Rzuty

Westalka IV
Rzut parter
Westalka IV
Rzut poddasze
Westalka IV
Rzut działki

Elewacje

Westalka IV
Elewacja przód
Westalka IV
Elewacja boczna
Westalka IV
Elewacja boczna
Westalka IV
Elewacja tył

Przekroje

Westalka IV
Przekroje

Opis

Projekt domu Westalka IV, z dachem dwuspadowym i poddaszem użytkowym, przeznaczony jest dla 4-6-osobowej rodziny. Parter domu Westalka IV to ciekawie zaprojektowana strefa dzienna, z otwartą kuchnią, jadalnią w wykuszu oraz przestronnym salonem. Tuż przy kuchni znajduje się podręczna spiżarnia, z której w ramach adaptacji można zrezygnować i tym samym powiększyć kuchnię. Funkcji parteru dopełnia łazienka oraz gabinet. W wiatrołapie przewidziano miejsce na dużą szafę. Z wiatrołapu przechodzi się do pomi. gospodarczego, a dalej do garażu jednostanowiskowego. Na poddaszu znajdują się trzy wygodne sypialnie, z których każda ma wyjście na balkon, ogólnodostępna łazienka z pralnią oraz strych, który można zaadaptować na dodatkowy pokój. Projekt dostępny w wersjach bez balkonu na elewacji bocznej: z garażem jednostanowiskowym - Westalka, z garażem dwustanowiskowym - Westalka II oraz w wersji bez garażu - Westalka III. Projekt może być wykorzystany do zabudowy bliźniaczej.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych, posadowione na betonowych fundamentach. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop gęstożebrowy oraz płyta monolityczna.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz w części okładziną klinkierową. W projekcie zastosowano stolarkę okienną marki Velux. Pokrycie dachu - dachówka cementowa lub ceramiczna.

Autor

Marcin Abramowicz
Elżbieta Jabłońska-Łuszpińska

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 201 000 zł tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 391 000 zł tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny
Elementy zewnętrzne tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.