Rzuty

Fabia XII
Rzut parter
Fabia XII
Rzut poddasza
Fabia XII
Rzut działki

Elewacje

Fabia XII
Elewacja przód
Fabia XII
Elewacja boczna
Fabia XII
Elewacja boczna
Fabia XII
Elewacja tył

Przekroje

Opis

Fabia XII to parterowy dom o klasycznej formie i nowoczesnym wykończeniu, polecany dla 4-5-osobowej rodziny. Nieużytkowe poddasze, w ramach adaptacji, można przystosować do funkcji mieszkalnej. Strefa dzienna zajmuje lewe skrzydło domu. Przestronny salon połączony z jadalnią i otwartą kuchnią zachęca do wypoczynku. W bezpośrednim sąsiedztwie kuchni zaprojektowano spiżarnię. Dopełnieniem strefy dziennej jest osobna toaleta. Strefa prywatna domu to dwie sypialnie, ogólnodostępna łazienka, pralnia oraz sypialnia rodziców w formie modułu, z własną garderobą i łazienką. W strefie gospodarczej mamy do dyspozycji dwustanowiskowy garaż oraz dwa pomieszczenia gospodarcze. Projekt dostępny jest w wersji bez garażu - Fabia; z garażem 1-st. - Fabia II i Fabia IV; z innym układem funkcjonalnym - Fabia VI, Fabia VIII, Fabia IX, Fabia XI, Fabia XIII, Fabia XIV, Fabia XIVa, Fabia XV i Fabia XVa; oraz o mniejszej powierzchni użytkowej - Fabia III, Fabia V, Fabia VII i Fabia X.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków gazobetonowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych lub gazobetonowych. Strop żelbetowy monolityczny.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym oraz okładziną drewnianą i kamienną. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

Marcin Abramowicz
Marta Zaperty-Adamek

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 351 000 zł 310 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 532 000 zł 468 000 zł 450 000 zł
Elementy zewnętrzne 28 000 zł 25 000 zł tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.