Rzuty

Elsa IV
Rzut parter
Elsa IV
Rzut poddasze
Elsa IV
Rzut działki

Elewacje

Elsa IV
Elewacja przód
Elsa IV
Elewacja boczna
Elsa IV
Elewacja boczna
Elsa IV
Elewacja tył

Przekroje

Opis

Dom jednorodzinny z poddaszem użytkowym, o nowoczesnej bryle. Na parterze architekci zaprojektowali otwartą strefę dzienną. Salon płynnie łączy się z jadalnią i kuchnią. Spiżarnia i łazienka dopełniają całości. Na poddaszu umieszczono dużą łazienkę z wydzieloną częścią na pralnię, dwa pokoje oraz moduł dla rodziców (sypialnia z wyjściem na balkon i garderoba). Projekt dostępny jest w wersji z większą powierzchnią użytkową i dodatkowym pokojem na parterze - Elsa V, a także w wersjach z innym układem - Elsa, Elsa II oraz Elsa III.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne z bloczków gazobetonowych, ściany wewnętrzne parteru z bloczków wapienno-piaskowych, posadowione na betonowych fundamentach. Na poddaszu ścianki o konstrukcji lekkiej, gipsowo-kartonowe, wypełnione wełną mineralną.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika, okładziną kamienną oraz okładziną drewnianą. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną lub cementową.

Autor

Tomasz Flak
Katarzyna Widurska

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 251 000 zł 194 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 427 000 zł 321 000 zł 311 000 zł
Elementy zewnętrzne 54 000 zł 39 000 zł tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.