ZAMÓW KATALOG
E-BOOK
71 352 04 40
BEZPŁATNE KONSULTACJE
FACEBOOK
DOŁĄCZ DO NAS
POMOC FACHOWCA
Sprawdź
NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ

CHARAKTERYSTYKA

Opis

Projekt domu Kreta I z użytkowym poddaszem, został zaprojektowany z myślą o 4-5-osobowej rodzinie. Parter to przede wszystkim otwarta strefa dzienna, z wyraźnym jednak podziałem na kuchnię (którą można w ramach adaptacji oddzielić ścianką) i pokój dzienny wraz z jadalnią. Klatka schodowa umiejscowiona jest w hallu, w którym znajdzie się miejsce na sporą szafę. Tuż obok klatki schodowej jest wejście do gabinetu, który może pełnić funkcję dodatkowego pokoju lub pokoju gościnnego. Centralnie usytuowany kominek pozwala na wykonanie ogrzewania kominkowego.Uzupełnieniem parteru jest łazienka, garderoba oraz pomieszczenie gospodarcze, do których przechodzi się z osobnego korytarza. Z pomieszczenia gospodarczego jest wejście do jednostanowiskowego garażu. Na poddaszu zaplanowano strefę nocną. Sypialnia rodziców posiada osobną garderobę oraz niewielki balkon, gdzie w letnie, weekendowe poranki można wypić kawę. Dwie pozostałe sypialnie posiadają wyjścia na duży, wspólny taras. Ogólnodostępna, duża łazienka posiada również bardzo praktyczną pralnię. Projekt dostępny w wersjach z wykuszem: z wiatą - Kreta III oraz z garażem jednostanowiskowym - Kreta I A.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych, na poddaszu g-k. Strop gęstożebrowy z elementami żelbetowymi.

Wykończenie

Elewacje pokryte okładziną klinkierową oraz tynkiem strukturalnym. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

  • Tomasz Flak

KOSZTORYS

CENY UŚREDNIONE
kosztorys ceny uśrednione – jest to opracowanie, w którym ceny materiałów, robocizny i sprzętu zostały przyjęte jako średnie ceny, dostępne w cennikach SEKOCENBUD. Kosztorysy te przedstawiają koszty budowy dla systemu wynajęcia firmy budowlanej, która na zlecenie wybuduje budynek mieszkalny. Zawarte koszty obejmują pełen zakres łącznie z robotami zewnętrznymi, wejściami i tarasem, zgodnie z projektem budowlanym.
CENY PRZY
BUDOWIE METODĄ
GOSPODARCZĄ
kosztorysy dla systemu gospodarczego – opracowanie to przedstawia koszty wybudowania budynku w zakresie wynajęcia ekip budowlanych a także zaangażowania się inwestora w niektóre roboty budowlane i prace zlecone „fachowcom”. W stosunku do cen średnich, ceny te uwzględniają minimalne stawki robocizny, a dla materiałów budowlanych - ceny z 10% rabatem. Zakres kosztów pośrednich (organizacji placu budowy czy kosztów związanych z prowadzeniem firmy budowlanej) oraz zakupu materiałów, został przyjęty na minimalnym poziomie. Koszty te również obejmują pełen zakres robót łącznie z zakresem zewnętrznym.
WERSJA EKONOMICZNA
kosztorys w wersji ekonomicznej – przedstawia koszty tak jak w przypadku metody gospodarczej, czyli minimalne robocizny i kosztów pośrednich. Jednakże w swoim zakresie nie obejmują robót zewnętrznych, oraz materiały opisane w projekcie jak np. dachówka ceramiczna czy izolacja cieplna, stolarka okienna zostały zastąpione materiałami tańszymi dostępnymi na rynku. W zakresie wykończenia elewacji, w kosztorysie tym został przyjęty tynk mineralny (zamiana wykończenia z kamienia czy desek elewacyjnych na tynk mineralny).
Stan surowy
zamknięty
stan surowy zamknięty - to etap budowy, który obejmuje roboty ziemne i fundamentowe, roboty murowe, stropy, konstrukcję i pokrycie dachu. Wykonane są również wylewki betonowe pod posadzki, ścianki działowe oraz wmontowane są okna i drzwi zewnętrzne.
207 000 zł 143 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Stan wykończony
Stan wykończony "pod klucz" jest to etap końcowy budowy. Obejmuje elementy stanu surowego zamkniętego oraz dodatkowo: wykończenie ścian i sufitów wraz z ociepleniem dachu, wykonanie elewacji, wykonanie podłóg i posadzek, wykonanie i wykończenie balkonów oraz stolarkę wewnętrzną.
390 000 zł 259 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Elementy zewnętrzne
elementy zewnętrzne – dotyczą wejść, podjazdów i tarasów.
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
Instalacje
instalacje – ich wartość przyjmowana jest szacunkowo, na poziomie 20% wartości robót kosztorysowych w danej wersji wyceny
78 000 zł 51 800 zł tymczasowy
brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają
szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji
przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.

