Rzuty

Tina
Rzut parter
Tina
Rzut poddasze
Tina
Rzut działki

Elewacje

Tina
Elewacja przód
Tina
Elewacja boczna
Tina
Elewacja boczna
Tina
Elewacja tył

Przekroje

Opis

PROJEKT DOSTĘPNY TYLKO U NAS

Projekt domu jednorodzinnego z użytkowym poddaszem przeznaczony dla cztero-, sześcioosobowej rodziny. Cały utrzymany jest w stonowanej gamie kolorystycznej. Częściowe wykończenie elewacji płytami włókno-cementowymi nadaje bryle ciekawego wyglądu. Główne wejście ulokowane na elewacji frontowej zostało ukryte pod niewielkim zadaszeniem. Dom składa się z dwóch kondygnacji, pomiędzy którymi rozmieszczono pokoje. Niebanalny podział wnętrza otwiera wiatrołap z wydzielonym miejscem na szafę pod zabudowę. Obszerna strefa dzienna składająca się z kuchni, jadalni oraz salonu otwiera się na taras. Uzupełnieniem kuchni jest pojemna spiżarnia, która ucieszy każdą panią/pana domu. Strefa ogólnodostępna na parterze jest wyraźnie oddzielona od pokoju z łazienką. Ta część domu może stanowić własną przestrzeń dla seniora, lub wizytujących gości. Biorąc pod uwagę rozmiary domu, strefę prywatną, wolną od hałasów i codziennego zgiełku można zaaranżować na górze. Trzy ustawne sypialnie z łazienką zostały uzupełnione o dwie garderoby i strych. Przez pomieszczenie gospodarcze część mieszkalna łączy się z garażem jednostanowiskowym. Strych można zaadaptować na pomieszczenie mieszkalne w późniejszym etapie rozbudowy, wraz z rosnącymi potrzebami rodziny . Dom mimo znacznych rozmiarów, tworzy atmosferę przytulności i ciepła. Projekt może być wykorzystany do zabudowy bliźniaczej.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych, ocieplone styropianem, posadowione na betonowych fundamentach. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop gęstożebrowy oraz płyta monolityczna.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz płytami włókno - cementowymi. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

Tomasz Flak
Katarzyna Widurska

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 223 000 zł 172 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 414 000 zł 308 000 zł 284 000 zł
Elementy zewnętrzne 15 000 zł 10 000 zł tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.