Rzuty

Kreta I
Rzut parter
Kreta I
Rzut poddasze
Kreta I
Rzut działki

Elewacje

Kreta I
Elewacja przód
Kreta I
Elewacja boczna
Kreta I
Elewacja boczna
Kreta I
Elewacja tył

Przekroje

Kreta I
Przekroje

Opis

Projekt domu Kreta I z użytkowym poddaszem, został zaprojektowany z myślą o 4-5-osobowej rodzinie. Parter to przede wszystkim otwarta strefa dzienna, z wyraźnym jednak podziałem na kuchnię (którą można w ramach adaptacji oddzielić ścianką) i pokój dzienny wraz z jadalnią. Klatka schodowa umiejscowiona jest w hallu, w którym znajdzie się miejsce na sporą szafę. Tuż obok klatki schodowej jest wejście do gabinetu, który może pełnić funkcję dodatkowego pokoju lub pokoju gościnnego. Centralnie usytuowany kominek pozwala na wykonanie ogrzewania kominkowego.Uzupełnieniem parteru jest łazienka, garderoba oraz pomieszczenie gospodarcze, do których przechodzi się z osobnego korytarza. Z pomieszczenia gospodarczego jest wejście do jednostanowiskowego garażu. Na poddaszu zaplanowano strefę nocną. Sypialnia rodziców posiada osobną garderobę oraz niewielki balkon, gdzie w letnie, weekendowe poranki można wypić kawę. Dwie pozostałe sypialnie posiadają wyjścia na duży, wspólny taras. Ogólnodostępna, duża łazienka posiada również bardzo praktyczną pralnię. Projekt dostępny w wersjach z wykuszem: z wiatą - Kreta III oraz z garażem jednostanowiskowym - Kreta I A.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych, na poddaszu g-k. Strop gęstożebrowy z elementami żelbetowymi.

Wykończenie

Elewacje pokryte okładziną klinkierową oraz tynkiem strukturalnym. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

Tomasz Flak

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 207 000 zł 143 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 390 000 zł 259 000 zł tymczasowy brak wyceny
Elementy zewnętrzne tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.