy dom z możliwością adaptacji nieużytkowego strychu na cele mieszkaniowe. Na parterze zaprojektowano wygodny wiatrołap z wydzielonym dodatkowym pomieszczeniem gospodarczym, które idealnie sprawdzi się jako garderoba. Część dzienna to otwarta przestrzeń składająca się z salonu, jadalni i kuchni, uzupełnionej o spiżarnię. W prawej części budynku zaprojektowano osobną toaletę, pralnię, łazienkę, dwa pokoje oraz moduł dla rodziców (duża sypialnia z wyjściem na taras, osobna garderoba i łazienka). Na strychu, w ramach adaptacji, można wydzielić trzy pomieszczenia rekreacyjne lub mieszkalne. Projekt dostępny w wersji bez strychu do adaptacji - Patrycja.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne z bloczków gazobetonowych, ściany wewnętrzne parteru z bloczków wapienno-piaskowych, posadowione na betonowych fundamentach. Strop gęstożebrowy.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną drewnianą i kamienną. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

 • Marcin Abramowicz
 • Marta Zaperty-Adamek

KOSZTORYS

CENY UŚREDNIONE
kosztorys ceny uśrednione – jest to opracowanie, w którym ceny materiałów, robocizny i sprzętu zostały przyjęte jako średnie ceny, dostępne w cennikach SEKOCENBUD. Kosztorysy te przedstawiają koszty budowy dla systemu wynajęcia firmy budowlanej, która na zlecenie wybuduje budynek mieszkalny. Zawarte koszty obejmują pełen zakres łącznie z robotami zewnętrznymi, wejściami i tarasem, zgodnie z projektem budowlanym.
CENY PRZY
BUDOWIE METODĄ
GOSPODARCZĄ
kosztorysy dla systemu gospodarczego – opracowanie to przedstawia koszty wybudowania budynku w zakresie wynajęcia ekip budowlanych a także zaangażowania się inwestora w niektóre roboty budowlane i prace zlecone „fachowcom”. W stosunku do cen średnich, ceny te uwzględniają minimalne stawki robocizny, a dla materiałów budowlanych - ceny z 10% rabatem. Zakres kosztów pośrednich (organizacji placu budowy czy kosztów związanych z prowadzeniem firmy budowlanej) oraz zakupu materiałów, został przyjęty na minimalnym poziomie. Koszty te również obejmują pełen zakres robót łącznie z zakresem zewnętrznym.
WERSJA EKONOMICZNA
kosztorys w wersji ekonomicznej – przedstawia koszty tak jak w przypadku metody gospodarczej, czyli minimalne robocizny i kosztów pośrednich. Jednakże w swoim zakresie nie obejmują robót zewnętrznych, oraz materiały opisane w projekcie jak np. dachówka ceramiczna czy izolacja cieplna, stolarka okienna zostały zastąpione materiałami tańszymi dostępnymi na rynku. W zakresie wykończenia elewacji, w kosztorysie tym został przyjęty tynk mineralny (zamiana wykończenia z kamienia czy desek elewacyjnych na tynk mineralny).
Stan surowy
zamknięty
stan surowy zamknięty - to etap budowy, który obejmuje roboty ziemne i fundamentowe, roboty murowe, stropy, konstrukcję i pokrycie dachu. Wykonane są również wylewki betonowe pod posadzki, ścianki działowe oraz wmontowane są okna i drzwi zewnętrzne.
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
Stan wykończony
Stan wykończony "pod klucz" jest to etap końcowy budowy. Obejmuje elementy stanu surowego zamkniętego oraz dodatkowo: wykończenie ścian i sufitów wraz z ociepleniem dachu, wykonanie elewacji, wykonanie podłóg i posadzek, wykonanie i wykończenie balkonów oraz stolarkę wewnętrzną.
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
Elementy zewnętrzne
elementy zewnętrzne – dotyczą wejść, podjazdów i tarasów.
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
Instalacje
instalacje – ich wartość przyjmowana jest szacunkowo, na poziomie 20% wartości robót kosztorysowych w danej wersji wyceny
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają
szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji
przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.

Parametry

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA113.5 m²
+ Powierzchnia garażu20.3 m²
+ Pomieszczenie gospodarcze3.7 m²
+ Strych38.7 m²
Powierzchnia zabudowy199.4 m²
Kubatura netto409.4 m³
Powierzchnia dachu286.6 m²
Kąt nachylenia dachu30°
Wysokość budynku7.3 m
Min. wymiary działki dł.25.28 m
Min. wymiary działki szer.21.12 m
Liczba pokoi3
Liczba łazienek3
Garaż1
ZAMÓW PROJEKT    2 556 zł 2 856 zł* * promocja dotyczy klientów indywidualnych

Dlaczego warto u nas zamówić projekt?

