ZAMÓW KATALOG
E-BOOK
71 352 04 40
BEZPŁATNE KONSULTACJE
FACEBOOK
DOŁĄCZ DO NAS
POMOC FACHOWCA
Sprawdź
NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ

CHARAKTERYSTYKA

Opis

Projekt domu jednorodzinnego z garażem jednostanowiskowym i poddaszem przewidzianym do adaptacji. Przeznaczony dla 4-5-osobowej rodziny. Z zewnątrz nawiązuje kształtem i formą do klasycznego polskiego domu z dwuspadowym dachem. Uwagę zwraca strefa wejścia - szerokie schody zewnętrzne, czynią dom bardziej dostępnym. Duża powierzchnia wygląda elegancko i umożliwia ustawienie donic, co buduje przyjazny klimat. Na parterze zaaranżowano ogólnodostępną część dzienną, nieco odizolowaną strefę nocną oraz część gospodarczą. W strefie dziennej kuchnia otwarta jest na jadalnię i pokój dzienny. Rozwiązanie takie świetnie sprawdzi się nie tylko podczas posiłków, ale również przy większości domowych i towarzyskich zajęć. Salon stanowi część reprezentacyjną. Jego atrakcją może stać się kominek, który ogrzeje wnętrze i stworzy przytulny klimat. W ciepłe dni drzwi balkonowe doprowadzą na częściowo zadaszony taras. Funkcji dziennej dopełniają spiżarnia, toaleta oraz schowek. Od strony ogrodowej zaplanowano dwa pokoje z wyjściami na taras oraz łazienkę. Poddasze przewidziane zostało do adaptacji. Wwyodrębnić tam można kolejną strefę prywatną - dwie sypialnie z ogólnodostępną łazienką i garderobą. Jedna sypialnia dodatkowo posiada wyjście na strych. Garaż, który wpisuje się w bryłę domu jest dostępny również z części mieszkalnej, przez kotłownię.Ten dom będzie jak najbardziej funkcjonalny, a jego wnętrze otwarte i przestrzenne. Projekt dostępny w wersji parterowej - Letycja.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych ocieplone styropianem, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop gęstożebrowy oraz lokalnie płyta żelbetowa.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną drewnianą i kamienną. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

 • Marcin Abramowicz
 • Marta Zaperty-Adamek

KOSZTORYS

CENY UŚREDNIONE
kosztorys ceny uśrednione – jest to opracowanie, w którym ceny materiałów, robocizny i sprzętu zostały przyjęte jako średnie ceny, dostępne w cennikach SEKOCENBUD. Kosztorysy te przedstawiają koszty budowy dla systemu wynajęcia firmy budowlanej, która na zlecenie wybuduje budynek mieszkalny. Zawarte koszty obejmują pełen zakres łącznie z robotami zewnętrznymi, wejściami i tarasem, zgodnie z projektem budowlanym.
CENY PRZY
BUDOWIE METODĄ
GOSPODARCZĄ
kosztorysy dla systemu gospodarczego – opracowanie to przedstawia koszty wybudowania budynku w zakresie wynajęcia ekip budowlanych a także zaangażowania się inwestora w niektóre roboty budowlane i prace zlecone „fachowcom”. W stosunku do cen średnich, ceny te uwzględniają minimalne stawki robocizny, a dla materiałów budowlanych - ceny z 10% rabatem. Zakres kosztów pośrednich (organizacji placu budowy czy kosztów związanych z prowadzeniem firmy budowlanej) oraz zakupu materiałów, został przyjęty na minimalnym poziomie. Koszty te również obejmują pełen zakres robót łącznie z zakresem zewnętrznym.
WERSJA EKONOMICZNA
kosztorys w wersji ekonomicznej – przedstawia koszty tak jak w przypadku metody gospodarczej, czyli minimalne robocizny i kosztów pośrednich. Jednakże w swoim zakresie nie obejmują robót zewnętrznych, oraz materiały opisane w projekcie jak np. dachówka ceramiczna czy izolacja cieplna, stolarka okienna zostały zastąpione materiałami tańszymi dostępnymi na rynku. W zakresie wykończenia elewacji, w kosztorysie tym został przyjęty tynk mineralny (zamiana wykończenia z kamienia czy desek elewacyjnych na tynk mineralny).
Stan surowy
zamknięty
stan surowy zamknięty - to etap budowy, który obejmuje roboty ziemne i fundamentowe, roboty murowe, stropy, konstrukcję i pokrycie dachu. Wykonane są również wylewki betonowe pod posadzki, ścianki działowe oraz wmontowane są okna i drzwi zewnętrzne.
227 000 zł 174 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Stan wykończony
Stan wykończony "pod klucz" jest to etap końcowy budowy. Obejmuje elementy stanu surowego zamkniętego oraz dodatkowo: wykończenie ścian i sufitów wraz z ociepleniem dachu, wykonanie elewacji, wykonanie podłóg i posadzek, wykonanie i wykończenie balkonów oraz stolarkę wewnętrzną.
406 000 zł 301 000 zł 283 000 zł
Elementy zewnętrzne
elementy zewnętrzne – dotyczą wejść, podjazdów i tarasów.
26 000 zł 18 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Instalacje
instalacje – ich wartość przyjmowana jest szacunkowo, na poziomie 20% wartości robót kosztorysowych w danej wersji wyceny
81 200 zł 60 200 zł 56 600 zł

