Rzuty

Patrycja II
Rzut parter
Patrycja II
Rzut poddasza
Patrycja II
Rzut działki

Elewacje

Patrycja II
Elewacja przód
Patrycja II
Elewacja boczna
Patrycja II
Elewacja boczna
Patrycja II
Elewacja tył

Przekroje

Opis

Nieduży, parterowy dom z możliwością adaptacji nieużytkowego strychu na cele mieszkaniowe. Na parterze zaprojektowano wygodny wiatrołap z wydzielonym dodatkowym pomieszczeniem gospodarczym, które idealnie sprawdzi się jako garderoba. Część dzienna to otwarta przestrzeń składająca się z salonu, jadalni i kuchni, uzupełnionej o spiżarnię. W prawej części budynku zaprojektowano osobną toaletę, pralnię, łazienkę, dwa pokoje oraz moduł dla rodziców (duża sypialnia z wyjściem na taras, osobna garderoba i łazienka). Na strychu, w ramach adaptacji, można wydzielić trzy pomieszczenia rekreacyjne lub mieszkalne. Projekt dostępny w wersji bez strychu do adaptacji - Patrycja i Patrycja III.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne z bloczków gazobetonowych, ściany wewnętrzne parteru z bloczków wapienno-piaskowych, posadowione na betonowych fundamentach. Strop gęstożebrowy.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną drewnianą i kamienną. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

Marcin Abramowicz
Marta Zaperty-Adamek

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 317 000 zł 283 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 474 000 zł 422 000 zł 414 000 zł
Elementy zewnętrzne 30 000 zł 27 000 zł tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.