Rzuty

Nela VIII
Rzut parter
Nela VIII
Rzut działki

Elewacje

Nela VIII
Elewacja przód
Nela VIII
Elewacja boczna
Nela VIII
Elewacja boczna
Nela VIII
Elewacja tył

Przekroje

Opis

Nela VIII to projekt przestronnego domu parterowego przeznaczonego dla dużej rodziny. Wiatrołap, który rozpoczyna strefę dzienną, posiada wydzielone miejsce na szafę. Przechodząc przez hall trafiamy do przestronnego salonu połączonego z jadalnią. W otwartej kuchni zaprojektowano praktyczną wyspę i spiżarnię. W strefie prywatnej wydzielono cztery sypialnie i dwie łazienki oraz pralnię. Duży i częściowo zadaszony taras, na który mamy dostęp z salonu oraz trzech sypialń, zachęca do wypoczynku na świeżym powietrzu. Część gospodarcza to dwustanowiskowy garaż oraz dwa pomieszczenia gospodarcze, z czego jedno posiada niezależne wyjście na zewnątrz budynku.Projekt dostępny jest w wersji ze strychem do adaptacji - Nela VI i Nela VII oraz z innym układem funkcjonalnym - Nela, Nela IV i Nela V.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych ocieplone styropianem, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną drewnianą. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

Marta Zaperty-Adamek
Marcin Abramowicz
Tomasz Flak

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 324 000 zł 286 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 494 000 zł 435 000 zł 426 000 zł
Elementy zewnętrzne 43 000 zł 37 000 zł tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.