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają
szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji
przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.

Parametry

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA95.9 m²
+ Powierzchnia garażu19.2 m²
+ Strych53.1 m²
Powierzchnia zabudowy161.1 m²
Kubatura netto544.9 m³
Powierzchnia dachu231.7 m²
Kąt nachylenia dachu30°
Wysokość budynku7.1 m
Min. wymiary działki dł.21.60 m
Min. wymiary działki szer.20.90 m
Liczba pokoi4
Liczba łazienek3
Garaż1
ZAMÓW PROJEKT    2 438 zł 2 688 zł* * promocja dotyczy klientów indywidualnych

Dlaczego warto u nas zamówić projekt?

Do każdego projektu otrzymasz:

 • zestawienie materiałów do stanu surowego
 • zestawienie powierzchni ścian
 • bezpłatną zgodę na zmiany w dokumentacji
 • pakiet energetyczny
 • obrys budynku w skali 1:500 w formacie pdf lub dwg
 • zbiór poradników od producentów materiałów budowlanych
 • teczkę na dokumentację projektową

oraz w zależności od projektu:

 • projekt prefabrykowanej więźby dachowej
 • plan wentylacji mechanicznej

Bezpłatne konsultacje z architektem:

Wszystkie projekty na stronie są wykonane przez architektów z Pracowni Dobre Domy. Możesz bezpośrednio skontaktować się z autorem projektu: email: info@dobredomy.pl / tel. 71 352 04 40

Gwarancja satysfakcji

Jeśli zakupiony projekt nie spełni Twoich oczekiwań, masz 14 dni na jego zwrot i otrzymanie pieniędzy z powrotem lub 90 dni na wymianę na inny projekt.

Najszybsza realizacja zamówienia

Zamówiony projekt wysyłamy w ciągu 24h!*
*nie dotyczy projektów w fazie koncepcji

Bezpłatna wysyłka

Komentarze z forum

2017-06-30 10:19

Witam, proszę o przesłanie zestawienia materiałów na adres email kasiaa-71@o2.pl
Dzień dobry, otrzyma Pani zestawienie na wskazany adres mailowy. Pozdrawiam!

Dobre Domy

+

2017-06-30 08:56

Witam, proszę o przesłanie zestawienia materiałów na adres email kasiaa-71@o2.pl

Kasia

+

2016-08-12 11:45

Witam Czy jest możliwość dopasowanie tego domu do działki o szerokości 20,5 m, np przez zastosowanie luksfer po stronie garażu ?
Witam, można oczywiście zastosować taki zabieg zbliżając się w ten sposób do granicy działki na 3m, jednak konieczne będzie usunięcie wszystkich okien na elewacji bocznej, również na poddaszu. W takim wypadku konieczne będzie dodatkowe doświetlenie pokoju na poddaszu np. poprzez dostawienie dodatkowego okna połaciowego. Pozdrawiam

Dobre Domy

+

2016-08-12 11:19

Witam Czy jest możliwość dopasowanie tego domu do działki o szerokości 20,5 m, np przez zastosowanie luksfer po stronie garażu ?

Jarek

+

2016-05-23 09:43

czy istnieje możliwość usytuowania garażu poprzecznie w odniesieniu do orginalnego projektu? i tym samym zwężenie domu.
Witam Powiem szczerze, że nie bardzo rozumiem jak miałaby wyglądać ta zmiana. Proszę więc najlepiej o przesłanie szkicu zmian bezpośrednio do architektów na adres info@dobredomy.pl.   Pozdrawiam

Dobre Domy

+

Twój IP: 34.204.0.181
Komentarz:
Podpis:

Zobacz wszystkie komentarze

Twoja przeglądarka nie spełnia minimalnych wymagań naszego nowego serwisu!

Uaktualnij przęglądarkę aby wyświetlić naszą stronę poprawnie. Aktualizacja

×