ZAMÓW KATALOG
71 352 04 40
BEZPŁATNE KONSULTACJE
FACEBOOK
DOŁĄCZ DO NAS
POMOC FACHOWCA
Sprawdź
NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ

CHARAKTERYSTYKA

Opis

PROJEKT DOMU DOSTĘPNY TYLKO U NAS


Otis to dom o klasycznej formie, charakteryzujący się subtelną elegancją i stonowaną kolorystyką. Zaprojektowany został z myślą o ludziach ceniących sobie wygodę i komfort w codziennym życiu. Wnętrze domu Otis ma bardzo przemyślany układ i przypadnie do gustu osobom lubiącym wyraźne rozgraniczenie pomieszczeń. Do środka domu prowadzi wejście, zaprojektowane pod niewielkim zadaszeniem. Prosto z hallu można przejść do pomieszczenia gospodarczego, a dalej do garażu dwustanowiskowego i kotłowni, skąd można bezpośrednio wyjść na ogród. Takie rozwiązanie będzie szczególnie przydatne amatorom aktywnego odpoczynku na świeżym powietrzu, przy pielęgnacji ogrodu. Strefa dzienna składa się z wyodrębnionego pokoju dziennego z jadalnią, w której zmieści się duży, rodzinny stół. Przy zamkniętej kuchni zlokalizowano wygodną spiżarnię. Z pokoju dziennego jest przejście do dodatkowego pokoju, który świetnie sprawdzi się jako gabinet. Niewielka łazienka, dopełniająca funkcji parteru, zaprojektowana jest w hallu. Zabudowana klatka schodowa prowadzi na przestronne poddasze, gdzie znajdują się cztery wygodne sypialnie, wspólna łazienka oraz strych. Strych można w ramach adaptacji przekształcić na pomieszczenie mieszkalne.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych, posadowione na betonowych fundamentach. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop gęstożebrowy.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym, okładziną kamienną. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

 • Tomasz Flak
 • Katarzyna Widurska

KOSZTORYS

CENY UŚREDNIONE
kosztorys ceny uśrednione – jest to opracowanie, w którym ceny materiałów, robocizny i sprzętu zostały przyjęte jako średnie ceny, dostępne w cennikach SEKOCENBUD. Kosztorysy te przedstawiają koszty budowy dla systemu wynajęcia firmy budowlanej, która na zlecenie wybuduje budynek mieszkalny. Zawarte koszty obejmują pełen zakres łącznie z robotami zewnętrznymi, wejściami i tarasem, zgodnie z projektem budowlanym.
CENY PRZY
BUDOWIE METODĄ
GOSPODARCZĄ
kosztorysy dla systemu gospodarczego – opracowanie to przedstawia koszty wybudowania budynku w zakresie wynajęcia ekip budowlanych a także zaangażowania się inwestora w niektóre roboty budowlane i prace zlecone „fachowcom”. W stosunku do cen średnich, ceny te uwzględniają minimalne stawki robocizny, a dla materiałów budowlanych - ceny z 10% rabatem. Zakres kosztów pośrednich (organizacji placu budowy czy kosztów związanych z prowadzeniem firmy budowlanej) oraz zakupu materiałów, został przyjęty na minimalnym poziomie. Koszty te również obejmują pełen zakres robót łącznie z zakresem zewnętrznym.
WERSJA EKONOMICZNA
kosztorys w wersji ekonomicznej – przedstawia koszty tak jak w przypadku metody gospodarczej, czyli minimalne robocizny i kosztów pośrednich. Jednakże w swoim zakresie nie obejmują robót zewnętrznych, oraz materiały opisane w projekcie jak np. dachówka ceramiczna czy izolacja cieplna, stolarka okienna zostały zastąpione materiałami tańszymi dostępnymi na rynku. W zakresie wykończenia elewacji, w kosztorysie tym został przyjęty tynk mineralny (zamiana wykończenia z kamienia czy desek elewacyjnych na tynk mineralny).
Stan surowy
zamknięty
stan surowy zamknięty - to etap budowy, który obejmuje roboty ziemne i fundamentowe, roboty murowe, stropy, konstrukcję i pokrycie dachu. Wykonane są również wylewki betonowe pod posadzki, ścianki działowe oraz wmontowane są okna i drzwi zewnętrzne.
285 000 zł 206 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Stan wykończony
Stan wykończony "pod klucz" jest to etap końcowy budowy. Obejmuje elementy stanu surowego zamkniętego oraz dodatkowo: wykończenie ścian i sufitów wraz z ociepleniem dachu, wykonanie elewacji, wykonanie podłóg i posadzek, wykonanie i wykończenie balkonów oraz stolarkę wewnętrzną.
516 000 zł 359 000 zł 353 000 zł
Elementy zewnętrzne
elementy zewnętrzne – dotyczą wejść, podjazdów i tarasów.
26 000 zł 17 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Instalacje
instalacje – ich wartość przyjmowana jest szacunkowo, na poziomie 20% wartości robót kosztorysowych w danej wersji wyceny
103 200 zł 71 800 zł 70 600 zł

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają
szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji
przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.

