Rzuty

Letycja II
Rzut parter
Letycja II
Rzut poddasze poddasza
Letycja II
Rzut działki

Elewacje

Letycja II
Elewacja przód
Letycja II
Elewacja boczna
Letycja II
Elewacja boczna
Letycja II
Elewacja tył

Przekroje

Opis

Projekt domu jednorodzinnego z garażem jednostanowiskowym i poddaszem przewidzianym do adaptacji. Przeznaczony dla 4-5-osobowej rodziny. Z zewnątrz nawiązuje kształtem i formą do klasycznego polskiego domu z dwuspadowym dachem. Uwagę zwraca strefa wejścia - szerokie schody zewnętrzne, czynią dom bardziej dostępnym. Duża powierzchnia wygląda elegancko i umożliwia ustawienie donic, co buduje przyjazny klimat. Na parterze zaaranżowano ogólnodostępną część dzienną, nieco odizolowaną strefę nocną oraz część gospodarczą. W strefie dziennej kuchnia otwarta jest na jadalnię i pokój dzienny. Rozwiązanie takie świetnie sprawdzi się nie tylko podczas posiłków, ale również przy większości domowych i towarzyskich zajęć. Salon stanowi część reprezentacyjną. Jego atrakcją może stać się kominek, który ogrzeje wnętrze i stworzy przytulny klimat. W ciepłe dni drzwi balkonowe doprowadzą na częściowo zadaszony taras. Funkcji dziennej dopełniają spiżarnia, toaleta oraz schowek. Od strony ogrodowej zaplanowano dwa pokoje z wyjściami na taras oraz łazienkę. Poddasze przewidziane zostało do adaptacji. Wwyodrębnić tam można kolejną strefę prywatną - dwie sypialnie z ogólnodostępną łazienką i garderobą. Jedna sypialnia dodatkowo posiada wyjście na strych. Garaż, który wpisuje się w bryłę domu jest dostępny również z części mieszkalnej, przez kotłownię.Ten dom będzie jak najbardziej funkcjonalny, a jego wnętrze otwarte i przestrzenne. Projekt dostępny w wersji parterowej - Letycja.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych ocieplone styropianem, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop gęstożebrowy oraz lokalnie płyta żelbetowa.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną drewnianą i kamienną. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

Marcin Abramowicz
Marta Zaperty-Adamek

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 249 000 zł 220 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 439 000 zł 385 000 zł 369 000 zł
Elementy zewnętrzne 27 000 zł 24 000 zł tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.