ZAMÓW KATALOG
E-BOOK
71 352 04 40
BEZPŁATNE KONSULTACJE
FACEBOOK
DOŁĄCZ DO NAS
POMOC FACHOWCA
Sprawdź
NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ

CHARAKTERYSTYKA

Opis

PROJEKT DOSTĘPNY TYLKO U NAS

Stokrotka to stosunkowo nieduży, ale wygodny dom parterowy z podwójnym garażem. Projekt ten wpadnie w oko 4-5-osobowej rodzinie, szukającej stonowanego domu. Układ funkcjonalny tradycyjnie jest podzielony na trzy strefy. W części dziennej odnajdziemy ustawny salon połączony przestrzennie z jadalnią oraz otwartą kuchnię, która uzupełniona została o spiżarnię. Dyskretnie ulokowana w hallu toaleta dla gości dopełni całości. Część prywatna domowników jest odizolowana od strefy dziennej, przez co zapewni ciszę i spokój podczas wypoczynku czy nauki. Trzy sypialnie położone są od strony ogrodowej. Pokój Rodziców posiada bezpośrednie wyjście na taras. Dodatkowo zaprojektowano wspólną łazienkę oraz pralnię. Część gospodarcza obejmuje kotłownię (w wejściem od wiatrołapu) oraz duży, dwustanowiskowy garaż.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków gazobetonowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych lub gazobetonowych. Strop gęstożebrowy.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika i okładziną kamienną oraz drewnianą. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

 • Marcin Abramowicz
 • Marta Zaperty-Adamek

KOSZTORYS

CENY UŚREDNIONE
kosztorys ceny uśrednione – jest to opracowanie, w którym ceny materiałów, robocizny i sprzętu zostały przyjęte jako średnie ceny, dostępne w cennikach SEKOCENBUD. Kosztorysy te przedstawiają koszty budowy dla systemu wynajęcia firmy budowlanej, która na zlecenie wybuduje budynek mieszkalny. Zawarte koszty obejmują pełen zakres łącznie z robotami zewnętrznymi, wejściami i tarasem, zgodnie z projektem budowlanym.
CENY PRZY
BUDOWIE METODĄ
GOSPODARCZĄ
kosztorysy dla systemu gospodarczego – opracowanie to przedstawia koszty wybudowania budynku w zakresie wynajęcia ekip budowlanych a także zaangażowania się inwestora w niektóre roboty budowlane i prace zlecone „fachowcom”. W stosunku do cen średnich, ceny te uwzględniają minimalne stawki robocizny, a dla materiałów budowlanych - ceny z 10% rabatem. Zakres kosztów pośrednich (organizacji placu budowy czy kosztów związanych z prowadzeniem firmy budowlanej) oraz zakupu materiałów, został przyjęty na minimalnym poziomie. Koszty te również obejmują pełen zakres robót łącznie z zakresem zewnętrznym.
WERSJA EKONOMICZNA
kosztorys w wersji ekonomicznej – przedstawia koszty tak jak w przypadku metody gospodarczej, czyli minimalne robocizny i kosztów pośrednich. Jednakże w swoim zakresie nie obejmują robót zewnętrznych, oraz materiały opisane w projekcie jak np. dachówka ceramiczna czy izolacja cieplna, stolarka okienna zostały zastąpione materiałami tańszymi dostępnymi na rynku. W zakresie wykończenia elewacji, w kosztorysie tym został przyjęty tynk mineralny (zamiana wykończenia z kamienia czy desek elewacyjnych na tynk mineralny).
Stan surowy
zamknięty
stan surowy zamknięty - to etap budowy, który obejmuje roboty ziemne i fundamentowe, roboty murowe, stropy, konstrukcję i pokrycie dachu. Wykonane są również wylewki betonowe pod posadzki, ścianki działowe oraz wmontowane są okna i drzwi zewnętrzne.
236 000 zł 181 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Stan wykończony
Stan wykończony "pod klucz" jest to etap końcowy budowy. Obejmuje elementy stanu surowego zamkniętego oraz dodatkowo: wykończenie ścian i sufitów wraz z ociepleniem dachu, wykonanie elewacji, wykonanie podłóg i posadzek, wykonanie i wykończenie balkonów oraz stolarkę wewnętrzną.
397 000 zł 299 000 zł 272 000 zł
Elementy zewnętrzne
elementy zewnętrzne – dotyczą wejść, podjazdów i tarasów.
20 000 zł 14 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Instalacje
instalacje – ich wartość przyjmowana jest szacunkowo, na poziomie 20% wartości robót kosztorysowych w danej wersji wyceny
79 400 zł 59 800 zł 54 400 zł

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają
szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji
przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.

