ZAMÓW KATALOG
E-BOOK
71 352 04 40
BEZPŁATNE KONSULTACJE
FACEBOOK
DOŁĄCZ DO NAS
POMOC FACHOWCA
Sprawdź
NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ

CHARAKTERYSTYKA

Opis

PROJEKT DOSTĘPNY TYLKO U NAS

Mały dom parterowy, bez garażu, idealny dla seniorów lub rodziny 2+1. Jego układ funkcjonalny i niskie koszty budowy sprawiają, że stanie się świetną alternatywą dla mieszkania w bloku. W lewej części domu umieszczono strefę dzienną - pokój dzienny połączony z jadalnią i oddzielną kuchnię, którą można w ramach adaptacji zupełnie otworzyć. Z kuchni jest wejście do kotłowni. W prawej części domu zaprojektowano łazienkę i dwa pokoje. Dom, mimo swoich niewielkich rozmiarów jest wygodny.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop drewniany.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika, okładziną klinkierową. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

 • Tomasz Flak
 • Katarzyna Widurska

KOSZTORYS

CENY UŚREDNIONE
kosztorys ceny uśrednione – jest to opracowanie, w którym ceny materiałów, robocizny i sprzętu zostały przyjęte jako średnie ceny, dostępne w cennikach SEKOCENBUD. Kosztorysy te przedstawiają koszty budowy dla systemu wynajęcia firmy budowlanej, która na zlecenie wybuduje budynek mieszkalny. Zawarte koszty obejmują pełen zakres łącznie z robotami zewnętrznymi, wejściami i tarasem, zgodnie z projektem budowlanym.
CENY PRZY
BUDOWIE METODĄ
GOSPODARCZĄ
kosztorysy dla systemu gospodarczego – opracowanie to przedstawia koszty wybudowania budynku w zakresie wynajęcia ekip budowlanych a także zaangażowania się inwestora w niektóre roboty budowlane i prace zlecone „fachowcom”. W stosunku do cen średnich, ceny te uwzględniają minimalne stawki robocizny, a dla materiałów budowlanych - ceny z 10% rabatem. Zakres kosztów pośrednich (organizacji placu budowy czy kosztów związanych z prowadzeniem firmy budowlanej) oraz zakupu materiałów, został przyjęty na minimalnym poziomie. Koszty te również obejmują pełen zakres robót łącznie z zakresem zewnętrznym.
WERSJA EKONOMICZNA
kosztorys w wersji ekonomicznej – przedstawia koszty tak jak w przypadku metody gospodarczej, czyli minimalne robocizny i kosztów pośrednich. Jednakże w swoim zakresie nie obejmują robót zewnętrznych, oraz materiały opisane w projekcie jak np. dachówka ceramiczna czy izolacja cieplna, stolarka okienna zostały zastąpione materiałami tańszymi dostępnymi na rynku. W zakresie wykończenia elewacji, w kosztorysie tym został przyjęty tynk mineralny (zamiana wykończenia z kamienia czy desek elewacyjnych na tynk mineralny).
Stan surowy
zamknięty
stan surowy zamknięty - to etap budowy, który obejmuje roboty ziemne i fundamentowe, roboty murowe, stropy, konstrukcję i pokrycie dachu. Wykonane są również wylewki betonowe pod posadzki, ścianki działowe oraz wmontowane są okna i drzwi zewnętrzne.
115 000 zł 88 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Stan wykończony
Stan wykończony "pod klucz" jest to etap końcowy budowy. Obejmuje elementy stanu surowego zamkniętego oraz dodatkowo: wykończenie ścian i sufitów wraz z ociepleniem dachu, wykonanie elewacji, wykonanie podłóg i posadzek, wykonanie i wykończenie balkonów oraz stolarkę wewnętrzną.
197 000 zł 145 000 zł 138 000 zł
Elementy zewnętrzne
elementy zewnętrzne – dotyczą wejść, podjazdów i tarasów.
11 000 zł 7 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Instalacje
instalacje – ich wartość przyjmowana jest szacunkowo, na poziomie 20% wartości robót kosztorysowych w danej wersji wyceny
39 400 zł 29 000 zł 27 600 zł

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają
szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji
przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.

Parametry

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA70.1 m²
Powierzchnia zabudowy105.1 m²
Kubatura netto197.3 m³
Powierzchnia dachu142.4 m²
Kąt nachylenia dachu25°
Wysokość budynku5.9 m
Min. wymiary działki dł.18.72 m
Min. wymiary działki szer.17.50 m
Liczba pokoi2
Liczba łazienek1
Garaż0
ZAMÓW PROJEKT    2 270 zł 2 520 zł* * promocja dotyczy klientów indywidualnych

Dlaczego warto u nas zamówić projekt?

