Rzuty

Aureliusz
Rzut parter
Aureliusz
Rzut poddasze
Aureliusz
Rzut działki

Elewacje

Aureliusz
Elewacja przód
Aureliusz
Elewacja boczna
Aureliusz
Elewacja boczna
Aureliusz
Elewacja tył

Przekroje

Aureliusz
Przekroje

Opis

Projekt domu Aureliusz, z poddaszem użytkowym, został zaprojektowany z myślą o 4-6-osobowej rodzinie. Wygodna i funkcjonalna strefa dzienna, która będzie sprzyjać spotkaniom w gronie najbliższej rodziny i przyjaciół, zaplanowana na parterze domu, to pokój dzienny, przestrzennie połączony z jadalnią i kuchnią. Tuż przy kuchni jest bardzo użyteczna spiżarnia. Z pokoju dziennego mamy wyjście na taras i do ogrodu. Z hallu dostępna jest garderoba oraz łazienka. Dodatkowo na parterze projektu Aureliusz znajduje się pokój gościnny/gabinet oraz pomieszczenie gospodarcze dostępne z jednostanowiskowego garażu. Poddasze to trzy sypialnie (w tym jedna z własną garderobą), łazienka oraz strych, który można zaadaptować na dodatkowy pokój. Projekt może być wykorzystany do zabudowy bliźniaczej. Projekt dostępny w wersji z garażem dwustanowiskowym - Aureliusz II oraz bez garażu - Aureliusz III.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych, na poddaszu g-k. Strop gęstożebrowy z elementami żelbetowymi.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną kamienną. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.

Autor

Marcin Abramowicz

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 192 000 zł 147 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 362 000 zł 268 000 zł 258 000 zł
Elementy zewnętrzne 17 000 zł 12 000 zł tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.