Parametry

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA114.2 m²
+ Powierzchnia garażu31.9 m²
Powierzchnia zabudowy195.0 m²
Kubatura netto430.5 m³
Powierzchnia dachu257.6 m²
Kąt nachylenia dachu25°
Wysokość budynku6.4 m
Min. wymiary działki dł.21.15 m
Min. wymiary działki szer.24.11 m
Liczba pokoi3
Liczba łazienek2
Garaż2
ZAMÓW PROJEKT    2 543 zł 2 793 zł* * promocja dotyczy klientów indywidualnych

Dlaczego warto u nas zamówić projekt?

Do każdego projektu otrzymasz:

 • zestawienie materiałów do stanu surowego
 • zestawienie powierzchni ścian
 • bezpłatną zgodę na zmiany w dokumentacji
 • pakiet energetyczny
 • obrys budynku w skali 1:500 w formacie pdf lub dwg
 • zbiór poradników od producentów materiałów budowlanych
 • teczkę na dokumentację projektową

oraz w zależności od projektu:

 • projekt prefabrykowanej więźby dachowej
 • plan wentylacji mechanicznej

Bezpłatne konsultacje z architektem:

Wszystkie projekty na stronie są wykonane przez architektów z Pracowni Dobre Domy. Możesz bezpośrednio skontaktować się z autorem projektu: email: info@dobredomy.pl / tel. 71 352 04 40

Gwarancja satysfakcji

Jeśli zakupiony projekt nie spełni Twoich oczekiwań, masz 14 dni na jego zwrot i otrzymanie pieniędzy z powrotem lub 90 dni na wymianę na inny projekt.

Najszybsza realizacja zamówienia

Zamówiony projekt wysyłamy w ciągu 24h!*
*nie dotyczy projektów w fazie koncepcji

Bezpłatna wysyłka

Komentarze z forum

2019-04-02 11:50

40 minut temu, Gość Kris napisał: Witam,  Czy można poddasze zrobić użytkowe np. po podniesieniu ściany kolankowej ? Gdzie wtedy były by schody ?
Dzień dobry, istnieje możliwość adaptacji poddasza. Konieczne będzie oprócz podniesienia ścianki kolankowej i wygospodarowania miejsca na schody, również doprojektowanie okien na poddaszu, przeniesienie ocieplenia ze stropu na połać dachową, zaprojektowanie układu pomieszczeń oraz doprojektowanie instalacji. Te wszystkie zmiany można wprowadzić u nas w pracowni lub na etapie adaptacji. Proponuję zapoznać się z podobnymi projektami z poddaszem: Malwa i Malwina. Być może okażą się dla Pana bardziej odpowiednie. Ewentualnie można zorientować się w możliwości lokalizacji schodów. Pozdrawiam  

Dobre Domy

+

2019-04-02 11:05

Witam,  Czy można poddasze zrobić użytkowe np. po podniesieniu ściany kolankowej ? Gdzie wtedy były by schody ?

Kris

+

2019-03-25 15:02

Godzinę temu, Gość Wiesław napisał: Dzień dobry, proszę o przesłanie rysunków szczegółowych projektu Stokrotka - lustrzane odbicie . Rysunki proszę przesłać na adres: afid@op.pl . Pozdrawiam
Dzień dobry, materiały zostały wysłane na podany adres. Pozdrawiam. 

Dobre Domy

+

2019-03-25 13:50

Dzień dobry, proszę o przesłanie rysunków szczegółowych projektu Stokrotka - lustrzane odbicie . Rysunki proszę przesłać na adres: afid@op.pl . Pozdrawiam

Wiesław

+

2019-03-23 17:05

22 godziny temu, Gość Joanna napisał: dzien dobry,poprosze o wyslanie rysunkow szczegolowych domu na adres : lasig@op.pl
Dzień dobry, materiały zostały wysłane na podany adres. Pozdrawiam. 

Dobre Domy

+

Twój IP: 3.87.147.184
Komentarz:
Podpis:

Zobacz wszystkie komentarze

Twoja przeglądarka nie spełnia minimalnych wymagań naszego nowego serwisu!

Uaktualnij przęglądarkę aby wyświetlić naszą stronę poprawnie. Aktualizacja

×