Parametry

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA160.4 m²
+ Powierzchnia garażu35.6 m²
+ Pomieszczenie gospodarcze7.9 m²
+ Strych24.6 m²
Powierzchnia zabudowy197.5 m²
Kubatura netto737.2 m³
Powierzchnia dachu327.0 m²
Kąt nachylenia dachu40°
Wysokość budynku8.9 m
Min. wymiary działki dł.19.97 m
Min. wymiary działki szer.26.90 m
Liczba pokoi5
Liczba łazienek2
Garaż2

Dlaczego warto u nas zamówić projekt?

Do każdego projektu otrzymasz:

 • zestawienie materiałów do stanu surowego
 • zestawienie powierzchni ścian
 • bezpłatną zgodę na zmiany w dokumentacji
 • pakiet energetyczny
 • obrys budynku w skali 1:500 w formacie pdf lub dwg
 • zbiór poradników od producentów materiałów budowlanych
 • teczkę na dokumentację projektową

oraz w zależności od projektu:

 • projekt prefabrykowanej więźby dachowej
 • plan wentylacji mechanicznej

Bezpłatne konsultacje z architektem:

Wszystkie projekty na stronie są wykonane przez architektów z Pracowni Dobre Domy. Możesz bezpośrednio skontaktować się z autorem projektu: email: info@dobredomy.pl / tel. 71 352 04 40

Gwarancja satysfakcji

Jeśli zakupiony projekt nie spełni Twoich oczekiwań, masz 14 dni na jego zwrot i otrzymanie pieniędzy z powrotem lub 90 dni na wymianę na inny projekt.

Najszybsza realizacja zamówienia

Zamówiony projekt wysyłamy w ciągu 24h!*
*nie dotyczy projektów w fazie koncepcji

Bezpłatna wysyłka

Komentarze z forum

2018-06-10 20:00

Witam. My z mężem pobudowaliśmy Otisa, jesteśmy na etapie wykańczania. Projekt wyżej zamieszczony faktycznie można nazwać Otis 2:) Dla mnie osobiscie jedyną cenną zmianą było odwrócenie schodów uzyskując boczbe wejscie do pokoju przy salonie. Rozważaliśmy taką zmianę, jednak byłoby to kosztem pomieszczeń gosp. Nasze zmiany to: -zmniejszenie okna przy jadalni, - zwężenie drzwi z wiatrołapu do salonu na wymiar 90cm szer, - powiekszenie okna w salonie do rozm 270x220cm. Projekt jak dla mnie idealny:) andzia0303@interia.pl Woj. mazowieckie

Aneta

+

2018-05-29 23:21

Witam, Czy ktoś z Państwa budował już dom Otis?
Zaczęliśmy 2 tygodnie temu budowę w kuj-pom. Domu chyba już jednak nie można by nazwać Otisem, prędzej Otisem 2 :).   Nad projektem siedziałem kilka miesięcy, wprowadziłem sporo praktycznych zmian, jak np. odwrócony bieg schodów, który pozwala na usytuowanie wejścia do pokoju gościnnego obok schodów zamiast w salonie. Uzyskujemy też dzięki temu spiżarko-"kotłownię" pod schodami. Powiększyłem salon wysuwając tą część domu w stronę ogrodu ok. 1.8m - to nam daje więcej przestrzeni na dole, jak i w sypialni nad salonem - zmieściły się tam 2 garderoby. Można też było powiększyć trochę balkon przy tej sypialni, gdyż oryginalnie jest on długą, wąską kiszką. Zrezygnowaliśmy z kominka (świadomy wybór) i wcale nie budujemy kominów (pompa ciepła). Dołożyliśmy drugie okno w salonie, teraz będą tam dwa 3-metrowe okna. Garaż jest poszerzony do 6m, a w nim kanciapa na narzędzie ogrodowe (w miejscu starej kotłowni). Znalazło się też miejsce na mały (wystarczający) pokoik do pracy biurowej. Co sądzicie o tych zmianach?

Carlos

+

2018-05-24 06:46

Dzień dobry Poproszę o przesłanie materiałów ze szczegółowymi planami pomieszczeń oraz wykaz materiałów na adres: nikkobar@op.pl   Z góry dziękuję i pozdrawiam
Witam Materiały prześlemy w dniu dzisiejszym.   Pozdrawiam

Dobre Domy

+

2018-05-23 14:41

Dzień dobry Poproszę o przesłanie materiałów ze szczegółowymi planami pomieszczeń oraz wykaz materiałów na adres: nikkobar@op.pl   Z góry dziękuję i pozdrawiam

Łukasz

+

2018-05-16 09:08

witam, jesteśmy z mężem szczęśliwymi posiadaczami projektu domu Otis. Z chęcią nawiążemy kontakt z osobami, które też zdecydowała się na ten dom marzeń. sandras48@wp.pl pozdrawiamy Sandra i Marcin
Witam, Czy projekt został u Państwa zrealizowany? :) byłaby mozliwość przesłania zdjęć? Ruszamy z budową w tym roku i chciałabym zobaczyć zdjęcia czyjejś budowy :)

Sylwia

+

IP: 178.63.168.238
Komentarz:
Podpis:

Zobacz wszystkie komentarze

Twoja przeglądarka nie spełnia minimalnych wymagań naszego nowego serwisu!

Uaktualnij przęglądarkę aby wyświetlić naszą stronę poprawnie. Aktualizacja

×