Do każdego projektu otrzymasz:

 • zestawienie materiałów do stanu surowego
 • zestawienie powierzchni ścian
 • bezpłatną zgodę na zmiany w dokumentacji
 • pakiet energetyczny
 • obrys budynku w skali 1:500 w formacie pdf lub dwg
 • zbiór poradników od producentów materiałów budowlanych
 • teczkę na dokumentację projektową

oraz w zależności od projektu:

 • projekt prefabrykowanej więźby dachowej
 • plan wentylacji mechanicznej

Bezpłatne konsultacje z architektem:

Wszystkie projekty na stronie są wykonane przez architektów z Pracowni Dobre Domy. Możesz bezpośrednio skontaktować się z autorem projektu: email: info@dobredomy.pl / tel. 71 352 04 40

Gwarancja satysfakcji

Jeśli zakupiony projekt nie spełni Twoich oczekiwań, masz 14 dni na jego zwrot i otrzymanie pieniędzy z powrotem lub 90 dni na wymianę na inny projekt.

Najszybsza realizacja zamówienia

Zamówiony projekt wysyłamy w ciągu 24h!*
*nie dotyczy projektów w fazie koncepcji

Bezpłatna wysyłka

Komentarze z forum

2019-04-07 18:12

W dniu 5.04.2019 o 19:47, Małgosiaa napisał: Dobry wieczór . Bardzo proszę o przesłanie wszelkich bardziej szczegółowych informacji na temat domu Mini : kosztorys , szkice . Niestety na działce nie ma gazu ziemnego i tu mam problem jaką metodą najlepiej i oczywiście najtaniej ogrzać ten domek ? Może jakaś podpowiedż z Państwa strony ? Druga ważna sprawa to kanalizacja - niestety musimy mieć wykopane szmbo czy Państwa projekt uwzględia tego typu rozwiązanie ? Pozdrawiam i proszę o informacje na email  naszarodzina5@interia.pl Małgosia
Dzień dobry, Materiały dotyczące projektu zostały wysłane na podany adres. Wybór sposobu ogrzewania jest uzależniony od warunków lokalnych. W naszych projektach zakładamy, że będzie to ogrzewanie gazowe. Można to jednak zmienić na etapie adaptacji. W niektórych przypadkach konieczne jest wprowadzenie pewnych zmian w projekcie.W wypadku zmiany materiału do ogrzewania na paliwo stałe konieczne jest np. dostosowanie wielkości pomieszczenia gospodarczego do większych rozmiarów kotła i konieczności magazynowania paliwa. Niekiedy w projektach pojawiają się dodatkowe instalacje np. solarna czy fotowoltaiczna. Pomocny w wyborze sposobu ogrzewania powinien być więc architekt adaptujący, który będzie miał wiedzę na temat warunków lokalnych. Podobnie jest z wyborem sposobu odprowadzania ścieków. Pozdrawiam

Dobre Domy

+

2019-04-05 17:47

Dobry wieczór . Bardzo proszę o przesłanie wszelkich bardziej szczegółowych informacji na temat domu Mini : kosztorys , szkice . Niestety na działce nie ma gazu ziemnego i tu mam problem jaką metodą najlepiej i oczywiście najtaniej ogrzać ten domek ? Może jakaś podpowiedż z Państwa strony ? Druga ważna sprawa to kanalizacja - niestety musimy mieć wykopane szmbo czy Państwa projekt uwzględia tego typu rozwiązanie ? Pozdrawiam i proszę o informacje na email  naszarodzina5@interia.pl Małgosia

Małgosiaa

+

2019-03-10 10:28

1 godzinę temu, Gość Robert R napisał: Witam jakie jest czas stawienia tego domu.Czy całkowita suma pod klucz to 197000zł.
Dzień dobry, kosztorysy podane na naszej stronie to orientacyjne koszty jakie ponosi inwestor. Do ceny stanu wykończonego należy doliczyć koszt instalacji oraz elementów zewnętrznych. Czas stawiania domu zależy od bardzo wielu czynników. Pozdrawiam. 

Dobre Domy

+

2019-03-10 08:26

Witam jakie jest czas stawienia tego domu.Czy całkowita suma pod klucz to 197000zł.

Robert R

+

2019-02-08 08:14

12 godzin temu, Gość Katarzyna napisał: Witam czy jest możliwość zapoznania sie z kosztorysem i zmianą ogrzewania na piec? mail. katarzyna.moskwa@op.pl
Dzień dobry, zestawienie materiałów do stanu surowego oraz tabelka z podziałem na podstawowe koszty budowy zostały wysłane na podany adres. Szczegółowe kosztorysy są dostępne w naszej pracowni odpłatnie. We wszystkich naszych projektach projektujemy ogrzewanie gazowe.  Kocioł gazowy znajduje się w pomieszczeniu gospodarczym. Można zmienić sposób ogrzewania, pamiętając przy tym aby dostosować do tego instalacje oraz pomieszczenie w którym znajdzie się kocioł. Pozdrawiam

Dobre Domy

+

Twój IP: 3.87.147.184
Komentarz:
Podpis:

Zobacz wszystkie komentarze

Twoja przeglądarka nie spełnia minimalnych wymagań naszego nowego serwisu!

Uaktualnij przęglądarkę aby wyświetlić naszą stronę poprawnie. Aktualizacja

×