Rzuty

Oriana
Rzut parter
Oriana
Rzut działki

Elewacje

Oriana
Elewacja przód
Oriana
Elewacja boczna
Oriana
Elewacja boczna
Oriana
Elewacja tył

Przekroje

Opis

Oriana to parterowy dom, który spełni oczekiwania 4-5-osobowej rodziny. Ciekawa i nowoczesna bryła przyciągnie uwagę przechodniów i wyróżni ten dom z otoczenia. Projekt jest wyjątkowo funkcjonalny i komfortowy. Z przestronnego wiatrołapu, z miejscem na szafę, przechodzi się z do części dziennej, gdzie znajduje się duży salon z kominkiem połączony z jadalnią. Delikatnie oddzielona kuchnia wraz z praktyczną spiżarnią pozwoli na wygodne przyrządzanie posiłków dla całej rodziny oraz przyjaciół. Z salonu możemy przejść na duży taras, na którym możemy cieszyć się własnym ogrodem i przyjemnie spędzać czas wolny. W strefie prywatnej znajdują się trzy pokoje i dwie łazienki oraz dodatkowa toaleta i pralnia. Z hallu mamy dostęp do przestronnej garderoby, która pozwoli na wygodne przechowywanie ubrań dla całej rodziny. Moduł rodziców, z wyjściem na taras, połączony jest z osobną garderobą oraz łazienką. Duży garaż, który pomieści dwa samochody łączy się z pomieszczeniem gospodarczym i wiatrołapem.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków gazobetonowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych lub gazobetonowych. Stropodach żelbetowy.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną drewnianą. Pokrycie dachu papą termozgrzewalną.

Autor

Marta Zaperty-Adamek
Marcin Abramowicz

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 323 000 zł 285 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 466 000 zł 410 000 zł 403 000 zł
Elementy zewnętrzne 57 000 zł 50 000 zł tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.