ZAMÓW KATALOG
71 352 04 40
BEZPŁATNE KONSULTACJE
FACEBOOK
DOŁĄCZ DO NAS
POMOC FACHOWCA
Sprawdź
NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ

CHARAKTERYSTYKA

Opis

PROJEKT DOSTĘPNY TYLKO U NAS

Uroczy, nieduży dom parterowy, idealnie łączący ze sobą prostotę, skromną elegancję i komfort mieszkania. Do środka domu zaprasza wygodny wiatrołap z miejscem na dużą szafę, prowadzący jednocześnie do kotłowni. Część mieszkalna domu podzielona jest tradycyjnie na strefę dzienną i nocną. Na tę pierwszą składa się przestronny salon, pięknie doświetlony szerokim na niemal całą ścianę oknem, jadalnia oraz kuchnia wraz ze spiżarnią. Całość tworzy otwartą, jasną przestrzeń. Strefa nocna znajduje się w odizolowanej części domu - składają się na nią trzy wygodne sypialnie (dwie z bezpośrednim wyjściem na taras) oraz łazienka. Projekt domu dostępny jest w wersji z dachem dwuspadowym - Kaspian.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych, posadowione na betonowych fundamentach. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop prefabrykowany z wiązarów drewnianych.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną kamienną i drewnianą. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.

Autor

 • Marcin Abramowicz
 • Jagoda Gruca

KOSZTORYS

CENY UŚREDNIONE
kosztorys ceny uśrednione – jest to opracowanie, w którym ceny materiałów, robocizny i sprzętu zostały przyjęte jako średnie ceny, dostępne w cennikach SEKOCENBUD. Kosztorysy te przedstawiają koszty budowy dla systemu wynajęcia firmy budowlanej, która na zlecenie wybuduje budynek mieszkalny. Zawarte koszty obejmują pełen zakres łącznie z robotami zewnętrznymi, wejściami i tarasem, zgodnie z projektem budowlanym.
CENY PRZY
BUDOWIE METODĄ
GOSPODARCZĄ
kosztorysy dla systemu gospodarczego – opracowanie to przedstawia koszty wybudowania budynku w zakresie wynajęcia ekip budowlanych a także zaangażowania się inwestora w niektóre roboty budowlane i prace zlecone „fachowcom”. W stosunku do cen średnich, ceny te uwzględniają minimalne stawki robocizny, a dla materiałów budowlanych - ceny z 10% rabatem. Zakres kosztów pośrednich (organizacji placu budowy czy kosztów związanych z prowadzeniem firmy budowlanej) oraz zakupu materiałów, został przyjęty na minimalnym poziomie. Koszty te również obejmują pełen zakres robót łącznie z zakresem zewnętrznym.
WERSJA EKONOMICZNA
kosztorys w wersji ekonomicznej – przedstawia koszty tak jak w przypadku metody gospodarczej, czyli minimalne robocizny i kosztów pośrednich. Jednakże w swoim zakresie nie obejmują robót zewnętrznych, oraz materiały opisane w projekcie jak np. dachówka ceramiczna czy izolacja cieplna, stolarka okienna zostały zastąpione materiałami tańszymi dostępnymi na rynku. W zakresie wykończenia elewacji, w kosztorysie tym został przyjęty tynk mineralny (zamiana wykończenia z kamienia czy desek elewacyjnych na tynk mineralny).
Stan surowy
zamknięty
stan surowy zamknięty - to etap budowy, który obejmuje roboty ziemne i fundamentowe, roboty murowe, stropy, konstrukcję i pokrycie dachu. Wykonane są również wylewki betonowe pod posadzki, ścianki działowe oraz wmontowane są okna i drzwi zewnętrzne.
173 000 zł 132 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Stan wykończony
Stan wykończony "pod klucz" jest to etap końcowy budowy. Obejmuje elementy stanu surowego zamkniętego oraz dodatkowo: wykończenie ścian i sufitów wraz z ociepleniem dachu, wykonanie elewacji, wykonanie podłóg i posadzek, wykonanie i wykończenie balkonów oraz stolarkę wewnętrzną.
294 000 zł 215 000 zł 199 000 zł
Elementy zewnętrzne
elementy zewnętrzne – dotyczą wejść, podjazdów i tarasów.
24 000 zł 17 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Instalacje
instalacje – ich wartość przyjmowana jest szacunkowo, na poziomie 20% wartości robót kosztorysowych w danej wersji wyceny
58 800 zł 43 000 zł 39 800 zł

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają
szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji
przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.

Parametry

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA112.6 m²
Powierzchnia zabudowy154.0 m²
Kubatura netto328.0 m³
Powierzchnia dachu227.0 m²
Kąt nachylenia dachu25°
Wysokość budynku6.7 m
Min. wymiary działki dł.20.30 m
Min. wymiary działki szer.21.10 m
Liczba pokoi3
Liczba łazienek2
Garaż0
ZAMÓW PROJEKT    2 375 zł 2 625 zł* * promocja dotyczy klientów indywidualnych

Dlaczego warto u nas zamówić projekt?