Parametry

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA141.0 m²
+ Powierzchnia garażu28.1 m²
Powierzchnia zabudowy161.0 m²
Kubatura netto502.4 m³
Powierzchnia dachu204.1 m²
Kąt nachylenia dachu40°
Wysokość budynku8.2 m
Min. wymiary działki dł.19.02 m
Min. wymiary działki szer.22.22 m
Liczba pokoi4
Liczba łazienek2
Garaż1
ZAMÓW PROJEKT    2 585 zł 2 835 zł* * promocja dotyczy klientów indywidualnych

Dlaczego warto u nas zamówić projekt?

Do każdego projektu otrzymasz:

  • zestawienie materiałów do stanu surowego
  • zestawienie powierzchni ścian
  • bezpłatną zgodę na zmiany w dokumentacji
  • pakiet energetyczny
  • obrys budynku w skali 1:500 w formacie pdf lub dwg
  • zbiór poradników od producentów materiałów budowlanych
  • teczkę na dokumentację projektową

oraz w zależności od projektu:

  • projekt prefabrykowanej więźby dachowej
  • plan wentylacji mechanicznej

Bezpłatne konsultacje z architektem:

Wszystkie projekty na stronie są wykonane przez architektów z Pracowni Dobre Domy. Możesz bezpośrednio skontaktować się z autorem projektu: email: info@dobredomy.pl / tel. 71 352 04 40

Gwarancja satysfakcji

Jeśli zakupiony projekt nie spełni Twoich oczekiwań, masz 14 dni na jego zwrot i otrzymanie pieniędzy z powrotem lub 90 dni na wymianę na inny projekt.

Najszybsza realizacja zamówienia

Zamówiony projekt wysyłamy w ciągu 24h!*
*nie dotyczy projektów w fazie koncepcji

Bezpłatna wysyłka

Komentarze z forum

2016-10-07 09:47

witam, jest możliwość uzyskania zestawu potrzebnych materiałów? jeśli tak to prosiłbym o przesłanie na email matib89@wp.pl
Witam   Materiały prześlemy w dniu dzisiejszym.     Pozdrawiam  

Dobre Domy

+

2016-10-05 18:11

witam, jest możliwość uzyskania zestawu potrzebnych materiałów? jeśli tak to prosiłbym o przesłanie na email matib89@wp.pl

Mateusz

+

2016-10-03 08:58

Prosze o podanie wysokosci sciany kolankowej.
Witam Ścianka kolankowa wysoka jest na 96cm.   Pozdrawiam

Dobre Domy

+

2016-10-02 16:04

Prosze o podanie wysokosci sciany kolankowej.

L

+

2015-06-19 08:39

Bardzo podoba mi się ten projekt. Czy istnieje wersja lub możliwość wykonania projektu z dachem dwuspadowym nad garażem? Moja działka jest objęta planem, a zgodnie z jego zapisami garaż w bryle budynku mieszkalnego architektonicznie musi od niego nawiązywać.
Witam Na etapie adaptacji projektu można doprojektować dach dwuspadowy nad garażem, pomieszczenie nad nim wykorzystując jako strych/garderobę. Nasza Pracownia wystawi bezpłatnie zgodę na realizację takiej zmiany.   Pozdrawiam

Dobre Domy

+

Twój IP: 34.228.185.211
Komentarz:
Podpis:

Zobacz wszystkie komentarze

Twoja przeglądarka nie spełnia minimalnych wymagań naszego nowego serwisu!

Uaktualnij przęglądarkę aby wyświetlić naszą stronę poprawnie. Aktualizacja

×