Do każdego projektu otrzymasz:

 • zestawienie materiałów do stanu surowego
 • zestawienie powierzchni ścian
 • bezpłatną zgodę na zmiany w dokumentacji
 • pakiet energetyczny
 • obrys budynku w skali 1:500 w formacie pdf lub dwg
 • zbiór poradników od producentów materiałów budowlanych
 • teczkę na dokumentację projektową

oraz w zależności od projektu:

 • projekt prefabrykowanej więźby dachowej
 • plan wentylacji mechanicznej

Bezpłatne konsultacje z architektem:

Wszystkie projekty na stronie są wykonane przez architektów z Pracowni Dobre Domy. Możesz bezpośrednio skontaktować się z autorem projektu: email: info@dobredomy.pl / tel. 71 352 04 40

Gwarancja satysfakcji

Jeśli zakupiony projekt nie spełni Twoich oczekiwań, masz 14 dni na jego zwrot i otrzymanie pieniędzy z powrotem lub 90 dni na wymianę na inny projekt.

Najszybsza realizacja zamówienia

Zamówiony projekt wysyłamy w ciągu 24h!*
*nie dotyczy projektów w fazie koncepcji

Bezpłatna wysyłka

Komentarze z forum

2019-04-30 09:58

17 godzin temu, Gość Izabela napisał: Dzień dobry; Jaki jest przewidywany koszt budowy tego domu?  
Dzień dobry! Projekt Patrycja II jest nowym projektem w naszej ofercie i jest na etapie koncepcji. Dopiero po złożeniu zamówienia przez pierwszego Klienta rozpoczniemy opracowanie dokumentacji technicznej. Czas oczekiwania od ewentualnego zamówienia wynosi około 8 tygodni. Wówczas będą dostępne rysunki szczegółowe oraz koszty budowy. Czas oczekiwania na kosztorys to 2-3 tygodnie od zakończenia dokumentacji technicznej. Pozdrawiam!

Dobre Domy

+

2019-04-29 16:01

Dzień dobry; Jaki jest przewidywany koszt budowy tego domu?  

Izabela

+

2019-03-07 07:30

3 godziny temu, Gość Julia napisał: Witam serdecznie. Czy jest mozliwosc zakupu wersji domu Patrycja II bez strychu do adaptacji, chodzi mi tu glownie o uklad pomiesczen ktory wydaje sie bardziej korzystny niz w wersji Patrycja. Jesli tak, to czy byloby rowniez mozliwe poszerzenie pomieszczenie pralni o powierzchnie schodow i zmiana funkcji pomieszczenia na lazienke, natomiast z oryginalnej lazienki zmiana funkcji na pomieszczenie biurowe? Z gory dziekuje na odpowiedz
Dzień dobry, nie ma konieczności adaptacji strychu w projekcie Patrycja II- jest to rozwiązanie alternatywne. Można wprowadzić takie zmiany do projektu na etapie adaptacji. Pozdrawiam. 

Dobre Domy

+

2019-03-07 03:53

Witam serdecznie. Czy jest mozliwosc zakupu wersji domu Patrycja II bez strychu do adaptacji, chodzi mi tu glownie o uklad pomiesczen ktory wydaje sie bardziej korzystny niz w wersji Patrycja. Jesli tak, to czy byloby rowniez mozliwe poszerzenie pomieszczenie pralni o powierzchnie schodow i zmiana funkcji pomieszczenia na lazienke, natomiast z oryginalnej lazienki zmiana funkcji na pomieszczenie biurowe? Z gory dziekuje na odpowiedz

Julia

+

2019-01-25 09:44

Projekt domu Patrycja II   Szczegółowy opis projektu domu Patrycja II znajdą Państwo na naszej stronie: https://www.dobredomy.pl/projekt/patrycjaII     Zapraszamy do dyskusji!

Redaktor

+

Twój IP: 54.147.29.160
Komentarz:
Podpis:

Zobacz wszystkie komentarze

Twoja przeglądarka nie spełnia minimalnych wymagań naszego nowego serwisu!

Uaktualnij przęglądarkę aby wyświetlić naszą stronę poprawnie. Aktualizacja

×