Do każdego projektu otrzymasz:

 • zestawienie materiałów do stanu surowego
 • zestawienie powierzchni ścian
 • bezpłatną zgodę na zmiany w dokumentacji
 • pakiet energetyczny
 • obrys budynku w skali 1:500 w formacie pdf lub dwg
 • zbiór poradników od producentów materiałów budowlanych
 • teczkę na dokumentację projektową

oraz w zależności od projektu:

 • projekt prefabrykowanej więźby dachowej
 • plan wentylacji mechanicznej

Bezpłatne konsultacje z architektem:

Wszystkie projekty na stronie są wykonane przez architektów z Pracowni Dobre Domy. Możesz bezpośrednio skontaktować się z autorem projektu: email: info@dobredomy.pl / tel. 71 352 04 40

Gwarancja satysfakcji

Jeśli zakupiony projekt nie spełni Twoich oczekiwań, masz 14 dni na jego zwrot i otrzymanie pieniędzy z powrotem lub 90 dni na wymianę na inny projekt.

Najszybsza realizacja zamówienia

Zamówiony projekt wysyłamy w ciągu 24h!*
*nie dotyczy projektów w fazie koncepcji

Bezpłatna wysyłka

Komentarze z forum

2019-02-07 12:21

W dniu ‎06‎.‎02‎.‎2019 o 09:33, piooo999 napisał: Chodzi mi o to, że jednak drewno "pracuje" znacznie bardziej niż np. strop lany (żelbet). Dodatkowo późniejsza "korozja" drewna. Trzeba później to drewno jakoś impregnować? Mógłbym prosić o jakieś bardziej szczegółowe dane dotyczące projektu Talita (lustro) oraz kosztorys? e-mail: piooo999@wp.pl
Dzień dobry, Strop drewniany  podobnie jak żelbetowy ma swoje wady i zalety. W wypadku tego projektu, który jest parterowy nie ma znaczenia akustyka, która jest w przypadku stropów drewnianych gorsza.  Jeśli wiązary zostaną wykonane przez profesjonalną firmę taką jak Mitek, to w dużej mierze wyeliminuje to problem korozji drewna ponieważ będzie ono dobrze zabezpieczone. Podobnie będzie z kwestią ognioochronności.  Materiały dotyczące projektu zostały wysłane na podany adres. Pozdrawiam

Dobre Domy

+

2019-02-06 08:33

Chodzi mi o to, że jednak drewno "pracuje" znacznie bardziej niż np. strop lany (żelbet). Dodatkowo późniejsza "korozja" drewna. Trzeba później to drewno jakoś impregnować? Mógłbym prosić o jakieś bardziej szczegółowe dane dotyczące projektu Talita (lustro) oraz kosztorys? e-mail: piooo999@wp.pl

piooo999

+

2019-02-05 10:08

19 godzin temu, Gość piooo999 napisał: Dzień dobry, zastanawiam się nad jednym z tych projektów: Talita (lustro) lub Fabia (lustro). Skąd taka różnica w cenie w budowie tych domów? Czy to wynika tylko z tego, że w jednym strop jest drewniany a w drugim żelbetowy? Jakie macie Państwo doświadczenia (swoje/klientów) jeśli chodzi o stropy drewniane?
Dzień dobry, W projekcie Talita zastosowaliśmy więźbę z wiązarów prefabrykowanych firmy Mitek. Dolny pas wiązarów stanowi strop.  Takie rozwiązanie jest tańsze niż projektowana w Fabii tradycyjna więźba dachowa i strop gęstożebrowy. Dodatkowo w projekcie Fabia ocieplona jest połać dachowa, a w projekcie Talita materiał izolacyjny znajduje się na poziomie stropu. Wynika stąd mniejsze zużycie materiału izolacyjnego w projekcie Talita. Proszę o sprecyzowanie pytania dotyczącego stropów drewnianych. Co budzi Pana wątpliwości? Pozdrawiam  

Dobre Domy

+

2019-02-04 14:34

Dzień dobry, zastanawiam się nad jednym z tych projektów: Talita (lustro) lub Fabia (lustro). Skąd taka różnica w cenie w budowie tych domów? Czy to wynika tylko z tego, że w jednym strop jest drewniany a w drugim żelbetowy? Jakie macie Państwo doświadczenia (swoje/klientów) jeśli chodzi o stropy drewniane?

piooo999

+

2019-01-28 14:39

25 minut temu, Gość Klaudia napisał: Witam, serdecznie dziękuje za rysunki! Czy mogłabym dostać szczegółowy kosztorys, oraz wizualizacje wnętrza? Pozdrawiam serdecznie. klaudmag@gmail.com
Dzień dobry, W naszej ofercie pełne kosztorysy są dodatkowo odpłatne. Może je Pani zamówić telefonicznie lub poprzez stronę internetową (zakładka "Sklep"). Niestety nie mamy przygotowanych wizualizacji wnętrz do tego projektu. Pozdrawiam!

Dobre Domy

+

Twój IP: 54.226.175.101
Komentarz:
Podpis:

Zobacz wszystkie komentarze

Twoja przeglądarka nie spełnia minimalnych wymagań naszego nowego serwisu!

Uaktualnij przęglądarkę aby wyświetlić naszą stronę poprawnie. Aktualizacja

×