Modernistyczny salon – jak go urządzić w nowoczesnym domu?

Modernistyczny salon – jak go urządzić w nowoczesnym domu?


Budujesz dom w nowoczesnym stylu? Funkcjonalność i subtelna elegancja prostych rozwiązań powinny wyróżniać nie tylko jego konstrukcję, lecz także wnętrze. Poznaj współczesne i powracające do łask materiały wykończeniowe, które pozwolą Ci wprowadzić iście modernistyczny styl do serca Twojego domu, czyli salonu.

Coraz większym zainteresowaniem klientów pracowni Dobre Domy Flak&Abramowicz cieszą się nowoczesne domy jednorodzinne lub dwurodzinne zaprojektowane na bryle prostokąta. Ten uniwersalny kształt, wypracowany przez architektów już na początku XX w., pozwala na wszechstronne zastosowanie w budownictwie. Niezależnie od tego, czy zdecydowałeś się na projekt domu parterowego, dwukondygnacyjnego, czy w zabudowie bliźniaczej, prosta geometryczna konstrukcja z płaskim dachem i szerokimi oknami zapewni Ci znaczną przestrzeń. A ta stanowi podstawę stylu modernistycznego – zrodzonego z potrzeby zwiększenia komfortu życia.

Modernistyczne inspiracje w salonie – pamiętaj o kontraście

Projekt nowoczesnego domu o prostej bryle spójnie dopełni aranżacja salonu w stylu modernistycznym. Zanim jednak zdecydujesz się na kupno odpowiednich materiałów wykończeniowych, uważnie przyjrzyj się szkieletowi swojego budynku i jego elewacji. Dobierając do niej wystrój wnętrza, pamiętaj o zachowaniu zasady kontrastu:

Przeczytaj też: Klasyczny czy nowoczesny – jaki materiał na elewację?

Panele drewniane i szklane: modernistyczny sznyt w Twoim salonie

Miłośnicy natury i funkcjonalnych rozwiązań docenią w swoim nowoczesnym domu eleganckie i trwałe panele drewniane. W zależności od indywidualnych preferencji można:

Innym pomysłem na modernistyczną aranżację wnętrza jest zastosowanie półprzezroczystych paneli szklanych (np. w kontrastowych barwach, o geometrycznym wzorze), które podzielą przestrzeń w pomieszczeniu. Architekci rekomendują to rozwiązanie właścicielom przestronnych salonów połączonych z jadalnią (takich, jak w projekcie modernistycznego domu Carmen II), gdzie szczególnie ważny jest nieograniczony dostęp światła.

Podłoga z metalu lub betonu – wyrazisty akcent w wystroju wnętrza

Jeżeli w Twoim salonie znajduje się wyjście na duży taras – podobnie jak w projektach nowoczesnych domów Soho II i Soho I – niezwykle ważne jest, by pokrycie podłóg w tych dwóch połączonych ze sobą pomieszczeniach było ze sobą spójne. Aby zachować jedność stylistyki, warto zastosować we wnętrzu chłodne i ascetyczne materiały wykończeniowe, np. gres imitujący łupany kamień lub beton dekoracyjny o oryginalnej strukturze.

Lubisz awangardowe rozwiązania i nie obawiasz się odważnych połączeń? Możesz zdecydować się na wyrazisty detal w postaci podłogi wykonanej z… metalu. Do jej wykonania odpowiednia będzie zarówno blacha (ryflowana lub gładka), jak i stalowe płytki podłogowe. Taka aranżacja salonu nada wnętrzu industrialny charakter i rozświetli je ciepłymi refleksami, odbijając światło od metalicznej powierzchni podłogi. Choć temu rodzajowi wykończenia nie można  odmówić trwałości i stylu, ma ono też pewne wady: przewodzi prąd i nie tłumi hałasu.

Lastryko w nowej odsłonie – na podłogę i ścianę w nowoczesnym domu

Wracającym do łask i zyskującym na popularności materiałem jest też obecnie lastryko, czyli sztuczny kamień znany nam z lat 80. Nowoczesne lastryko nie przypomina już jednak tego, które kojarzy się z wątpliwą estetyką zabudowy socjalistycznej. Dziś można je nabyć w  oryginalnych deseniach i wielu różnych barwach, które z łatwością dopasujesz nawet do najbardziej oryginalnych aranżacji salonu i tarasu w nowoczesnych domach.

Lastryko doskonale sprawdzi się również jako okładzina ścianek działowych, wyznaczających osobne strefy funkcjonalne w pokoju dziennym. Można z niego stworzyć też ciekawy element dekoracyjny na fragmentach podłogi – np. do wizualnego oznaczenia ciągów komunikacyjnych.

Spodobały Ci się pomysły na urządzenie modernistycznego salonu, ale dopiero planujesz budowę domu? Wejdź DobreDomy.pl i wybierz odpowiedni projekt, który pozwoli Ci wprowadzić do wnętrza nowoczesne i funkcjonalne rozwiązania.

Zapisz się do newslettera

Newsletter

Podaj adres e-mail

1) Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Strzegomskiej 2-4 2) osobą kontaktową w sprawie danych osobowych z ramienia "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa jest Pełnomocnik ds. Ochrony Danych Osobowych Osobowych - e-mail: odo@dobredomy.pl , nr. tel. 71 352 04 40 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celach marketingowych na podstawie art. 6 ust 1 pkt a) RODO. 4) Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane i przetwarzane   więcej czasu cofnięcia wyrażonej zgody. 5) Pani/Pana dane osobowe mogą zostać przekazane podmiotom przetwarzającym je na zlecenie Administratora, takim jak: agencje marketingowe, dostawcy usług teleinformatycznych, firmy kurierskie, podmioty obsługujące płatności, dostawcy usług księgowych, prawnych i doradczych, podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa 6) posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania (jeżeli przetwarzanie odbywa się na podstawie zgody), którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem 7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony danych Osobowych gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.; 8) podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania oraz wyrażenia powyższych zgód marketingowych uniemożliwi otrzymywanie Newslettera. Jeśli chce Pani/Pan dowiedzieć się więcej na temat przetwarzanych przez nas danych osobowych – zachęcamy do zapoznania się z naszą Polityką Prywatności (https://www.dobredomy.pl/dd_files/File/polityka-prywatnosci-pracowni.pdf)

Dziękujemy

za zapis do newslettera

Ważne informacje

Polecane kategorie

Polecane

Newsletter

Zapisz się do newslettera
i otrzymaj

100

rabatu

na projekt Twojego domu!

Newsletter

Zostań z nami!
Otrzymałeś

5%

rabatu

na projekt Twojego domu!

Sprawdź dostępność projektu

W celu sprawdzenia dostępności tego projektu prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta (tel. 71 352 04 40, biuro@dobredomy.pl).